Aklımdaki sorular

• Aklımdaki sorular

Merhaba arkadaşlar çok uzun aradan sonra tekrar bir oyuna başlama isteği duydum ve Albionu seçtim. Aklımda birkaç soru var.

1- Ben Mac kullanıcısıyım oyunu oynarken sıkıntı yaşar mıyım?
      2- Üyeliklerden herhangi birini aldığım zaman oyun tamamen açıldığında tekrar ödeme yapmak zorunda mıyız?
      3- Oyunda herkesin kendi evini vs. ticaretini yapma olayı ile guildlerin bunu toplu şekilde yapması ve alanlar için savaşması durumunu biraz daha detaylı açıklar mısın? Çünkü oyunda çok fazla guild olduğunda çok karışacak gibi duruyor.
      4- Oyunun haritasının büyüklüğü nasıldır?
    • 1- Mac te problem vardı fakat son patchle çözdüler.
      2- hayır. sadece gold satın almak istersen ödeme yapman gerekir.
      3-o konu çok detaylı oldugu için burdan anlatmak uzun sürecektir. tavsiyem forumu incelemen yada guildlerden birisiyle iletişime geçip teamspeak üzerinden bilgi alman.
      4-en uç noktalar arası yolculuk yapmadım yarısını yaklaşık bir saatte geçebildim.
    • Ek bilgi olarak şunu da demek istiyorum premium olanların ayrıcalığını örnek vermem gerekirse senin yapmak istediğin harvestı 4 saat sürüyorsa premium olan adamın harvestı 2 saat sürüyor

3 saat de kasacağın odun sayısı 500 ise premium olan adamın kasacağı odun 1 saat de 1k 2k gibi

[Rakamlar Sallamasyon]

The post was edited 5 times, last by Avaloski ().

• Jadraz wrote:

Peki bu 3 paket olayı var ya, 99 49 ve 29 dolarlık. Aralarında cidden bi fark var mı? Sonuçta öküz ve at ve diğerleri yok olabiliyor. Bir tek premium süresi uzun. Bilmediğim fakat avantaj sağlayabilecek bir durum var mı?
      var elbette , legendary pack sahipleri ilk gün başlar oyuna, epicler 2. gün , veteranlarda 3. gün, ayrıca hepsinin verdiği gold sayısı farklıdır.
      Bu linkten karşılaştırma yapabilirsin, detaylı olarak.
    • Jadraz wrote:

Bunun farkındayım fakat 2 gün sonra oyuna başlamanın çok bir sıkıntısı olmaz gibi. Sonuçta ne zaman başlarsak başlayalım öküz veya at'a veya eve sahip olabiliyoruz değil mi ? Bir de bu gold olayı. p2w yapma durumu olmaz mı oyunu ?
      Öküzün ve atın olabilir ama onlar zaten t3 eğer ilerki dönemde başlarsan yani herkesten sonra biraz geride kalmış olabilirisin. Ve ev olayıda şuanda sıkıntı gibi adalar eskiden ne olursa olsun 4.5k falandı şimdiyse tamamen borsa gibi gold'un fiyatına göre inip çıkıyor yani ilk başlarda ada almak çok daha matıklı. P2W olayına gelirsek şöyle izah edeyim kendimce sen ne kadar paran olursa olsun o silahı veya zırhı açmadan alamazsın ve onu craft edebilecek biri olmadan da alamazsın. Ayrıca gold'u diğer yorumlarda da söyledikleri gibi oyun içi silver kazanıpda alabilirsin.
      A man flies from his fear may find that he has only taken a short cut to meet it.
      (Sador to Turin)
    • Merhaba,

Oyuna herhangi bir paketi alıp başlayabilirsiniz. Paketler arasında oyun içinde bir güç farkı bulunmuyor. Sadece görsellik olarak altın bir profil çerçeve, diğerlerinden daha fazla altın, yine görsel farkı olan bir ev, heykel, bir de belge. Diğer verdiği tüm her şey öldüğünde kaybedeceğin eşyalar.

Ki zaten diğerlerini de oyunda kendin kolaylıkla üretebilirsin ve/veya satın alabileceğin eşyalardan oluşuyor. Bu yüzden en düşük paketi alarak oyuna başlasan da, iyi bir oyuncu olarak en üst sırada yer alabilirsin.

Ayrıca oyunda altını bir ekonomi olarak düşün. Kumbara gibi biriktirdiğin, ihtiyacın olduğunda bozdurup harcadığın. Oyunda zaten öldüğünde tüm eşyaların gittiği için, para ile güç sağlaman olanaksız. Sadece yine oyun sitesinden altın satın alarak, pazardan istediğin eşyayı kolaylıkla satın alabilirsin. Buda zaten para ile güç anlamanı gelmiyor. Yine seni kestiğimde eşyan benim olacak ^^,

Dipnot: Oyuna 3. gün girmen de o kadar çok etkilemez seni. Çünkü yeni bir oyuncusun ve şuan hedefin ilk olarak oyunu öğrenmek ve kendini geliştirmek. Bırak oyuna ilk giriş yapanlar bizim için biraz çalışsın, ortalığı toparlasın ^^,

Sevgiler

The post was edited 1 time, last by Xanaphina ().

• Çünkü cidden nadir beğendiğim oyun türlerinden birisi. Şu anda 99 dolar da veririm, 199 da veririm o sıkıntı değil ama hani zaten itemin öldüğünde gitme durumu da olduğu için ekstra ox veya at şu bu vermesi çok etkilemez sanırım. Aralarında açık bir fark göremedim zaten.
      - Peki yeşil haritalarda yaratık tarafından öldürülürsen de bütün her şey gidiyor mu? veya yeşil haritada başka bir oyuncu seni kesebiliyor mu?