Podsumowanie rozwoju Albionu (19 maja)

• Jak dla mnie ta zmiany to lista minusów, a żadnych korzyści:
      - konieczność transportu niskolevelowych surowców przez czerwone obszary - niby miało być ułatwienie dla pojedynczych graczy czy mniejszych gildii, ale centralne miasto wymusza konieczność posiadania wyspy właśnie tam, a tym samym wszystko musi być tam transportowane do craftu, dzisiaj nie ma tego problemu, a pojedynczy gracze mają dostęp bezproblemowy do rubieży
      - wydajność gry - znowu wrócimy do zapchanego jednego miasta, a w pozostałych na kontynencie pustki - ta zmiana to zacytuję "gwałtem wymuszenie" korzystanie z centralnego miasta, do tej pory nie było one zbyt potrzebne to na siłę autorzy gry starają się przymusić graczy do korzystania z niego
      - późny okres wprowadzenia kolejnej zmiany - trochę więcej niż miesiąc do release to mało czasu do premiery zważywszy na to, że przez brak wipe trudno będzie ocenić balans takiej zmiany, ci co grali na czarnych nadal tam pozostaną, a ci co grali tam z poziomu miast na kontynencie ze względu na dodatkowe utrudnienia (transport przez czerwone pola, bo wyspy są w pozostałych miastach) zminimalizują aktywność w grze
      - sztuczne teleporty - widziałem wątek na tym forum gdzie nabijano się z pomysłu teleportów i możliwości podchwycenia tego pomusłu przez autorów, no i stało się - naturalny transport morski została zastąpiony czymś sztucznym - bez sensu

Do końca nie zrozumiałem koncepcji dla surowców T8, alr to kolejny przykład wydaje mi się wydziwnienia i przymuszenia graczy do PvP, kij zamiast marchewki i to przywiązany do pleców, zamiast dawać bonusy dla uczestników PvP przy zbieraniu lub crafcie lub dla dodatkowego PvP, to niezainteresowanych do ciągłego PvP zmusza się każdego gracza do tego w trybie ciągłym - faktycznie gra robi się coraz bardziej niszowa - już taka mała wąska nisza
    • dfgfdg schrieb:

wszystkie zmiany jak najbardziej na plus , koniec z pustymi miastami na czarnych i siedzeniem w zielonych miastach żeby pohandlować , dowożenie surowców na handel do czerwonego miasta będzie ryzykowne ale udane przejscie będzie oznaczało 2 razy większy zysk :)
      Ocena subiektywna, teraz czarne miasta są mniej wykorzystywane bo duża część graczy jest zbyt mało zmotywowana aby zaangażować się na rubieżach, więc zamiast podnieść atrakcyjność czarnych terenów i znaleźć mechanizm zmniejszający obawy tych graczy autorzy poszli na skróty, siłowe rozwiązanie z centralnym miastem, które tylko spowoduje jeszcze większe zniechęcenie do gry i to tej grupy, która stanowi większość. Może wystarczyło zlikwidować czarne miasta i miasto centralne, cały ruch wróciłby do miast na kontynencie i kto chce mógłby poprzez porty szukać korzyści na czarnych. Nawet problem zergów by został zmniejszony, bo żeby poszaleć musiałyby one grupować się w portach i w poszukiwaniu graczy przemierzać spore odległości po czarnych terenach, z koniecznością od czasu do czasu powrotu na kontynent. No, ale przecież wtedy to "bezcenne", metodą gwałtu promowane centralne miasto byłoby zupełnie nie potrzebne. Hipokryzja autorów gry aż bije po oczach.
    • Carthus schrieb:

Ocena subiektywna, teraz czarne miasta są mniej wykorzystywane bo duża część graczy jest zbyt mało zmotywowana aby zaangażować się na rubieżach, więc zamiast podnieść atrakcyjność czarnych terenów i znaleźć mechanizm zmniejszający obawy tych graczy autorzy poszli na skróty, siłowe rozwiązanie z centralnym miastem, które tylko spowoduje jeszcze większe zniechęcenie do gry i to tej grupy, która stanowi większość. Może wystarczyło zlikwidować czarne miasta i miasto centralne, cały ruch wróciłby do miast na kontynencie i kto chce mógłby poprzez porty szukać korzyści na czarnych. Nawet problem zergów by został zmniejszony, bo żeby poszaleć musiałyby one grupować się w portach i w poszukiwaniu graczy przemierzać spore odległości po czarnych terenach, z koniecznością od czasu do czasu powrotu na kontynent. No, ale przecież wtedy to "bezcenne", metodą gwałtu promowane centralne miasto byłoby zupełnie nie potrzebne. Hipokryzja autorów gry aż bije po oczach.
      Autorzy kiedyś nazywali swoją grę "Hardcore PvP Game"...
    • dfgfdg schrieb:

to nie hipokryzja autorów tylko twoja nieznajomość gry bije po oczach niestety...
      Nigdy nie twierdziłem, że jestem omnibusem w rozgrywce AO, i dlatego uważam to forum jako miejsce do dodatkowego (poza grą) poszerzania wiedzy o tej grze. Jednak spodziewałbym się merytorycznej dyskusji a nie odpowiedzi na zasadzie "nie dyskutuj, nie znasz się", albo "to jest najlepsze bo tak". Chętnie poznam argumenty wskazujące na to, że zaproponowane zmiany są pozytywne w ujęciu:
      - dużych gildii - tutaj pewnie zmiany będą raczej pozytywnie oceniane
      - małych gildii
      - pojedynczych graczy - moje największe wątpliwości
      - zbieractwa
      - wykorzystania pozostałych miast na kontynencie
      - PvP
      - itd.
      Konkretne argumenty mogą przekonać każdego.
    • Dużo to nie zmieni , jako pojedynczy gracz musiałeś iść do portu i z portu na czarne , teraz pójdziesz do czerwonego miasta i teleport na czarne tereny zbierać surowce , dla mnie osobiście było przegięciem podróż z portu na czarnych do portu na zielonych przez co nowi gracze zaniżali ciągle ceny na ah , teraz ludzie z czarnych będą wpadać do carleonu jedynie i zabierać t2 a przywozić t7 i t8 , a ludzie z zielonych na odwrót , w mieście będzie dużo ludzi wiec towar będzie szybko schodził a ceny będą wyższe niż na zielonych bo jest ryzyko że po drodze się wyłożysz więc jak uda ci się bezpiecznie dotrzeć do miasta to sobie wystawisz za więcej . Na chwilę obecną to żeby zginąć na czerwonych trzeba być na prawdę niepełnosprytnym osobnikiem , pokazuje ci zergi i ilu jest hostile na mapie , no łatwiej już nie będzie ...c'mon to gra pvp a nie farmerama
    • Hektor wprowadzi haos
      Jak dla mnie likwidacja miast na czarnych terenach to największa głupota jaka mogła nastąpić
      Zmuszanie graczy do aby musieli non top pvp jest mijaniem się z celem gry
      Ja osobiście lubię zbierać a walczę jedynie jak gildia wymaga lub w samoobronie
      Dlatego nie podoba mi się ta sztuczna manipulacja

Lepiej by dodali łowienie ryb i możliwości korzystania z zasobów morskich
      Czyli stroje do walki pod wodą o i zbieranie innych materiałów

Mam nawet zrobiony schemat co i jak ale za freeko to umarło