articulo mortis yeni oyunu

• Muhallebi wrote:

@ErimKeklikoglu It's against the rules. You can write to support@albiononline.com
      Gelelim fasulyenin nimetlerine:

1) Uste yazili olan sey:
      "Kurallar disinde, supporta mail atabilirsiniz."
      Attin mi? bence atmalisin Elsa ole demis, peki neye dedigini de soleseydin bizlere daha acikliyici olmazmiydi?

2) Her postun altinda "report" ikonu var onu denemeye ne dersin?

3) Madem beni es gectin Elsa'ya derdini anlattin o zaman o yardimci olsun sana, bana yakismaz simdi sonucta Elsa rutbe olarak benden yuksek.
    • Fasulyeyi boşver.

@Elsa the Snow Queen Hello, someone living in my town is threating to assault me in real life via ingame. Do you allow this kind of behaviour? Is this against the rules of the game or not?
      @ErimKeklikoglu It's against the rules. You can write to support@albiononline.com

"Kurallara aykırı" ingilizce türkçe çevirilerine çalışman gerekiyor sanırım. Supporta mail atabilirsin demiş. Sen ne işe yariyosun tam olarak? Turk communitysini sen represent etmiyo musun? Burada olayın içerisinde yazılanları görüyosun.

Daha aciklayıcı olmama gerek yok sanıyordum. (görmüyosun herhaldeki tam olarak neresi diye benden quote istemişsin) . Problemin nedir? Versene cezasını. Illaha Xecron'un guildi diye uğraştırıcak mısın? Bide madem beni es geçtin diye triplere filan girmişsin, siz 30+ ların genel sıkıntısı filan mı var yoksa sadece piyangodan çıkar gibi bütün cinsler beni mi buluyorsunuz?

Supportada mail atarim. Ama mail atarsam bu zamana kadar betada(2-3) oynadıgımız ve fin mafiadaki adamlarında bizle paylaştığı bütün power abuse'lerinide yazarım arada adam lazım olunca oradakilerle hellgate dönüyoruz güzel muhabbet oluyor ;) . Beni kendi çapında ahkam kestigin diger oyunculara benzetme istersen. Burada baya büyük bir community var seni tanıyan. Toplucada hazırlanıp mail atilabilir.
    • @Muhallebi

1) Ne guzel sana Elsa cevap yazmis, neden dedigini yapmiyorsun?

2) "Sen ne ise yariyorum tam olarak" sormussun. Ben Turk toplulugunu yardimci olmak icin burda bulunuyorum. Suan burda bir grup Turk oyuncu bir sey ustunde tartisiyorlar, ve bende gozlemliyorum.
      Gereken yerlere "editliyorum",report edilmis postlari okuyup dusuncelerimi diger mod arkadaslarla paylasiyorum. Ama genel olara Turk oyuncu haklarini savunuyorum ve oyun ici sikayetleri bir ust kuruma aktariyorum.

3) Ben ciddi anlamda bir tehtid veya kurallari aykiri bir yazi gormedim, okumadim. O yuzden de sana onceden de soledigim gibi, o postu reportlarmisin diye sordum. Sen naptin? Elsa'ya discord tan mesaj attin.
      Halbu ki report ikonunu kullansan o post ile ilgili tum mod lar goruyor ve bizler inceliyoruz. Hic bir kararimi tek basima vermiyorum.

4) Ben burda herkese ayni mesafedeyim, ne Ahmet ne de Mehmet ne de alakali bir guild beni baglar. Ben sadece Turk oyuncularin ve guildlerin basarilari ile gurur duyarim.

5) Oyunculardan direktif alacak degilim ceza konusunda, ceza dedigin sey yikici bir sey. Ben millet ile konusup sakinlestirip ortak bir yol arayan bir kisilige sahibim. Ha oneri ve yapici elistirilere acigim.

6) Su 30 yas muhabbetine bile girmiyorum, cok komik... (su "cins" lafi yakismamis)

7) Rica ediyorum, nolur support a emailini yaz ve Finnsih Mafia dan ogrendiginiz ne hile hurda varsa ortaya dok. Bu bildiklerini neden daha once paylasmadin? Suc a ortaklik sayilmaz mi bu? Beni bu tehtid ettigin sey bana aksine cok fayda saglar. Elini korkak alistirma ne biliyorsan yaz, dogrular gun yuzune ciksin dimi...

8) Su ana kadar ne sana nede baskasin ahkam kesmedim, kesmem de, gerek yok. Kestiysem nolur kanitiniz ile gelin. Eger ole bir kisiligim olsaydi, sana zamanimi ayirip bunlari yazmazdim...

The post was edited 2 times, last by Koray ().

• Koray wrote:

@Muhallebi

1) Ne guzel sana Elsa cevap yazmis, neden dedigini yapmiyorsun?

2) "Sen ne ise yariyorum tam olarak" sormussun. Ben Turk toplulugunu yardimci olmak icin burda bulunuyorum. Suan burda bir grup Turk oyuncu bir sey ustunde tartisiyorlar, ve bende gozlemliyorum.
      Gereken yerlere "editliyorum",report edilmis postlari okuyup dusuncelerimi diger mod arkadaslarla paylasiyorum. Ama genel olara Turk oyuncu haklarini savunuyorum ve oyun ici sikayetleri bir ust kuruma aktariyorum.

