Bursztynowy Kartel

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Podejrzewam, że chodzi o to że koledzy chcieli robić power fejma a do tego potrzebowali blazinga, jak nie ty to kogoś innego wzięli.

IMO nothing personal, też bym nie chciał iść na fame z kimś kto ma niskie IP i zakłada broń bez AOE, bo wtedy pulla nie da się skasować.
      Są ludzie którzy szanują swój czas i też musisz to zrozumieć.

Jest masa gildii gdzie możesz spokojnie zacząć swoją przygodę żeby mieć trochę funu z tego wszystkiego zanim dojdziesz do lategame'u.
      Pewnie w takim Polskim Zakonie się bardziej pobawisz, ale z drugiej strony tam nikt nie ma pojęcia o lategame.
    • Nie ma to jak spłakać się, bo ktoś nie wziął cię na fejmia w złym secie, albo nie dał pieniędzy na grę. Przez ludzi takich jak ty odeszła masa dobrych graczy z BK, więc skończ płakać, obejrzyj poradnik Galdamira, czy kogoś z zagranicy i pokaż innym, że warto zabrać cię na fejmia, co do pożyczki lepiej żebym się nie rozpisywał, bo zarabianie w tej grze nie wymaga nawet 1 IQ, a jeśli nie masz srebra to z tobą jest coś nie tak, a nie z gildia, czy grą.
    • @ShooyA Jak czytam twój pierwszy post tutaj, to mam ochotę się zrzygać.Jeśli jesteś w gildii, która ma 300 osób to jest bardziej niż pewne, że spotkasz kogoś, kto Ci nie podpasuje.Poza tym zasady w grze i jak i życiu są takie, że jeśli podpinasz się pod kogoś, kto coś organizuje to się dostosuj, albo zorganizuj coś sam i ustal, że ty przykładowo na FF bierzesz WSZYSTKICH i sobie marnuj czas z resztą półmózgów, którzy pod takie coś się podepną.
    • Hycelmen wrote:

Nie ma to jak spłakać się, bo ktoś nie wziął cię na fejmia w złym secie, albo nie dał pieniędzy na grę. Przez ludzi takich jak ty odeszła masa dobrych graczy z BK, więc skończ płakać, obejrzyj poradnik Galdamira, czy kogoś z zagranicy i pokaż innym, że warto zabrać cię na fejmia, co do pożyczki lepiej żebym się nie rozpisywał, bo zarabianie w tej grze nie wymaga nawet 1 IQ, a jeśli nie masz srebra to z tobą jest coś nie tak, a nie z gildia, czy grą.
      Rozumiem że podstawówki się nie skończyło ale chyba już tam uczyli czytać ze zrozumieniem, ale doskonale, że taką wiadomość napisałeś bo to właśnie pokazuje tych ludzi z którymi się tam spotkałem czyli banda gamoni którzy chyba dobro gry przekładają nad dobro w życiu realnym. No cóż powodzonka ci życze i samych pomyślności ale nie ośmieszaj się już bo opinie mogę wystawić gdzie chcę i kiedy chcę a czy się z tym zgadzasz czy nie to już twój problem.

PS. prośba nie psuj fajnego tematu chłopakom, jeżeli boli cie to że ktoś ma własne zdanie i potrafi się tym podzielić na forum publicznym a nie siedzi na p.. jak zapewne ty, to nie znaczy żeby mieszać go z błotem tak jak to właśnie zrobiłeś, to ostatnia moja wiadomość w tym temacie, leader gildi przeczytał i teraz od niego zalezy czy będzie tworzyć coś silnego z takimi zawodnikami jak ty czyli morale bardzo malutkie, czy może w przyszłości postara się zapobiec takim sytuacją bo jak wiadomo takich rzeczy nie zmieni się w jeden dzień.

Bardzo serdecznie pozdrawiam normalnych ale gildi nie polecam, szczególnie nowym którzy chcą przede wszystkim poznać grę, a żeby poznać grę trzeba grać każdym buildem możliwym w grze no chyba że jesteś jeden z drugim takim świrem jak Hycelmen no to nawet nie mam pytań.

The post was edited 1 time, last by ShooyA ().

• ShooyA wrote:

Jestem też zdania,że każdy kto ma swój rozum nie będzie nikogo marionetką więc nie jestem w stanie sobie wyobrazić tego, że ktoś karze mi grać tym i tym bo jest mocne, pluje wręcz na taką osobę bo w albionie wybór jest ogromny i to mi musi pasować to czym gram a nie komuś.
      Zastanów się co ty mówisz, zanim zaczniesz pluć pod wiatr.
      To że ty chcesz grać jakimś bezużytecznym buildem to nikt nie ma prawa nic powiedzieć, ale inni to już niezależnie od twojego buildu koniecznie muszą ciebie zabrać ze sobą i jeszcze odkupić ci sety?

