Nowianie

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Szagi wrote:

Z niecierpliwością czekam na kolejne nowiny o naszej gildii od was. Po przeprowadzonej iście epickiej infiltracji wiecie o nas wszystko pewnie :D

Aż przeczytałem jeszcze raz cały temat, i może mi coś umknęło ale nie znalazłem żadnego posta od członka naszej gildi opisującego w jakiś sposób waszą gildię. Niejaki Pan Chrupek coś tam tylko popisał że "żal" ale nie znam człowieka, chyba że innego nicka ma w grze. Fakt, faktem po tych bardzo widzę drażniących słowach, powstał tu spam, mi to nie przeszkadza bo jestem fajny gość i sam spamie ile tylko mogę,
      Tak więc prosił bym nie generalizować że każdy co powie że ta gildia to żal tamta to kupa to od razu ktoś z gildii na której temat został założony wątek. Ja na dobry przykład za starych dobrych czasów lubiłem zgranie, lidera z prawdziwego zdarzenia i innych dobrze zorganizowanych rzeczy w gildii i do tej pory darze dużym szacunkiem ludzi którzy fakt, faktem poświęcają się dla dobrej zabawy innych. No a tak na marginesie to lubię strasznie spam. Jak czegoś zapomniałem to dopisze, oczywiście w nowym poście :D
    • Stefx wrote:

Jeżeli już ten człowiek wie, że nie pasuje do naszej gildii, to po co w ogóle ma do niej dołączać ? Po co w ogóle marnować czas na czytanie tego całego postu ? Przecież wszystko co tutaj jest zamieszczone to jedna wielka strata czasu. Okocim wie najlepiej, bo pewnie z nami grał.

P.S prosiłem o niespamowanie, w dodatku jak powiedział to Pan Grodar "Widać jak ludzie czytają ze zrozumieniem..."

Jesteś tutaj ostatnią osobą która powinna kwestionować czyjąś zdolność do czytania ze zrozumieniem.
      To nie jest trudne jeśli ktoś się postara więc, weź przeczytaj mój post raz jeszcze i spróbuj zrozumieć o czym pisze -.-
    • Okocim wrote:

Stefx wrote:

Jeżeli już ten człowiek wie, że nie pasuje do naszej gildii, to po co w ogóle ma do niej dołączać ? Po co w ogóle marnować czas na czytanie tego całego postu ? Przecież wszystko co tutaj jest zamieszczone to jedna wielka strata czasu. Okocim wie najlepiej, bo pewnie z nami grał.

P.S prosiłem o niespamowanie, w dodatku jak powiedział to Pan Grodar "Widać jak ludzie czytają ze zrozumieniem..."

Jesteś tutaj ostatnią osobą która powinna kwestionować czyjąś zdolność do czytania ze zrozumieniem.
      To nie jest trudne jeśli ktoś się postara więc, weź przeczytaj mój post raz jeszcze i spróbuj zrozumieć o czym pisze -.-

Odnośnie spamu, wszytko to mogło być powiedziane na privie. Jakieś mody by się przydały na Polskim forum, chyba że są i leżą bykiem jak na polaka przystało po niedzielnym obiedzie ^^
    • Macie u mnie członka jak tylko kupie gre. Ci ludzie z guildi Scoia to same buce w dodatku czują sie jak Rzymianie i kazdy najmądrzejszy. ;P
      "Wait a minute. Wait a minute, Doc. Ah... Are you telling me that you built a time machine...
      He said, "No, you're gonna tell me something today, tough guy." I said, "All right, I'll tell you something: go fuck your mother
    • kambej wrote:

Odnośnie spamu, wszytko to mogło być powiedziane na privie. Jakieś mody by się przydały na Polskim forum, chyba że są i leżą bykiem jak na polaka przystało po niedzielnym obiedzie ^^

