Build Hakkında Bir Bilgi

• Build Hakkında Bir Bilgi

Betanın biterek oyunun Release geçmesi artık gerçek anlamda Albion dünyasına adım attığımızın ifadesidir. Sizlerden öğrenmek istediğim bir kaç nokta var. Release ile birlikte dagger oynamak ne kadar mantıklıdır. Dagger bildiğim kadarı ile nörf yedi. Oynayan arkadaşlar var mı. Ne durumda. Oynanabilir mi? Konu hakkında destek olursanız sevinirim.
    • amacına göre değişir, gather yapıcaksan baya iyi bi seçim, oyundaki en mobil class nerdeyse. işin solo pkysa ve dagger oynamak istiyorsan bulaşma, double blade veya double blade duon varsa pike veya claymore tarzı bir şeyler oynayabilirsin. amacın gvg , hg vs ise dagger classından işe yarayan sadece bl var, onun dısında melee oynamayı dusunuyorsan carrioncaller veya glaive onerebilirim.
      dreaded for life moruw anlıomusun xddd

ig: TayTuy
    • sa morient kardeş oyundaki legendary build crafter sana yardımcı olmak için konuna geldi :d

dual dagger ı çok seven bi arkım var ona önerdigim buildi sana önercem 5v5 için ok oynanır ama çok uçuk gelebilir sana ama bana kalırsa dual daggerla anca böle iş yaparsın artık :d

silah dual dagger :

kafalık : Cleric Hood(iceblock), Knight Helmet(displacement) yada Pamuk Gather Kafalıgı(evet yanlış duymadın kardes :d)(invisibility with aoe fear)
      gövde : Mage Armor(skil olarak frost shield kullancan)
      ayaklık : Cloth Royal Ayaklıgı(Defenseless Rush kullancan)

bu buildde amacın biraz q staklıcan biliyon q staklayan silahlar biraz amele ve hiç stunları falan olmuyo genelde o yüzden gvglerde çöpler bkz dual blade. işte karşı tankın üzerinde yada bi yerde staklıcan bu q ları sonra basıdan kafalıgı basıcan defenseless rush ı ortalık karışıkken birine bırakcan o damageyi ve frost shield basıp çıkcan sessizce :d

Dual dagger skilleri :
      q : stack alcan
      w : alanlı sleep
      e : fix zaten degişmiyo :d
      short timed passenger
    • Buildi expedition da denedim. Fena değil. iyi hasar çıkarıyor. T5 kadar warbow kastım ayrıca dagger ve diğer belirttiğin eşyalarıda T4 kadar ilerlettim. Sence warbow devam mı edeyim yoksa Dagger mı kullanayım ne dersin. Dagger oynamak istiyorum fakat ilk dagger ile son dagger arasında çok fark var çok nörflendi diyor herkez :)
    • Morient wrote:

Buildi expedition da denedim. Fena değil. iyi hasar çıkarıyor. T5 kadar warbow kastım ayrıca dagger ve diğer belirttiğin eşyalarıda T4 kadar ilerlettim. Sence warbow devam mı edeyim yoksa Dagger mı kullanayım ne dersin. Dagger oynamak istiyorum fakat ilk dagger ile son dagger arasında çok fark var çok nörflendi diyor herkez :)
      knk bu builddeki ayaklıkla warbow'un hellgate artifactı iyi gidiyor kafalığa bide leather royal kafalığını alıyosun(growing rage) o zaman open world pvp de bi tane ok atarsın 5 6 kişi aynı anda düşer 6 şar 6şar kill alıp pvp fame kasarsın ama warbow hakkında 5v5 için ayrı bir kompozisyon kurmak lazım damagesi çok sürekli genelde gvgler anlık olduğu için yeterli hasar çıkmıyo ama dediğim gibi komp. olursa neden olmasın t5 kasmışsın zaten bide..

Dagger konusunda evet çok nerflendi tek atıyodu eskiden şimdi damagesi daha kolay ctlenebilir ama bana kalırsa bir açıdan da sinsi bir damagesi var şimdi(zehirliyo). W skili de bence kesinlikle alanlı sleep kullanılmalı şuan ne kadar nerflensede dagger utility ağırlıklı oynarsan iş yapar bence gvg de. Mesela bu üstte yazdığım senaryoda adama damageyi bıraktıktan sonra kaçmayıp "w" skilinle uyutup zehirlenerek ölmesini bekleyebilirsin zaten her türlü frost shield healer'ınızın seni çıkartması için yeterli olacaktır sustur yemediğin taktirde :D Şimdi ben böyle anlatıyom ama çok detaya girdim işin özeti şu : nerf yedi ama sana önerdiğim build eski dagger buildinden %40 daha fazla attack damageye sahip sadece dikkatli oynamalısın ve oyundaki skilleri öğrenip ona göre işte kafalıkla gövdeliğini iyi kullanmalısın

edit: Ha bide çok kırılgan olduğunu düşünürsen Mage gövdeliği yerine cloth Scholar gövdeliğini kullanabilirsin. Scholar Robe %10 daha az damageye sahip ama +20mr ve +20 armor daha fazla mageden
      short timed passenger

The post was edited 1 time, last by Kalenger ().

• 5v5 için
      Asasin jacketı hiçbir dagger a önermiyorum şuanki metada dagger artık tek atmıyor çünkü. Gövdeliğini(görünmezliği) kaçmak için kullanacağım diyorsan ( pasif attack damagenden ödün vermiş olursun söylediğim builde nazaran. Agresif olarak kullanırsanda savunma +50armor ve +50 mr ve Slow skilinden vazgemiş olup ct yersende mesela damageyi bıraktığın kişi iceblock-everlast-frostshield-infernoshield basarsa 5 kişinin ortasında ölümü bekliyor olursun.. :D

Dagger şuanki konumunda stack yapıp stacklarını e ile harcayan bir item olduğu için oynaması zaten yeterince sıkıntılı birde tüm olasılıkları görünmezlikten sonraki "e" skiline bağlarsan fightlarda çok kolay ctlenip çok hızlı ölebilirsin. O yüzden dagger için olabildiğince pasif olarak yüksek hasar ve defansif skillerin yanı sıra utility gitmelisin yoksa gerçekten olmaz en azından deneyimli takımlara karşı olmaz.

Asasin jacketı yinde kullanmak istiyorum diyorsan kafalığına guardian helmet almanı öneririm ayaklığada leather boots, stone skin ve dodge skilleri seni hayatta tutacaktır ama damagen baya düşmüş olur pasif olarak
      short timed passenger

The post was edited 1 time, last by Kalenger ().