Graj czym chcesz, ale jeśli na siłę grasz czymś nieoptymalnym to tak jakbyś na siłę próbował przegrać, więc nie możesz winić innych że wolą zabrać kogoś przydatnego.

PS. wybor jest strasznie niewielki
    • @ShooyA
      Przykro ze tak oceniasz gildie po zaledwie 3 dniach pobytu, na swoim przykładzie opowiem ci jak ja, wzglednie nowy po długiej przerwie zacząłem grę w bursztynowym kartelu, przez pierwsze dni podpytywałem co jest fajne, jakim buildem móglbym grać, jakie są mety na konkretne aktywności w tej grze, dopiero potem po werbalnej integracji z gildia, zaczeli mnie zabierać na dungi, dowiedziałem sie wielu cennych wskazówek, fajnych tipów, gildia ma obszerny dział poradników dla nowych graczy z których korzystałem, wiec na prawdę nie rozumiem skąd taka negatywna ocena, problem moze nie leży po stronie ludzi w gildi a twoim podejściu do takich grup społecznych bo nie od razu Kraków zbudowano a decyzja o dołączeniu do gildii powinna być przemyślana, nikt nie będzie nikogo niańczył i od razu boostował na dungach, tym bardziej że gildia przyjmuje graczy 18+ ze względnie dojrzałym podejściem.
      Po tym co napisałeś wnioskuje że gildia w tym przypadku nie ponosi winy tylko twój brak rozpoznania po dołączeniu, brak integracji z ludzmi na discordzie, zainteresowania się buildami którymi można szybko i efektywnie fejmić.
      Następna decyzje o dołączeniu do gildii na prawdę przemyśl by znowu bezsensownie nie pluć.
    • ShooyA wrote:

Chciałbym wypowiedzieć się na temat tej gildi.. byłem w niej co prawda kilka dni, wyszedłem sam i już spiesze się z oceną czy jak kto woli opinią.

wymienię wszystko w punktach by było mam nadzieję czytalniej:

1- gildia nie jest dla nowych graczy, nowi gracze są od razu mieszani z błotem żeby nie używać wulgarnych słów

2- ten punkt tyczy się punktu wyżej, na FF nie zostaniesz zabrany gdy jakiejś chorej osobie nie pasuje TWÓJ własny wybór postaci, tzn chciałbyś pograć jakimś rDPS ale nie jest to badon ani blazing = zapomnij że pójdziesz na FF.

3- w moim przypadku bardzo podoba mi się system pvp w tej grze, bardzo dużo grywałem sobie na arence by poznać mniej więcej jak grają inne postacie i co mogą a czego nie mogą, po kilku dniach spędzonych na arenie postanowiłem, że zacznę chodzić na ganki, wjazdy na plecy, jakieś inne atrakcje pvp. i co mnie spotkało? zostałem zmieszany z błotem bo po kilku dniach gry miałem jedynie 1023 IP a "koxy" tam grające biorą ludzi od 1100 IP. Rozumiem są jakieś wymogi, ale przecież po to gramy w jednej gildi by pomagać rozwinąć skrzydła nowym zawodnikom.

4- kolejna sprawa która rzuca się mocno w oczy to również stosunek "starszyzny" do nowych, wielokrotnie czekając na kanale "SZUKAM FF" słyszałem jak przykładowo TANK jest odrzucany bo nigdy nie był na "royalu" (również grał kilka dni), no to na zdrowy rozum tym bardziej trzeba chłopaka wziąć niech sie uczy niech poznaje miejsca... niestety nie tu.

5- wybierasz się z grupą na jakieś FF, zginiesz od wrogo nastawionych graczy a reszta ucieknie, nie licz że ktoś zwróci Ci za sprzęt, tym sposobem dołączając do gildi miałem prawie 3 miliony srebra, wychodząc z gildi miałem brak chęci do gry i 200k srebra na koncie. PS. kilkukrotnie pisałem do "bogatych" członków tej grupy by udzielili mi choćby pożyczki na odkupienie sprzętu by móc jakoś odbudować się i grać dalej, odzewu zero.