Moderatorom mówimy stanowcze nie! Ta fucha na polskiej sekcji by zaraz została upolityczniona. :D Już wolę by @Zetecua tutaj nas moderotował przez google translate. :D Z doświadczenia mówię, że moderatorzy z Polski są jacyś tacy nadpobudliwi i zbytnio chcą pokazać swoją władzę. Ludzie z zagranicy są bardziej wyluzowani.
    • Dobrutro Dunin wrote:

kambej wrote:

Moderatorom mówimy stanowcze nie! Ta fucha na polskiej sekcji by zaraz została upolityczniona. :D Już wolę by @Zetecua tutaj nas moderotował przez google translate. :D Z doświadczenia mówię, że moderatorzy z Polski są jacyś tacy nadpobudliwi i zbytnio chcą pokazać swoją władzę. Ludzie z zagranicy są bardziej wyluzowani.

Ale mógł bć upolityczniony w dobrą stronę :D

Polak with authoritah !
    • Witam
      Na samym początku postaram się zachęcić nowych przyszłych wyjadaczy albiona.

Gildia Nowianie (tymczasowa nazwa jak wspomniał strefix) ma na celu rozwój gospodarczy rodem z krajów liberalnych.
      Aktualnie wszędzie jest system za czasów komuny, ciężka praca duży podatek.
      Podjęliśmy już pierwsze kroki co się sprawdza przy małym podatku postawiliśmy budynki t5 które same się utrzymują. Chcemy iść jeszcze dalej w tym kierunku jednak już zaraz koniec testów, a ze jesteśmy nową gildia dopiero przy następnych testach gdy wspólnie zaczniemy zabawę od samego poczatku będziemy mogli przetestować nasz pomysł.
      Naszym.celem jak wspomniałem jest znaleźć sposób by w gildi był najmniejszy podatek, szybki przy tym rozwój. Wydaje się nam po pierwszych próbach ze to jest możliwe, i zamiast zarabiać na podatku będziemy dostawać srebro od graczy albiona którzy nie należą do.gildi.

Wymagamy obecności na ts' ie. Wspólnej zabawy, i lekkiego zaangażowania w sprawy gildi które zapewne z czasem się powiększy gdy wspólnie będziemy biegać po świecie albiona.

Teraz do social, udajecie publicznie gildie na wysokim poziomie zarazem rozwoju w grze jak i personalnym. Jednak wasze. Posty i zachowania mówią co innego.
      Ostatnia sytuacja wasze.konto wspólne do.kraftu które ma 2 ml Famę dołącza do nas do gildi hehe i udaje nowicjuszy, chwile przed. Tym inny graczy przechodzi od was do nas... następnie pisze.nam po jednym.dniu ze oferuje cie mu 200tys srebra i jakieś przedmioty gdy wróci do nich
      Sam bym poszedł bo to koniec.testow.jednak to świadczy o tym jacy słabi. Jesteście i boicie się przyszłości. Sam ten gracz.opowoedzial o atmosferze w gildi, zapominajcie się to tylko gra !! Życie jest za oknem, ale za tym przez.ktore promienie słoneczne wpadają.

Myślałem że jakoś się dogadamy ale widzę ze nie będzie takiej możliwości bo szybciej znajdę sojusznika w waszym wrogi. Typowa.dyplomacja, i strategia mówi mi ze szybko was będzie można wyeliminować gdy wrogowie się z jednoczą na ten wspólny cel. No i z tegp.co wiem.tp.nie bedzie wielki problem, jednak dobry strateg wie.ze.trzeba na to znalesc . odpowiedni czas więc napewno nie testy alpha. Pozdrawiam was, i szkoda.ze tak wyszło ale....

