Oyuna yeni başlayan gatherer main olmayı düşünen birinden sorular

• Oyuna yeni başlayan gatherer main olmayı düşünen birinden sorular

Arkadaşlar oyuna yeni başladım ve lumberjack focuslu gatherer main bir karakter yapmayı planlıyorum bir kaç sorum olacak:

1. Lumberjack için en uygun şehir/alan neresidir ? şimdilik swampcross da takılıyorum bir iki yer gezdim ancak en hızlı burda ağaç kesebiliyorum. Daha iyi bir yer var mı ?
      2. İsland olayı nedir, gidip bir tane almaya çalışmalı mıyım?
      3. Her hangi bir guild'e girmeme şimdilik gerek var mı? T3 lumberjack im.
      4. Combat skill hiç geliştirmeden de devam edebilir miyim?
      5. Ürettiğim plankları alım emri veren kişilere direk satmak mı yoksa markete koyup bekletmek mi daha mantıkılı ? Birch plank ları 3 silver alıyorlar çok ucuz geldi bana.
      6. kıyafet ve silah olarak ne kullanmalıyım?

herkese şimdiden teşekkür ederim. Forum tr den sonra (o da 2002 yılındaydı) ilk forum kullanışım. Yazı kötü görünüyorsa şimdiden özür dilerim
    • 1 - 3 haritadan bakmadan söylüyorum sanırım thetford olmalı şehirin ismi ama kalabalık , noktalı çıkma şansı bakımlarından royal bölümü çöp, çok zorlanırsın. bu yüzden iyi bir guilde girmen şart sana lowdan terri bile verseler az kişi olacağı için yine royalden iyidir.

2- ada alırsan farm yapabilirsin . mount, potion yada yemek yapabilirsin. adaya ev yapıp işçi çalıştırabilirsin o kadar.

4-6 combatla uğraşmak istemiyorsan sadece gather diyorsan armor kasmana gerek yok gather geardan devam edebilirsin ama eline en azından tier 4 bir silah seçmen gerekir buna bir önerim yok çünkü gather skilleri zaten güçlü hoşuna giden bir şeyi seçebilirsin. kaçmama daha da yardımcı olsun diyorsan dagger- greataxe vb işini görür.

5- oyunda asla hammadde satmamaya çalış bir getirisi olmaz. onun yerine craft yap ve onu sat elinde altın bir bilezik olmuş olur :D ör; odun topluyorsan bow kasman çok kolay olacaktır.
    • benim tavsiyem ise blackzone da faaliyet gösteren bir guilde girmen.kısa bilgi vermek gerekirse

blackzone artıları : noktalı çıkma oranı daha yüksek, resource bulman daha kolay, BZ terrortiylerinde refine ve craft yaptığında %20 'sini geri veriyor (focus point ile %48). T6 resource üzeri sadece blackzone da bulabilirsin.

blackzone eksileri: gather yapman daha tehlikeli.

sonuç olarak tehlikeli olmasına rağmen blackzone' un verdiği şeyler daha fazla. ama hertürlü blackzoneda gatherlaman lazım, ya blackzone da gatherlayıp carleona geçebilirsin orada refine ve craftlayabılırsın(%15 resource back ile) silver ödeyerek yapabilirsin yada BZ de bi guild e girerek onların olanaklarından faylanırsın. eee tabi o guildlerinde senden beklentileri olacak.

seçim senin.
    • Lymhurst şehri odun bakımından uygun. Toolunu çok rahat t4e kasarsın şehrin çevresinde.

Topladığın malzemeleri refine edip biriktir kasanda. Çok baba gathererlar var misal, black zoneda bir tane 7.2 7.3 e denk geliyor adam sadece o topladığını satsa temiz bikaç milyon atıyor cebe.

Sen royal zoneda olduğun için noktalı zor bulursun, namibyada beyaz kabile lideri aramak gibi bişey.
      O yüzden oyunu kavrayana kadar elindeki malzemeyi ve parayı tutumlu kullan.
      İyi bir gatherer olduğunda zaten black zone guildleri başvurunu kabul edecektir.

The post was edited 1 time, last by UlubatLI ().

• 1- Royal kıtasında Lymhurst şehrinin bulunduğu CELIDON bölgesi odunun en çok olduğu yer. t4 tool tutana kadar orada gather yapman daha hızlı toplamanı sağlar. daha sonra Black zona geçiş yaptığında LOW blackte KEILDER ve HALTHER bölgeleri , MEDIUM blackte CANNOCK bölgesi , HIGH blackte ise ARDEN bölgesi odunu en bol bulabileceğin yerler.

2- Tek hesapla oynuyorsan 3 karakter açıp hepsine premium alıp 3 ada açıp hepsini max seviyeye ulaştırsan dahi potçuluk , atçılık veya yemekçilik yapmak çok zor olur. Bu işlerden para kazanmak için yüksek tier e çıkana kadar çok fazla maliyet gerekir ve az sayıda adan olduğu için çok uzun sürer tier atlatman. Hazırda sermeyen yoksa tohum ve hayvan yavrusu almakta da sorun yaşarsın. adaları craft ve refine binalarını yapıp bedava kullanmak içinde kullanabilirsin ancak bu hem maliyetli bir iş hemde şehirde yaptığında gelen bonusları alamamış oluyorsun.

3- Black zone da gather yapmadığın sürece oyunu tek başına da oynayabilirsin. Bunun için şehirlerde kendi topladıklarını refine edip craftlayabilecek kadar kendi ekonomini çevirebiliyor olman yeterli. Ancak t7-t8 toplamak istiyorum dediğinde veya royalde noktalı odun bulamıyorum bulunca da toplanmış oluyor diyorsan, noktalı çıkma yüzdeleri şu şekilde; royalde %6, low blackte %6, medium blackte %12, high blackte %23. Black zone da efektif bir şekilde gather yapman için bir guilde girmeni öneririm. Guildin olmadan 2 ileri 1 geri gidersin.

4- Sadece gather yapacağım diyorsan gather gear giymen yeterli.

5- Düşük tier malzemeler her zaman düşük fiyattan alıcı bulur. Yüksek tier toplamaya başladığında onları refine etmek için düşük tier refine edilmiş odun da isteyecek senden. Bu yüzden şuan elindeki odunları craftını yükseltmek için veya ekonomini çevirmek için kullan.

6- Black zoneda gather yaparken kalabalık gruplar tarafından basılma ihtimalin var. Kaçabilmek için gather gearındaki büyüler yetmeyebilir, ata binmende yetmeyebilir attan düşürebilirler, bu yüzden kaçış mekaniği olan silahlar kullanman kaçış şansını arttırır. Bloodletter(2 tane ileriye sıçrama spelli var) veya Double bladed(1sıçrama 1 hız spelli var) silahlarını kullanmanı tavsiye ederim.

The post was edited 2 times, last by Seferi ().