Zbieranie gathering

• Paulox wrote:

Dawno dawno temu przestałem zbierać i teraz wracam do gatheringu. Mam pytanie odnośnie szybkości zbierania.
      Co wpływa na zbieranie surowca? Pamiętam jak raz przemknął mi gracz ubrany w T8 i zbierał szybciej T6 niż ja T3. Podchodził do bawełny 5/5 I w sekundę była oskubana.
      Skill oraz poziom i stan narzedzia wplywaja na szybkosc zbierania :)
      Z setem zbierzesz wiecej surowca ze wzgledu na bonus zbieracki jednak nie wplywa on na szybkosc zbierania.
      To samo dotyczy pasztetu - zwieksza udzwig oraz szanse na bonus zbieracki
    • Okey. W takim razie mam kolejne pytanie. Jak mówisz skill to pewnie masz na myśli specki. Czy specka w zbieraniu T4 materiałów przyspiesza zbieranie T6? I w drugą stronę, czy specka w T6 zwiększa prędkość w zbieraniu T4?

I ostanie, czy największy bonus uzyskamy z 100 specka T6 i narzędziem T8 zbierając T6 materiał?

I jak już pytam :P co ile respia się materiały do fulla? T4,5,6,7. Z tego co wiem to T8 raz na dobę się respi.
    • Czas respawnu surowcow jest swietym graalem zbieraczy, z racji ze sam to ustalilem na podstawie zbierania, moge Ci jedynie podpowiedziec w ten sposob:

zakladajac ze znalazles "kolor" (np.: 4.2, 4.3, 4.1)

T4 - zbierzesz 2x na czas trwania koloru
      T5 - zbierzesz 1,5x na czas trwania koloru
      T6 - zbierzesz 1x na czas trwania koloru
      T7 - zbierzesz 1 x na czas trwania koloru
      T8 - zbierzesz 1x na czas trwania koloru

T5 jest trudniejsze do zbierania niz T6 z racji tego ze T5 jest w stacku jedynie 4/4 a T6 posiada 5/5

Warto zbierac poziom T rowny badz nizszy poziomowi narzedzia, jesli chcesz szybko wbijac T narzedzi.
      zbieranie T8 narzedziem T7 trwa okolo 10-12 minut. (27 w stacku).

T8 respi sie raz na dzien + ewentualnie pojawia sie po maintenance z racji zmiany rozmieszczen surowcow.
      (Gdy surowiec zmienia miejsce, respi sie pelne)

Nie ma mnie teraz na grze aby odpowiedziec na pytanie dot. szybkosci zbierania dzieki specce.

Napewno zbieranie t6 nie zwiekszy zbieractwa t4.
      Tak, t6 100 + narzedzie t8 zapewni najszybsze zbieranie t6 z mozliwych.