Ps sory za byki pisze z telefonu
      :)
    • Szkodniku, wyjaśniłbym Ci całą sytuację z "TYM" graczem którego rzekomo wykupiliśmy ale niestety zablokowaliście dostęp do
      teamspeaka- mnie.
      Co do rozpoczęcia całej tej zabawy to z przykrością muszę przyznać że jest to wasza sprawka, wasze wysyłanie grupki ludzi do Scoia by ta zobaczyła na jakich zasadach działa gildia i skorzystania z craftu i publicznych skrzyń.
      Nawiązując do "Życia za oknem" - może nie uwierzysz lecz wszyscy ze Scoia'Tael(nie wiem jak w innych gildiach) egzystują w świecie w którym "promienie słoneczne wpadają" przez okna. Nie oznacza to że części rzeczy w grach nie bierzemy na poważnie, szczególnie takich które mogą zagrozić naszej skromnej organizacji.
      Wspomniałeś również o tym że Alpha testy nie są odpowiednim czasem na konflikty - w pełni się z Tobą zgadzam lecz muszę napomknąć o tym że gdy pojawiła się kolejna polska gildia ( w domyśle Nowianie) rozważaliśmy na poważnie coś w rodzaju protektoratu lub sojuszu aby pomóc się wybić tejże gildii, lecz po utworzeniu gildii pojawiły się różne oskarżenie w naszym kierunku i tz "wojny forumowe".

Pozdrawiam Radosław

• W końcu porządny post rekrutacyjny :) O to chodziło. Tylko dobrze by było jak by Stefx skopiował jego treść do pierwszego posta, bo z cała pewnością nie każdemu będzie się chciało czytać wszystkie posty w tym temacie. Ewentualnie założyć nowy temat by pozbyć się tego spamu ;p

Co do drugiej części posta, wprawdzie nie wiem co to jest social no chyba, że chodzi ci o jakieś społeczeństwo, ale domyślam się, że chodzi o Scoia'Tael. Z całą pewnością nie musimy udawać gildii na wysokim poziomie rozwoju w grze o czym świadczą wybudowane przez nas budynki T6-T7, udział w wielu walkach guild vs guild i wiele innych faktów które nie trudno zauważyć.
      Co do naszego zachowania to nie mnie to oceniać, chociaż nie uważam, żebyście pod tym względem byli lepsi od nas o czym świadczy wspomniane dołączenie naszego craftera do waszej gildii, od razu wiedzieliście kim jest jednak przyjęliście go by sobie na nim poużywać, naprawdę dobrze to o was świadczy.
      Jeśli chodzi o wspomnianego przez was gracza to on po prostu sobie z was "jaja robił".

Co do wspólnego sojuszu, to masz rację ja również nie widzę takiej możliwości przynajmniej nie na ten moment. Założenia naszych gildii zbyt bardzo się od siebie różnią. My jesteśmy gildią kompetytywną która mierzy wysoko, gildią PvP i tylko sojusz z tego typu gildiami nas interesuje. Wy aktualnie z PvP macie nie wiele wspólnego, a wasze cele chociaż zapewne sukcesywnie osiągane są moim zdaniem małe. Boicie się, może słusznie, a może nie, że nie poradzicie sobie w strefach PvP.
      Jeśli sprzymierzycie się z naszymi wrogami to bardzo dobrze, entuzjastycznie powitamy was z drugiej strony pola bitwy :)
    • roskuwacz wrote:

Szkodniku, wyjaśniłbym Ci całą sytuację z "TYM" graczem którego rzekomo wykupiliśmy ale niestety zablokowaliście dostęp do
      teamspeaka- mnie.
      Co do rozpoczęcia całej tej zabawy to z przykrością muszę przyznać że jest to wasza sprawka, wasze wysyłanie grupki ludzi do Scoia by ta zobaczyła na jakich zasadach działa gildia i skorzystania z craftu i publicznych skrzyń.
      Nawiązując do "Życia za oknem" - może nie uwierzysz lecz wszyscy ze Scoia'Tael(nie wiem jak w innych gildiach) egzystują w świecie w którym "promienie słoneczne wpadają" przez okna. Nie oznacza to że części rzeczy w grach nie bierzemy na poważnie, szczególnie takich które mogą zagrozić naszej skromnej organizacji.
      Wspomniałeś również o tym że Alpha testy nie są odpowiednim czasem na konflikty - w pełni się z Tobą zgadzam lecz muszę napomknąć o tym że gdy pojawiła się kolejna polska gildia ( w domyśle Nowianie) rozważaliśmy na poważnie coś w rodzaju protektoratu lub sojuszu aby pomóc się wybić tejże gildii, lecz po utworzeniu gildii pojawiły się różne oskarżenie w naszym kierunku i tz "wojny forumowe".

