Błąd w naliczaniu szczęścia z trofeów w budynku gildii?

• Błąd w naliczaniu szczęścia z trofeów w budynku gildii?

Pytanie do osób, które mają pracowników "zbieraczy" w budynku gildii.
      Mam 15 roboli, 9 kamieniarzy, 3 rolników i 3 łowczych.
      Budynek T6, meble T6 - tutaj nalicza 2x300 -> 600. Jest OK.
      Dla każdej trójki po jednym trofeum ogólnym danego poziomu, czyli łącznie 5x5 -> 25

No i teraz się zaczyna;P
      Trójka rolników ma swoje trofea, jeden komplet powinien dawać 5x10 -> 50, a daje 5x2. Poziom szczęścia rolników 635.
      Trójka łowczych ma swoje trofea, jeden komplet powinien dawać 5x10 -> 50, a daje 5x2. Poziom szczęścia łowczych 635.
      Dziewięciu kamieniarzy ma swoje trofea T2-T6, jeden komplet powinien dawać 5x10 -> 50, a daje 30, czyli jakby 5x6. Poziom szczęścia 655.

Może to ktoś sprawdzić u siebie? To błąd po update, czy jest jakiś debuff do robotników gildyjnych?

The post was edited 1 time, last by czterypalce ().

• Przyjacielu masz kamieniarzy, rolników i łowczych, to są pracownicy zbieraccy. Z tego co analizuje masz jeden guild house i tam trzymasz ich w takiej proporcji 9/3/3, już zrobiłeś podstawowy błąd. Wytłumaczę Tobie w kilku punktach jak najlepiej robić.

1. Jeden guild house na pracowników ( 15 sztuk tego samego rodzaju ).

Najlepiej jest ich stawiać na wyspie gildii, masz ich skupionych w jednym miejscu. Oszczędzasz na meblach i miejscu, jak wymieszasz pracowników to przez fakt, że każdy ma swoje trofea może Tobie braknąć miejsca. Mieszać możesz pracowników "specjalistów" czyli: kowali, zaklinaczy, szyftarzy i złote rączki, bo oni wymagają tylko trofeów ogólnych.

2. Tier wyżej niż tier dziennika.

Przykładowo jeśli nastawiasz się na surowce T5, to musisz mieć:
      - Budynek T6
      - Pracowników T6
      - Meble T6 ( 1 stół na 5 pracowników oraz 1 łóżko na pracownika)
      - Trofea pod klase zbieracką, w tym wypadku po 1szt od T2 do T6 oraz po 5x szt ogólnych od T2 i T6

Jak macie srebro to kupujcie gotowych na rynku, nie bawcie się w expienie pracowników

Z tego co piszesz Ty masz trofea pod pracowników i ogólne. Tutaj sprawa wygląda tak, po postawieniu wszystkiego musisz odczekać 22h ,żeby poziom szczęścia pracownikom podskoczył. Gdy odczekasz ten okres to będą mieli maksymalne szczęście i maksymalny zwrot surowca 150 %.
      Tam nie patrz na poziom szczęścia na ich pasku, bo tego nigdy nie zrobisz na 100 %. Po upłynięciu tego okresu wkładasz dziennik i co by się nie działo nie ma takiej mocy ,żebyś nie wyciągnął tych 150 % zwrotu surowca z dziennika.

PS. Ciekawostka - jest jeszcze trofeum z rekina i luneta ( daje dodatkowo ogólnie do szczęścia). W szerokim skrócie ,żeby nie zanudzać tych trofeów NIGDY nie kupujcie, jeśli będziecie kierować się metoda która opisałem. Zaoszczędzicie dużo srebra ;)

The post was edited 2 times, last by Azlogg ().

• yetj wrote:

Podstawowe pytanie, czy sprawdzałeś szczęście od razu po ustawieniu trofeów? Jeśli tak to odczekaj trochę (30-60min) i sprawdź ponownie gdyż trofea nie dają efektu od razu.
      To bez znaczenia. Zostawiałem budynek na czas dłuższy niż te bodajże 14 godzin "naliczenia szczęścia", nie w tym problem. Coś jest spieprzone w silniku gry i nie nalicza 5 pkt za każde trofeum ogólne i 10 za profesjonalne.
      Znajomy ma budynek gildyjny z 15 rybakami i jemu też po aktualizacji nie nalicza 5x5 i 5x10, sumarycznie ma bodajże 60 zamiast 75 pkt z trofeów.

Piter Pit wrote:

Na dole pod ich szczęściem masz informacje kiedy się odświeży po postawieniu czasem licznik pokazuje 6-8 godzin.

[PORADNIK] Jak budować domki na wyspie i zmaksymalizować zarobki z pracowników

Tu masz jak coś opisane co i jak :)
      Nie o to chodzi.

