Dzień premiery na Steam: 16 maja!

Diese Seite verwendet Cookies. Durch die Nutzung unserer Seite erklären Sie sich damit einverstanden, dass wir Cookies setzen. Weitere Informationen

• Dzień premiery na Steam: 16 maja!

Cześć!

Już w najbliższą środę, 16 maja, Albion Online będzie dostępny na platformie Steam! Wszystkie osiągnięcia Steam będą także dostępne na zwyczajnym kliencie Albion Online. Z tej okazji przygotowaliśmy również premię +25% zdobytej sławy od 16 do 22 maja!

Oficjalne ogłoszenie tutaj.

A dla zainteresowanych nadchodzącymi zmianami w grze, zapowiedź aktualizacji Merlyn w temacie Next Content Update: Merlyn

~ Dagother
    • Też jestem ciekaw czy można normalnie przypisać sobie grę za którą już się Zapłaciło do STEAM...

EDIT:

NIE DOSTANIEMY KLUCZA DO GRY NA STEAM... Oficjalna bajka brzmi następująco:
      "To play Albion Online on Steam, it is necessary to purchase the game through Steam and create a new Albion Online account. Pre-existing Albion Online accounts that were created anywhere other than Steam will not be able to play through the Steam client. "

W skrócie:
      Chcesz grać na steam kup sobie nowy klucz i graj.

PFFFF do d**y taki ALBION na steam. Człowiek cieszył się że będzie mógł sobie z poziomu steama uruchamiać grę a tu takie PĘTO... KOLEJNY SKOK NA KASĘ

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von losiekROX ()

• Rozumiem, że trzeba zacząć od nowa i akceptuję to, bo powiedzmy, że jest to kwestia balansu rozgrywki. Jednak to, że abym mógł zagrać na Steamie muszę kupić drugi egzemplarz tej samej gry, w dodatku drugi na PC, to jest jakieś totalne nieporozumienie!

Steam jest bardzo popularną platformą i jestem pewien, że każdy z moich obecnych i przyszłych znajomych, który zakupi grę teraz lub w przyszłości, to zrobi to po prostu z wygody przez Steama. No i oczywiście nie pogram sobie z nimi, bo mam kupioną wcześniejszą, inną wersją, która połączona ze Steamem nie jest. Ciekawi mnie to czy przez taki zabieg (poza wkurzeniem graczy) nie spadnie liczba grających. Wybór "wersja Steam" vs "wersja non-Steam" wydaje się w tej chwili oczywisty...

3 lata temu wsparłem Gloria Victis i jak tylko gra pojawiła się na Steamie, to twórcy każdemu, kto wsparł projekt wcześniej dali możliwość darmowego grania przez Steam. Tego samego spodziewałem się tutaj, ale jak widać się przeliczyłem.
    • Każdy normalny dev daje taką możliwość... zacznijmy od tego całego gadania że gra niby "multiplatformowa"... kupiliśmy grę niby jest dostęp iOS, android, linux, windows, ale nie steam? :D nie no za niego trzeba zapłacić.

Napisał bym z "szacunkiem" ale nie, straciłem szacunek do developera za takie postępowanie. Bez jaj, tak się nie robi.
      Osobiście planowałem wrócić po kilku miesiącach do gry. Wiadomość że Albion trafi na steam mocno mnie zmobilizowała, odliczałem każdy dzień, później godzinę. Widzę gra Dostępna. I taka rozkminka - czemu na maila nie dostałem klucza? myślę sobie nie wiem. Zalogowałem się na stronie albion, patrze nic nie pisze jak połączyć konto ze steam, myślę sobie, "nie no dopiero co trafiło na steam, zaraz ktoś napisze jak to zrobić". A tu taki zonks.

Ja się w takim wypadku zapytam w taki sposób, skoro wcześniejsi gracze nie będą mogli połączyć obecnych kont ze steam, to po cholerę w ogóle cały ten zabieg?? Bo gra się słabo sprzedaje?? Po tym co oni odwalili ludzie na pewno pokochają grę i developerów jeszcze bardziej.

Kolejna sprawa fajnie obchodzą się z ludźmi którzy kupili w ciemno grę - kupując founder pack, iście zaebista nagroda że zaufaliśmy im i wsparliśmy finansowo.

Bo prawda jest taka że gdyby nie nasze pieniądze (ludzie dawali i po 100$) to ta GRA NIE WYSZŁA BY Z ALFY i devsi zamiast liczyć pieniądze liczyli by straty. Tyle w temacie.
    • Satyr_ZLD schrieb:

Steam jest bardzo popularną platformą i jestem pewien, że każdy z moich obecnych i przyszłych znajomych, który zakupi grę teraz lub w przyszłości, to zrobi to po prostu z wygody przez Steama. No i oczywiście nie pogram sobie z nimi, bo mam kupioną wcześniejszą, inną wersją, która połączona ze Steamem nie jest.
      A kto mówił, że sobie z nimi nie pograsz?? Wszyscy grają na jednym serwerze - Ci ze Steama i Ci z launchera. Nie ma przeszkód, żebyś grał ze swoimi znajomymi.