Pozdrawiam Radosław

Ok poziom rozmowy podnosi się więc i ja się dostosuje.

od początku
      1) nasi spieszy w waszej gildi tz. Początek sporu.
      Gdy dołączyłem do gildi poznałem ich cytrynki i aura bo o nich mowa 3 dnia gry dowiedziałem się ze.odeszli do was. Dodatkowo pobrali z banku około 10k Silver bez zgody. Ok stało się u nas gildia. Była świeża, sam miałem t3 dopiero czy juz t4.
      Długo czekać nie było trzeba gdy chcieli wrócić, nie będę pisał co im się nie spodobało, jednak nasza gildia poszła doprawdy, miałem. Obawy ich przyjąć tym bardziej ze strefix mianował mnie prawa ręka. I zaprzestał grać na tydzień. Jednak czemu nie to gra i nikt nikogo na siłę nie trzyma, a.2.szansa.sie należy każdemu.
      Wiec ? Dalej mówisz ze zaczęliśmy ?

Czemu nie powiecie nic od tym jak spowrotem. Swojego gracza ściąganie w.swoje szeregi oferując mu bonusy?

Wojny słowne na forum wzięły się z waszej strony. To od was.lecialy pierwsze zle słowa.

Ok ale lecimy dalej.
      Okęcie pisał
      po pierwsze i ty nic nie wspominasz o.tym jak zwabiliscie z powrotem swego.gracza.

co do crazy era były za i przeciw... jednak byłem. Ciekaw, a ze do ukrycia nic nie mamy ?
      te wasze jaka nie wyszły wam bo śmierdzą.

Niczego się nie boimy, od tygodnia jesteśmy gildia która się angażuje. Moze więcej trochę dopiero zaczynamy, to wam.nadejdzie dzień w którym może przyjdzie się nas bać ? Pożyjemy zobaczymy. Jednak na tersz starczy a jak chcecie porozmawiać można na ts ie
      :)
    • Szkodnik wrote:

Myślałem że jakoś się dogadamy ale widzę ze nie będzie takiej możliwości bo szybciej znajdę sojusznika w waszym wrogi.Typowa.dyplomacja, i strategia mówi mi ze szybko was będzie można wyeliminować gdy wrogowie się z jednoczą na ten wspólny cel. No i z tegp.co wiem.tp.nie bedzie wielki problem, jednak dobry strateg wie.ze.trzeba na to znalesc . odpowiedni czas więc napewno nie testy alpha.