Azlogg wrote:

Przyjacielu masz kamieniarzy, rolników i łowczych, to są pracownicy zbieraccy. Z tego co analizuje masz jeden guild house i tam trzymasz ich w takiej proporcji 9/3/3, już zrobiłeś podstawowy błąd. Wytłumaczę Tobie w kilku punktach jak najlepiej robić.

Najlepiej jest ich stawiać na wyspie gildii, masz ich skupionych w jednym miejscu. Oszczędzasz na meblach i miejscu, jak wymieszasz pracowników to przez fakt, że każdy ma swoje trofea może Tobie braknąć miejsca. Mieszać możesz pracowników "specjalistów" czyli: kowali, zaklinaczy, szyftarzy i złote rączki, bo oni wymagają tylko trofeów ogólnych.

2. Tier wyżej niż tier dziennika.

Przykładowo jeśli nastawiasz się na surowce T5, to musisz mieć:
      - Budynek T6
      - Pracowników T6
      - Meble T6 ( 1 stół na 5 pracowników oraz 1 łóżko na pracownika)
      - Trofea pod klase zbieracką, w tym wypadku po 1szt od T2 do T6 oraz po 5x szt ogólnych od T2 i T6

Jak macie srebro to kupujcie gotowych na rynku, nie bawcie się w expienie pracowników

Z tego co piszesz Ty masz trofea pod pracowników i ogólne. Tutaj sprawa wygląda tak, po postawieniu wszystkiego musisz odczekać 22h ,żeby poziom szczęścia pracownikom podskoczył. Gdy odczekasz ten okres to będą mieli maksymalne szczęście i maksymalny zwrot surowca 150 %.
      Tam nie patrz na poziom szczęścia na ich pasku, bo tego nigdy nie zrobisz na 100 %. Po upłynięciu tego okresu wkładasz dziennik i co by się nie działo nie ma takiej mocy ,żebyś nie wyciągnął tych 150 % zwrotu surowca z dziennika.

PS. Ciekawostka - jest jeszcze trofeum z rekina i luneta ( daje dodatkowo ogólnie do szczęścia). W szerokim skrócie ,żeby nie zanudzać tych trofeów NIGDY nie kupujcie, jeśli będziecie kierować się metoda która opisałem. Zaoszczędzicie dużo srebra ;)
      Bardzo cenne porady, absolutnie słuszne, szkoda że nie na temat. ;)
      Nie brakuje mi miejsca, trofeów i mebli jest tyle ile ma być, tyle że nie dają one wyniku jaki powinny dawać. Ja nie piszę o procentowym wskaźniku szczęścia, tylko o tym co widzisz w zakładce bodajże zarządzanie. Tam gdzie masz szczęście z mebli i trofeów. Zrobię screena jak będę w domu i w grze.
    • Konkretnie chodzi o tę zakładkę:

U góry domek T7 ze zbieraczami (wszystko OK, 2x350 z mebli i 5x5 z trofeów ogólnych plus 5x10 ze zbierackich), razem 775.
      Na dole GH T6 z rzemieślnikami, 2x300 z mebli i 5x5 z trofeów ogólnych, razem 625.

Problem polega na tym, że jak ustawię w GH T6 zbieraczy T6 to wynik jest taki jak opisałem w pierwszym poście, 635-655.;>
    • Skoro każda inna odpowiedz okazała się błędna a sam sprawdziłem że u mnie jest wszystko ok to problem musi być w twoim gh , w domku t7 masz odpowiednią ilość trofeów więc masz max zadowolenie a w gh masz 3 rodzaje zbieraczy więc nie jesteś w stanie fizycznie zapewnić im odpowiedniej ilości trofeów i dlatego nie mają zadowolenia na max i tutaj podniesienie budynku i danie im nowych mebli i t7 trofea zwiększy wydajność zbieraczy do 150% , druga sprawa mogłeś się jebnąć stawiając nie te trofea co potrzeba , najprościej usunąć wszystkich pracowników i umieszczać ich od nowa po kolei sprawdzając w którym momencie zaczyna źle naliczać , bo skoro twierdzisz że wygląda to jak bug gdzie źle nalicza punkty za trofeum to stawiam że nie mają odpowiednich ilości i 1 zamiast działać na 3 pracowników działa np na 4 i wtedy każdy z tych 4 będzie mniej zadowolony.
      Umieściłem swojego 1 pracownika rzemieślnika z w gh i w domku t7 miał 30/100 wrzuciłem do gh t6 i mam 25/100 bo brakuje trofeum t7 .
      Jak nic nie pomoże to po prostu umieść 1 rodzaj zbieraczy w gh i daj im max trofea zbieraczy i reszte ogólnego.

The post was edited 1 time, last by dfgfdg ().

