W oczekiwaniu... jak leci? ;)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• W oczekiwaniu... jak leci? ;)

Heja, czekam i czekam aż wyjdzie open beta czy cuś i się doczekać nie mogę, oczywiście mógłbym kupić founders packa ale niestety ostatnio przejechałem się już kilkukrotnie na kilku możnaby powiedzieć dobrze mi znanych produkcjach które mi się jednak po jakimś czasie znudziły, dlatego też czekam na darmowe przetestowanie Albiona no i w między czasie z chęcią poczytam jakieś ciekawe opinie :)

Głównie nurty jakie mnie interesują to:
      Czy Albion będzie Pay2Win? Zdaje się, że będzie jakaś forma premium także chyba nie ma o czym już debatować i płacić będzie trzeba? :D
      Jak wygląda gameplay, głównie interesuje mnie coś hardkorowego takie jakby połączenie tibii (otwarty świat + open pvp) z jakimiś dungami i przygodami rodem z wowa? no fajna mieszanka to by była w każdym razie :)

Jeśli dobrze skumałem to Albion nie jest stricte otwartym światem, są tam jakieś dziwne przejścia z jednej krainy do drugiej? coś jak w Royal Quest ;)

Szukam gry w której progress będzie nieskończony, gdzie będę mógł się stale rozwijać a potem ten mój rozwój wykorzystać w zdobywaniu czy to wyzwań na PvE czy też PvP gdzie będę mógł zdobyć jeszcze lepsze fanty.

Dobrze trafiłem? :D
    • Dobrze trafiłeś ;)

Imo Albion nie jest p2w, premium możesz zdobyć wymieniając silver (waluta gry) na gold (waluta 'premium') i w ten sposób kupić premium, które daje Ci bonusy przyspieszające rozwój postaci.

Świat jest podzielony na mapy tak jak RQ, z czego istnieje 4 rodzaje map/zone'ów:
      • zielone: non-pvp, moby nie zabijają tylko ogłuszają i nie tracisz przedmiotów
      • żółte: limited-pvp, możesz oflagować się i zaatakować innego gracza, nieoflagowani gracze mają bonus do statystyk, tak samo nie możesz umrzeć od moba czy gracza, zostajesz ogłuszony i nic nie tracisz oprócz części surowców jakie posiadasz w bagu, ilość oflagowanych graczy jest pokazana obok minimapy
      • czerwone: pvp, też jest system flagowania, jednak nie ma bonusa do statystyk dla nieoflagowanych graczy, tutaj możesz zabić innego gracza i zabrać wszystko co na sobie posiadał, nie ma licznika oflagowanych graczy
      • czarne: pvp, wchodząc na czarne tereny jesteś automatycznie oflagowany, dodatkowo 'zergi' (11 osób wzwyż) nie są pokazane na mapie tak jak na innych mapach
      Istnieją otwarte dungeony gdzie każdy może wejść bez ograniczeń, oraz hellgate'y - instancje dostępne dla dwóch grup gdzie oprócz mobów możesz natrafić na inną grupe. W kolejnym content patchu będą dodane też instancje wewnątrz dungeon'ów dla 1 grupy, oraz w przyszłości różne rodzaje hellgate'ów.

Teoretycznie możesz rozwijać cokolwiek chcesz ale jest to mało realne żebyś odblokował wszystko, musisz wybrać to co chcesz robić i skupić się na tym.

Tu masz listę planowanych feature'ów:
      Feature Backlog - The Way Forward
    • świetnie, choć te zamknięte mapy jak w rq niezbyt przypadły mi do gustu ;)
      to teraz może coś szerzej o samej rozgrywce na endgejmie? Chciałbym żeby gra miała niekończący się progress... ciągle coś ulepszać, ciągle zdobywać coś lepszego no i przede wszystkim żeby miał to sens. zdobywanie lepszych przedmitów tylko po to żeby zdobyć kolejne lepsze przedmioty jest dla mnie bez sensu (w wowie jest mniej wiecej taki system). A mi się bardziej widzi coś jak w tibii czy właśnie rq, choć w rq nie był on ograniczony ale można było ulepszać dość długo swoją postać a potem zwyczajnie wykorzystać to ulepszenie w walce.
    • Zamknięte mapy można przegryźć ale to że każde miasto wygląda identycznie to chyba jakiś zart... Nie jestem zwolennikiem PvE ale przyznam szczerze ze narazie jest bardzo plytko.
      Co do progresu troche zdziwilo mnie ze, zeby odblokowac przykladowo 4,2 plyte musze gonic w zbroi skorzanej...
      Natomiast to ze potrzebujemy desek T1 i T2 zeby zrobic T3 jest calkiem dobrym pomyslem, uruchamiamy tak zbycie na calosc matsow. Przeszkadza mi natomiast to, że przykladowo legendarny kon nie rozni sie wygladem od tego zwyklego. 1 tekstura wiecej, a tyle frajdy byloby.
    • Takie kosmetyczne zmiany to raczej nie problem, nie jest to jednak priorytetem atm. Z resztą Bercilak ogłosił już jakie zmiany nas czekają i jest tam m.in.:

New, Expanded and Immersive Game World
      • Significantly increase world size
      • Make cities and zones more unique
      • More and better dungeons
      • Different biomes (snow, swamp, etc

Obecny system zbroi też będzie zmieniony więc trzeba trochę cierpliwości ^^

O wszystkich planowanych zmianach możesz przeczytać tutaj: Road to Release