Hehe to brzmi jak groźba. No nic, powodzenia życzę, może w następnych testach wyjdziecie z zielonych stref i zobaczycie że eliminowanie nas to nie taka prosta sprawa jak Ci się wydaje. A co do sojuszu z naszymi wrogami, popytajcie, może Vendetta , Hammersi albo inny Grief was przyjmie pod swoje skrzydła, ale raczej wątpię ;)
    • @Szkodnik
      Żeby poważnie mówić o czymkolwiek to na wstępie wysil się chociaż w minimalnym stopniu tak by być zorientowanym jaką nazwą określają się ludzie, w których uderzasz swoim słowem. Nie „social” tylko Scoia’Tael.
      Dobrze wspomniałeś, że są to testy zarówno dla Was jak i dla Nas oraz wszystkich innych biorących w nich udział. Każdy testuje swoje opcje bądź założenia gildii. Oczywiście nie zawsze to wychodzi bo czynników negatywnych jest wiele od błędów w grze po szpiegów co jest dla mnie bardzo słabym aspektem. Ponieważ to są testy i chcieliśmy aby każdy mógł się wdrożyć i posmakować gry z uśmiechem na buzi to też w dobrym zamyśle nie pobieraliśmy od nowych składek rekrutacyjnych i nie egzekwowaliśmy ich zachowania. Widać odbiło nam się to negatywnym skutkiem w postaci szpiegów. Tak wspominasz o tym, że utożsamiamy się z wysokim poziomem rozwoju w grze i personalnym. Odnośnie wysokiego poziomu w grze to z testu na testy staramy się nie odbiegać od maksymalnych, dostępnych możliwości na danych testach. To, że nie jesteśmy w top3 świadczy o mniejszej ilości ludzi od innych gildii. To też dla tego ja osobiście nie patrzę na rankingi. Natomiast mówiąc o rozwoju personalnym to jesteśmy dorośli i młodzi. Tak więc różnie ludzie reagują na bodźce z zewnątrz i wewnątrz. Jedni są nerwowi zaś inni uśmiechają się od ucha do ucha przy jednoczesnym opadnięciu rąk – kogo to obchodzi? Ważne, że dobrze się bawimy we własnej paczce. Wiadomo, że nie przypadniemy wszystkim do gustu i jest to dla mnie w pełni zrozumiałe. Gildię powinno obchodzić własne grono oraz grono sojuszników. Reszta świata jest albo wroga albo neutralnie wroga. Co do potencjalnego sojuszu Scoia z Wami to o czym My tu mielibyśmy rozmawiać? Wy jesteście w zielonej strefie, a My w czerwonej. Zdaje mi się, że nasi wrogowie też stawiają na jakiś poziom PvP swoich sojuszników to nie byłbym tak do końca pewny, że Was przyjmą pod skrzydła. Vendetta ma tak wysoki poziom, że ciężko z nimi konkurować ale to jest właśnie fajne. Bo co to by była za gra gdzie jedna ze stron zawsze wygrywa… Z drugiej strony podchodząc do tematu Wy dojdziecie do naszych wrogów, a my z kolei przyjmiemy innych sojuszników i tak można w kółko. Pytanie kto komu bardziej przyda się do osiągnięcia sukcesu. Z góry Ci powiem, że godziny gry sojuszu VM niezbyt pokrywają się z godzinami gry Polaków. Zatem z miłą chęcią zobaczę Was na czerwonych terenach. I to nie z podejścia osobistego, a podejścia do gry bo lubię zabijać – w końcu to taka gildia.

Odchodząc od powyższej treści bo w moim zwyczaju nie jest odpisywać mało to chciałbym powiedzieć, że ktoś kto promuje swoją gildię, a zarazem w jednym poście krytykuje inną to nie powinien nawiązywać do tematów rozwoju personalnego innych graczy. Powtórzę się „Panie, promocja gildii, że aż huczy!!!”.

Join Albion Online here

The post was edited 2 times, last by Grodar ().

• Szkodnik wrote:

Witam
      Gildia Nowianie (tymczasowa nazwa jak wspomniał strefix) ma na celu rozwój gospodarczy rodem z krajów liberalnych.
      Aktualnie wszędzie jest system za czasów komuny, ciężka praca duży podatek.

Próbowałem czegoś takiego w innej grze full-loot-crafting-mmo i mogę Ci powiedzieć, że to nie działa. Z prostej przyczyny, ludzie są chciwi i po pewnym czasie chcą mieć jak najwięcej nawet jeśli to tylko piksele.

Szkodnik wrote:

Podjęliśmy już pierwsze kroki co się sprawdza przy małym podatku postawiliśmy budynki t5 które same się utrzymują.