• dfgfdg wrote:

Skoro każda inna odpowiedz okazała się błędna a sam sprawdziłem że u mnie jest wszystko ok to problem musi być w twoim gh , w domku t7 masz odpowiednią ilość trofeów więc masz max zadowolenie a w gh masz 3 rodzaje zbieraczy więc nie jesteś w stanie fizycznie zapewnić im odpowiedniej ilości trofeów i dlatego nie mają zadowolenia na max i tutaj podniesienie budynku i danie im nowych mebli i t7 trofea zwiększy wydajność zbieraczy do 150%...
      Popraw mnie, jeśli się mylę.
      GH T6 ma 70 miejsc do wykorzystania. Wstawiam z ekwipunku:
      15 łóżek.
      3 stoły.
      5 x trofeum ogólne T2
      5 x trofeum ogólne T3
      5 x trofeum ogólne T4
      5 x trofeum ogólne T5
      5 x trofeum ogólne T6

1 x trofeum rolnika T2
      1 x trofeum rolnika T3
      1 x trofeum rolnika T4
      1 x trofeum rolnika T5
      1 x trofeum rolnika T6

1 x trofeum łowczego T2
      1 x trofeum łowczego T3
      1 x trofeum łowczego T4
      1 x trofeum łowczego T5
      1 x trofeum łowczego T6

3 x trofeum kamieniarza T2
      3 x trofeum kamieniarza T3
      3 x trofeum kamieniarza T4
      3 x trofeum kamieniarza T5
      3 x trofeum kamieniarza T6

Łącznie 68. Zostają dwa wolne, np. na skrzynki.

Powinno być:
      300 za łóżka
      300 za stoły
      25 za t. ogólne
      50 za t. zbierackie
      Czyli 675. A jest 635-655 w zależności od profesji.

IMO nie jest to kwestia braku miejsca na trofea, bo wszystkie rozstawiam i wg. mnie daję tyle co trzeba.
    • dfgfdg wrote:

No to skoro wszystko masz tak jak powinieneś to musisz zgłosić się do suportu bo jako jedyny masz taki problem że źle ci nalicza
      Zamierzam, a w zasadzie znajomy, który ma w GH 15 rybaków już to zrobił. Chciałem się jedynie przed zgłoszeniem upewnić, że w założeniach jest OK i nigdzie ja sam się nie pomyliłem.
      Bo rozumiem, że Ty masz zbieraczy w GH i Tobie nalicza 5 za każde ogólne i 10 za zbierackie?
    • Ehh... Błąd z pracownikami w budynku gildii trwa już chyba ze 3 lata. Trofea nie naliczają się prawidłowo jeśli w jednym budynku ma się różnych pracowników. SBI o tym wie, wielokrotnie było to zgłaszane. Wszystko powinno działać jeśli ma się 15 pracowników jednego rodzaju w jednym budynku. Jeśli nie działa i na 100% wszystkie meble i trofea ustawione są prawidłowo (wbrew pozorom łatwo tu o pomyłkę) to.. nie wiem, skoro innym działa ;p
    • Nissail wrote:

Ehh... Błąd z pracownikami w budynku gildii trwa już chyba ze 3 lata. Trofea nie naliczają się prawidłowo jeśli w jednym budynku ma się różnych pracowników. SBI o tym wie, wielokrotnie było to zgłaszane. Wszystko powinno działać jeśli ma się 15 pracowników jednego rodzaju w jednym budynku. Jeśli nie działa i na 100% wszystkie meble i trofea ustawione są prawidłowo (wbrew pozorom łatwo tu o pomyłkę) to.. nie wiem, skoro innym działa ;p

Aha, to takie buty ;( Szkoda, że nigdzie nie natrafiłem na opis tego buga, bym się nie pchał w koszta i nie tracił dwóch dni na ustawianie mebelków. :D
      Dzięki.
    • Azlogg wrote:

Wszystko Tobie opisałem jak trzeba, jak tak zrobisz będziesz miał maksymalne szczęście. Jeśli jest inaczej robisz coś zle, tyle ode mnie, pozdrawiam.

Po poście @Nissail zrobiłem głębszy risercz i faktycznie, błąd jest znany od 2017, wielokrotnie zgłaszany i do dziś nie rozwiązany, chociaż twórcy gry to obiecywali, ostatnio bodajże Percival miał to naprawić i jak widać nie naprawił. Jednym zdaniem: w budynku gildyjnym nie można mieć robotników - zbieraczy różnych specjalności bo trofea głupieją. To jest bug.
    • Azlogg wrote:

Przyjacielu masz kamieniarzy, rolników i łowczych, to są pracownicy zbieraccy. Z tego co analizuje masz jeden guild house i tam trzymasz ich w takiej proporcji 9/3/3, już zrobiłeś podstawowy błąd. Wytłumaczę Tobie w kilku punktach jak najlepiej robić.

bla bla bla, następnym razem, bardziej się rozpisze, ale będzie narzekanie ,że robię eseje z błędami ortograficznymi ;)