3) Ben ciddi anlamda bir tehtid veya kurallari aykiri bir yazi gormedim, okumadim. O yuzden de sana onceden de soledigim gibi, o postu reportlarmisin diye sordum. Sen naptin? Elsa'ya discord tan mesaj attin.
      Halbu ki report ikonunu kullansan o post ile ilgili tum mod lar goruyor ve bizler inceliyoruz. Hic bir kararimi tek basima vermiyorum.

4) Ben burda herkese ayni mesafedeyim, ne Ahmet ne de Mehmet ne de alakali bir guild beni baglar. Ben sadece Turk oyuncularin ve guildlerin basarilari ile gurur duyarim.

5) Oyunculardan direktif alacak degilim ceza konusunda, ceza dedigin sey yikici bir sey. Ben millet ile konusup sakinlestirip ortak bir yol arayan bir kisilige sahibim. Ha oneri ve yapici elistirilere acigim.

6) Su 30 yas muhabbetine bile girmiyorum, cok komik... (su "cins" lafi yakismamis)

7) Rica ediyorum, nolur support a emailini yaz ve Finnsih Mafia dan ogrendiginiz ne hile hurda varsa ortaya dok. Bu bildiklerini neden daha once paylasmadin? Suc a ortaklik sayilmaz mi bu? Beni bu tehtid ettigin sey bana aksine cok fayda saglar.

8) Su ana kadar ne sana nede baskasin ahkam kesmedim, kesmem de, gerek yok. Kestiysem nolur kanitiniz ile gelin. Eger ole bir kisiligim olsaydi, sana zamanimi ayirip bunlari yazmazdim...
      Abi kusura bakma ama:D Ben Elsa'ya u are o. Cocugu now go and translate it is dedim ve mute yedim:D

"Buna rağmen yaptığınız şu blast bird gif'i o**** çocukluğu olmasına rağmen sinirlenmedim. Güldürmedi de değil. Beni tek şaşırtan ; "adam sandık eşşeği alnımıza değdi taşşağı" durumu olması..

Bu arada Erim harbi o***** çocuğuymuşsun . Davetin uzerine geldiğim o guildde kendim için ne para kasmıştım ne de menfaatime bir şey.. Heralde bu saatten sonra gaming ortamında dışarda gözükmessin gibi. Kimimiz oyunda kimimiz dışarda kaçar sonuçta."

burada yazılan o***** yıldızların yerine tam oturuyor "orospu" hani sen baska bisi anlarsın diye ben koydum senin icin. Orospu çocuğu demiş :D Anlamamak için biraz ugrasmak lazım.

"Heralde bu saatten sonra gaming ortamında dışarda gözükmessin gibi. Kimimiz oyunda kimimiz dışarda kaçar sonuçta."" dısarda gorursem götünden kan alırım anlamı var ama hani bazı terimleri uzun süre kanadada oldugun icin hatırlamıyor olabilecegine veriyorum ama Orospu cocugu cok acık birsey:D Hani bunun icinde bulundugu guild lideri ile aynı kafada olan bir arkadas iste kelime dağarcıkları bitince sövmek cazip geliyor:D

Bu arada yanlıs anlasılmasın erim'i savundugumdan degil sen gormuyorum dedigin icin yazıyorum adamın postunu sana:D
    • @Koray

" Ben ciddi anlamda bir tehtid veya kurallari aykiri bir yazi gormedim" demişsiniz. Ruhban da net bir şekilde açıklamış zaten tehditin ve kurallara aykırı yazının nerede olduğunu. Buna rağmen sizden cevap gelmedi. Merakımdan soruyorum. Forumda "or**** cocugu" demek, oyuncuların annesine küfür etmek ve diğer oyuncuları tehdit etmek serbest midir o halde? Postu rapor et diyorsunuz da, ilk dakikadan o post'u rapor eden biri olarak soruyorum.
    • Acele karar vermek istemiyorum, sonucta bana verilen yetkiyi yanlis kullanmak istemiyorum.
      Tekrardan forum kurallarini okumak, deger verdigim insanlar ve mod larla konusuyorum.
      Bu arada "Report" ikonunu kullanmak isi resmiyette koyar. Tekrardan hatirlatmak istiyorum, nolur "report"layin postlari.

@Anteh Report ladigin post, birden fazla mod un incelemesi uzerine bir sonuca baglanir.
      Anlicagim astigim astik, kestigim kestik bir sey degil bu.

The post was edited 2 times, last by Koray ().

• Vasort wrote:

Merhaba

Koray Bey

Anladigim kadariyla kufur dolu msji sildiniz Merakimdan soruyorum

Tam olarak yaptirimi sadece msj silmekmi acaba?
      Bundan sonra forumda birisinin anasına sövüp gerçek hayatta tehtid ettiğimizde önce moderetör editleyecek sonra da sadece post silinecek demek ki yaptırım buymuş.. şuan @Koray bey bize bunu anlatmak istedi bence.. evet beyler kim başlamak ister...