Totalnie nie rozumiem tego żalu wylewanego, że kont nie można połączyć i żeby odpalać grę ze Steama trzeba zakupić grę przez Steama. Tak bardzo "ściska" ludzi, że nie będą mieli achievemntów wyświetlonych na Steamie i łącznej ilości przegranych godzin?! A jak ktoś chce odpalać grę przez Steama to tam gdzieś była opcja dodawania gier spoza platformy do swojej biblioteki gier.
    • Aaa no ta dodanie gierki na steama to jest priorytet, żeby mogły się godzinki nabijać + że znajomki mogą zobaczyć, że 105 zł z portfela Wam uciekło. Tak czy siak jak przez steama odpalacie to pojawia się launcher gierki, także nie wiem o co ten ból dupy. Jeżeli jest to dla Was brak szacunku ze strony deweloperów, to w sumie dobrze, że odejdziecie z tej gry, bo takich płaczków tu nie potrzeba.
    • dfgfdg schrieb:

Doskaj schrieb:

A jak ktoś chce odpalać grę przez Steama to tam gdzieś była opcja dodawania gier spoza platformy do swojej biblioteki gier.
      Dla Albiona ta opcja jest niedostępna , można grać ale nie dodasz Albiona do biblioteki steam .
      Nie chcę mi się przeszukiwać całego forum, bo powtarzało się to w wielu miejscach i z tego co zostało napisane jest możliwe dodanie do biblioteki Steama. Dla przykładu podsyłam jeden z linków.
      forum.albiononline.com/index.p…?postID=787006#post787006
    • A próbowałeś to zrobić ? Bo ja tak , aktywacja albiona na steam w wersji non steam prosi o podanie klucza jednak żaden z moich kluczy albionowych nie działa , jak pograsz w tą gierkę jeszcze troszkę to zrozumiesz że nie wszystko co sbi pisze jest prawdą .Coś jak last beta która okazała się 3 od końca betą :)
    • Tak. Próbowałem, zrobiłem i działa. Dodałem grę do biblioteki Steama. Klikam, odpala launcher i gram. No niestety na słowo musisz mi uwierzyć, że grę kupiłem poza Steamem. A skoro napisałeś o kluczach to po prostu źle dodawałeś grę. W ten sposób nie zadziała. Przy dodawaniu gry wybierz opcję:"Dodaj grę spoza Steam", a nie "Aktywuj produkt na Steam". W tym pierwszym przypadku nikt o klucze nie pyta, tylko musisz wybrać grę z listy zainstalowanych na Twoim komputerze.

imgur.com/J2cDM2u

Dieser Beitrag wurde bereits 1 mal editiert, zuletzt von Doskaj ()

• Wszystko zostało wyjaśnione przed premierą gry na Steam w temacie Existing Accounts & Steam

Wszyscy gramy na tym samym serwerze i nie ma tutaj żadnej różnicy w rozgrywce - osiągnięcia dostępne na Steamie zostały również wprowadzone w kliencie gry i każdy ma do nich dostęp. Jednyna różnica między normalną wersją gry a Steam jest taka, że na Steamie znajomi widzą osiągnięcia Steam oraz czas gry, a płatności są przeprowadzane przez Steam (z czego 30% z każdej transakcji trafia do Steam'a).

Każdą grę można dodać do swojej biblioteki Steam, poradnik znajduje się tutaj.
    • Doskaj schrieb:

Satyr_ZLD schrieb:

Steam jest bardzo popularną platformą i jestem pewien, że każdy z moich obecnych i przyszłych znajomych, który zakupi grę teraz lub w przyszłości, to zrobi to po prostu z wygody przez Steama. No i oczywiście nie pogram sobie z nimi, bo mam kupioną wcześniejszą, inną wersją, która połączona ze Steamem nie jest.
      A kto mówił, że sobie z nimi nie pograsz?? Wszyscy grają na jednym serwerze - Ci ze Steama i Ci z launchera. Nie ma przeszkód, żebyś grał ze swoimi znajomymi.
      Totalnie nie rozumiem tego żalu wylewanego, że kont nie można połączyć i żeby odpalać grę ze Steama trzeba zakupić grę przez Steama. Tak bardzo "ściska" ludzi, że nie będą mieli achievemntów wyświetlonych na Steamie i łącznej ilości przegranych godzin?! A jak ktoś chce odpalać grę przez Steama to tam gdzieś była opcja dodawania gier spoza platformy do swojej biblioteki gier.
      Masz rację. Moja wina, wsiąkłem troszkę w gównoburzę internetową, gdzie był totalny szum informacyjny. Sam zacząłem ogarniać temat od podszewki i właściwie połowa z tego to faktycznie bzdury. Da się grać razem i głównie na tym mi zależy, szkoda, że nie da się połączyć konta ze Steamem, ale w ostatecznym rozrachunku poza wygodą na nic to nie wpływa. Właśnie wróciłem do gry i obczajam sobie wszystko od początku :).