Zdefiniuj "mały podatek", @chrupek w co drugim poście pisał, że u nas jest strasznie wysoki 50% (a ostatnio było 25%).
      Jaki to jest niski podatek według was?

Szkodnik wrote:

Naszym.celem jak wspomniałem jest znaleźć sposób by w gildi był najmniejszy podatek, szybki przy tym rozwój. Wydaje się nam po pierwszych próbach ze to jest możliwe, i zamiast zarabiać na podatku będziemy dostawać srebro od graczy albiona którzy nie należą do.gildi.

Zamierzace łupić, grabić i napadać w green zone? :)

Szkodnik wrote:

Sam bym poszedł bo to koniec.testow.jednak to świadczy o tym jacy słabi. Jesteście i boicie się przyszłości. Sam ten gracz.opowoedzial o atmosferze w gildi, zapominajcie się to tylko gra !! Życie jest za oknem, ale za tym przez.ktore promienie słoneczne wpadają.

Chwila, jeśli @chrupek i nie tylko on wypisuje jak to u nas źle i robi nam antyreklamę to nie my jesteśmy słabi, bo to nie my zniechęcamy ludzi do dołączania do konkurencyjnych gildii.

Wiemy doskonale, że to tylko gra i dobrze się w niej bawimy, nawet od czasu do czasu ktoś napisze feedback :)
      Problemem są niestety ludzie, którzy o tym zapominają i zakładając konkurencyjną gildię zaczynają od kłamstw i psucia reputacji żeby ściągnąć do siebie jak najwięcej nowych graczy.

Jeśli jesteśmy tacy słabi to dlaczego twórcy gry dali nam unikalne logo "wiewiórkę" w grze?

Szkodnik wrote:

Myślałem że jakoś się dogadamy ale widzę ze nie będzie takiej możliwości bo szybciej znajdę sojusznika w waszym wrogi. Typowa.dyplomacja, i strategia mówi mi ze szybko was będzie można wyeliminować gdy wrogowie się z jednoczą na ten wspólny cel. No i z tegp.co wiem.tp.nie bedzie wielki problem, jednak dobry strateg wie.ze.trzeba na to znalesc . odpowiedni czas więc napewno nie testy alpha. Pozdrawiam was, i szkoda.ze tak wyszło ale....

Szybko wyeliminować... strategia, dyplomacja... Mistrz poprostu :)

Jeśli w którąś niedzielę wieczorem zauważyłeś, że gra Ci nie działa to właśnie przez nas i naszych sojuszników, bo braliśmy udział w walce o zamek... największej bitwie w AO. Serwery gry nie wytrzymały zderzenia trzech największych sojuszy i od tej pory twórcy gry prosili, aby robić walki maksymalnie 50vs50.

Szkodnik wrote:

1) nasi spieszy w waszej gildi tz. Początek sporu.
      Gdy dołączyłem do gildi poznałem ich cytrynki i aura bo o nich mowa 3 dnia gry dowiedziałem się ze.odeszli do was. Dodatkowo pobrali z banku około 10k Silver bez zgody.

Gratulacje dla lidera, który ustawia uprawnienia.

Szkodnik wrote:

Długo czekać nie było trzeba gdy chcieli wrócić, nie będę pisał co im się nie spodobało,

Pewnie odeszli, bo u nas nie da się kraść i trzeba coś robić dla gildii, co automagicznie odstrasza leni i szpiegów :)

Szkodnik wrote:

jednak nasza gildia poszła doprawdy, miałem. Obawy ich przyjąć tym bardziej ze strefix mianował mnie prawa ręka. I zaprzestał grać na tydzień. Jednak czemu nie to gra i nikt nikogo na siłę nie trzyma, a.2.szansa.sie należy każdemu.
      Wiec ? Dalej mówisz ze zaczęliśmy ?

Czyli przyjmujecie do gildii złodzieji?
      (sarkazm mode on) spoko to teraz wierzę, że nie byli szpiegami (sarkazm mode off).