Mógłbym napisać więcej ale chodzi po prostu o fakt, że ta gildia wręcz odstrasza nowych, sugeruje więc rządzącym aby pozbyć się tych pseudo ogarów którzy mają IP ponad 1100 tylko dlatego że dłużej grają.

Pozdrawiam Archidux.
      Nie jestem ani nie byłem w BK nigdy, jednak grałem z nimi trochę kiedyś i mniej więcej wiem jak funkcjonują gildię więc na część z tych punktów mogę Ci odpowiedzieć :)

1.) to akurat nie ten punkt na który mogę się wypowiadać :)

2.) Tak to już w Albionie bywa... Jeśli chcesz coś robić efektywnie, tu jak przypuszczam zbierali ekipę na power-fame farm to musisz mieć w takim wypadku odpowiednio złożony team composition. Pewnie po prostu Twój build się nie nadawał do tej konkretnej kompozycji i skoro nie mogłeś/nie chciałeś się dopasować to Ci podziękowano.

3.) Różne aktywności w grze realizuje się na różnych poziomach, gankowanie nie jest wyjątkiem. Wygląda na to że chciałeś się podpiąć pod bardziej zaawansowaną grupę będąc nowicjuszem (zarówno w grze jak i w gildii). Zapewne jeśli wykazałbyś się lekko większą cierpliwością to trafiłbyś na grupę która wybiera się na pk bardziej na luzie, w słabszym sprzęcie, celującą w słabsze targety - tam mógłbyś nabrać doświadczenia i wykazać się tak aby potem bez problemu zwerbowano Cię do tych bardziej zaawansowanych wypadów. Nie od razu Kraków zbudowano, nie możesz oczekiwać od gildii że na dzień dobry dostaniesz dostęp do wszystkiego. Na to tez trzeba sobie zapracować.

4.) Na dungach tank jest dość istotną postacią, jak nie wie jak się pulluje, ile może sobie pozwolić, jak trzymać agro to oznacza to w najlepszym wypadku zmarnowanie czasu dla całej drużyny (klekanie/zerowy fame) a zapewne oznacza też przy okazji wipe przez nawet średnio ogarniętą grupe diveującą. Owszem taki gracz też musi się gdzieś nauczyć gry / wyfamić ale może to zrobić w miejscach gdzie przez to nie naraża całej drużyny na stratę.

5.) Tu radzę po prostu przed wyjsciem na FF zapytać się / dogadać się co robicie w przypadku kontaktu, walczycie? uciekacie? gildia oferuje zwroty czy nie? Zostawiacie kogoś "na pożarcie" przeciwnikowi żeby reszta mogła uciec i składacie się na sprzęt dla "ofiary"? I jak jasno wiesz na czym stoisz to po prostu podejmujesz decyzję czy godzisz się na ryzyko i tyle. Taka gra ;)

Pozdrawiam
      NdwZ
    • New

^^^^ Oczywiście widać po tle, że był na ZvZ ;)

Kilka newsów z Bursztynowego Kartelu: Od tygodnia, po wielkim zebraniu gildyjnym, ustaliliśmy, że BK podziękuje już całkiem nowym graczom i będzie przyjmować graczy, którzy potrafią zadbać o swój bukiet setów PvP. Co więcej trwa przemodelowanie regulaminu tak, aby gracze po okresie przejściowym musieli skupić się na PvP (głównie ZvZ). Oznacza to, że podziękujemy też graczom nastawionych tylko na niekończące się PvE.

Obecnie obowiązują następujące wymagania rekrutacyjne:

Poszukując współpracy z polską gildią Syn3rgy dołączyliśmy przez moment do EGO, ale dzień później nastąpił rozłam i o wspólnej decyzji przeszliśmy do sojuszu TBI. Nie jest to szczyt marzeń wśród sojuszów, ale dzięki temu wiele zergów się przez to nacięło i zdonejtowało swoje sety dla nas. Chociażby całkiem nieźli nasi sąsiedzi zza miedzy:

Co więcej w czasie resetów udało nam się przejąć 4 tereny (w tym 2 dające punkty do sezonu).

Obecnie mamy 3 callerów i chociaż daleko nam do mistrzów w swoim fachu KFC, to jednak robimy spore postępy i jesteśmy widoczni na swojej części Anglii.

Dzięki dużo wyższym wymaganiom może i ciężej się dostać, ale dla ambitnych graczy, to nie tylko drobna przeszkoda, ale też pewność, że grupa "ciągle pytających o wszystko świeżaków" będzie zmniejszać się z tygodnia na tydzień.

Zapraszamy raz jeszcze! Rekrutacja na discordzie!