Książki na mojej półce

• Jak dla mnie ma tylko jedną wadę wsumie jak wszystkie ksiązki pochodzące od rosyjskich pisarzy ( może to tylko ja tak dziwnie trafiam ) ale jest w nich zdecydowanie za dużo filozoficznych wycieczek i przemyśleń na temat natury człowieka, metafizyki i innych tego typu rzeczy.
    • Jak już ktoś wcześniej napisał temat rzeka. Zresztą nic dziwnego na tym forum. Jeśli chciałbym wymienić moje top 5 pomijając oczywiście Mistrza AS'a którego każdy zna i lubi to byłoby to tak:
      (kolejność losowa).

Czarna Kompania - Glen Cook, dark fantasy
      Malazeńska Księga Poległych - Steven Erikson, dark fantasy
      Gotrek & Felix - William King, Warhammer (polecam dorwac w miare możliwosci wersje eng, bo polska przetlumaczona jest w tak bezbarwnie, że aż się czytać odechciewa, a warto)
      Nekroskop - Brian Lumley, horror
      The Adversary Cycle - Paul Wilson, horror (chodzi o miedzy innym o Twierdze)

Warto jak już ktoś wcześniej wspomniał chwycić Pan'a Lodowego Ogrodu. Mnie bardzo się spodobało, choć trochę surrealistycznie i przez to nie każdemu siądzie.
    • Ostatnimi czasy czytałem sporo od Trudi

Trylogia Czarnego Maga i Trylogia Zdrajcy(kontynuacja) nieźle mnie wciągnęły, chociaż troszku zawsze mija zanim się to porządnie rozkręci.
      W przerwie między jedną a drugą przeczytałem też Trylogię Era Pięciorga, wszystko fajnie, ale nie przypadła mi za bardzo do gustu główna bohaterka, ze swoim zbyt wyidealizowanym postrzeganiem świata i pokładaniem nadmiernej wiary w bogów.
      Niedawno skończyłem czytać pierwszą część Trylogii Prawo Milenium, z początku strasznie nudne ale pod koniec się rozkręciło więc w najbliższym czasie planuje sobie kupić pozostałe części ;]

W tej chwili czytam Wieżę Asów R.R. Martina którą dostałem pod choinkę ;] Mocno pokopane, połączenie fantasy i Sci-fi, a akcja dzieje się w XX wieku.
      O Pieśni Lodu i Ognia chyba nie warto wspominać wszyscy znają, jeśli nie czytali to oglądali ;p

O Achaji Ziemiańskiego ktoś już wspominał, jak dla świetne i czekam na kolejne części jako, że Pomnik Cesarzowej Achai jeszcze nie został ukończony(puki co mamy 4 Tomy), a ma to być przecież Trylogia, więc czeka nas jeszcze kilka tomików :)

Cykl Demoniczny Bretta czyli Malowany Człowiek również czeka na kolejne Tomy, z początku nie byłem przekonany, ale okazała się bardzo ciekawa, 4-tej części nie miałem jeszcze okazji przeczytać.

Myślę, że warto też wspomnieć o Czerwonej Królowej Victorii Aveyard, gdyż zapowiada się naprawdę dobrze.