Solo? Poważnie?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Solo? Poważnie?

Witam

Zakupiłem mapę lochów 5.1 po użyciu odnalazłem loch, wszedłem do niego i czekałem sobie na odnowienie skilli. Nagle wchodzi 3 graczy (jedna gildia) z czego 1 zaczął się odpalać na tryb agresywny. Zdziwiony wyszedłem z tego lochu "solo" no i ponad 40000 srebra wydane na mapę wyrzucone w błoto. Nigdy już raczej nie wydam ani złotówki na premium a nawet gdy będę miał na to srebro to również nie skorzystam. Widać że producent gdzieś ma graczy którzy chcą pograć sobie SOLO, chroni za to graczy będących w drużynach aby pojedyńczy gracz nie mógł wejść np na Hellgate. Cóż to całe SOLO jest chyba typowym BAITEM a tak naprawdę nie funkcjonuje.
    • Cześć.

Takie sytuacje się zdarzają, ale jest to jedynie, i tu kładę nacisk na JEDYNIE, zachowanie graczy (i prawda, takie coś jest chamskie, ale SBI nie ma na to wpływu. Tak samo jak sprzedawca na to co zrobi konsument z jego produktem po zakupie). Wcześniej granie solo było o wiele trudniejsze, więc mówienie, że producent "ma gdzieś" pojedynczych graczy mija się z celem. SBI zrobił bardzo dużo i dość mocno ułatwił rozgrywkę dla graczy solowych (w porównaniu do tego co było kiedyś).
      Ponadto pragnę zauważyć, że Albion jest grą mmo (massive multiplayer online), a co za tym idzie, nic dziwnego, że nacisk kładziony jest na grę w grupie.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie obiekcje.
      New project, new team, new future. Join today - VaWoo#4097

Wiki? Oh, yea we've got sth - wiki.albiononline.com
    • VaWoo wrote:

Cześć.

Takie sytuacje się zdarzają, ale jest to jedynie, i tu kładę nacisk na JEDYNIE, zachowanie graczy (i prawda, takie coś jest chamskie, ale SBI nie ma na to wpływu. Tak samo jak sprzedawca na to co zrobi konsument z jego produktem po zakupie). Wcześniej granie solo było o wiele trudniejsze, więc mówienie, że producent "ma gdzieś" pojedynczych graczy mija się z celem. SBI zrobił bardzo dużo i dość mocno ułatwił rozgrywkę dla graczy solowych (w porównaniu do tego co było kiedyś).
      Ponadto pragnę zauważyć, że Albion jest grą mmo (massive multiplayer online), a co za tym idzie, nic dziwnego, że nacisk kładziony jest na grę w grupie.

Pozdrawiam, mam nadzieję, że rozwiałem wszystkie obiekcje.

Więc tak

1. Oczywiście że SBI ma możliwości techniczne aby zapobiegać takim sytuacjom, skoro Hellgate-y są chronione przed tym aby wchodzili gracze solo to i solówki powinny być chronione przed wejściem wielu graczy, nie twierdze ze wszystkie ale przynajmniej te którę pojawiają się po odpaleniu mapy za którą trzeba zapłacić.

2. Patrzę z perspektywyy nowego gracza i to jak było kiedyś jest dla mnie bez znaczenia. Poza tym zapytałem graczy którzy grają od kilku lat i potwierdzili że kiedyś rozgrywka solo była trudniejsza ale w zamian loot lepszy (pisze o tym jako o ciekawostce)

3. Co do nacisku na rozgrywkę grupową to owszem, taka mechanika funkcjonuje w większości gier mmo tyle że ja zwróciłem uwagę na inny aspekt, mianowicie na to że niby jest solo a tak naprawdę nie ma, nie mam przecież pretensji o to że solo zawsze jest "uboższe" od multi w grach mmo. Byleby to solo funkcjonowało.

4. Obiekcji sie nie rozwiewa, rozwiać można np wątpliwości

Pozdrawiam
    • Hellgate'y nie są "chronione" przed wejściem graczy solo. To jest po prostu kontent small scale. Z definicji i z designu. Wchodzi się tam grupą o określonej liczebności (minimum 2, maksimum 10) i z grupą o równej liczebności się walczy, i jest to kontent z naciskiem na PvP.
      Co do solówek - osobiście podzielam Twoją opinię, że jako kontent przeznaczony dla pojedynczych graczy takie lochy powinny zamykać się dużo szybciej niż po 90 sekundach - najpóźniej 10-15 sekund po wejściu ostatniego gracza z party, a najlepiej od razu. Wyeliminowało by to zjawisko znane jako "dungeon diving" oraz podkradanie lochów (zwłaszcza mapek), czego ofiarą zdarzyło Ci się niestety paść w tym przypadku. Obaj z @VaWoo zgadzamy się, że nie jest to eleganckie zachowanie, ale VaWoo ma rację - SBI nie może zabronić tego graczom, chyba, że zmieni sposób, w jaki działają takie lochy. Można oczywiście postulować, żeby takie zmiany zostały wprowadzone, i sporo takich wątków jest na forum dyskutowane. Czy te zmiany wejdą w życie... czas pokaże.
      Co do Twoich ogólnych obiekcji o "niefunkcjonujące" solo... pozwolisz, że się nie zgodzę? Otóż kontent dla graczy solo jest w tej grze i nie ogranicza się do solowych podziemi. Począwszy od solo ekspedycji, które może są i mało zyskowne, ale stanowią w 100% bezpieczną metodę farmienia sławy i srebra, poprzez solowe podziemia właśnie (łatwo jest uniknąć diverów, jeśli się poczeka przy wejściu, dopóki dung się nie zamknie), aż po tzw. Spaczone Lochy (Corrupted Dungeons) - to coś jak Hellgate'y, tylko właśnie dla pojedynczych graczy, bo do Spaczonego Lochu nie da się wejść grupą. Jest to dobry kontent zwłaszcza dla tych, którzy chcą połączyć farmienie sławy i srebra z nauką PvP - na najłatwiejszym poziomie trudności nie traci się sprzętu, a możliwość zmierzenia się z przeciwnikiem w walce 1 na 1 i sprawdzenia swoich umiejętności i buildu na żywym przeciwniku jest bezcenną okazją do nauki. Dla graczy solo (chociaż nieco bardziej zaawansowanych) wart polecenia jest też kontent o nazwie Ścieżki Awalonu - chodzi się tam w małych grupach (tyle, ile portal przepuści), a często właśnie ludzie biegają tam w pojedynkę, choć są też nawet gildie, które tam mają pozakładane bazy. Na pewno jednak jest tam mniejszy tłok niż na czarnych mapach Rubieży (Outlands), gdzie rządzą duże sojusze i armie złożone z zergów.
      Być może w przyszłości SBI rozszerzy funkcjonalność PvE o nowe możliwości, zwłaszcza dla graczy solo - chodzą takie słuchy. Więcej zapewne dowiemy się z oficjalnych zapowiedzi deweloperów, jeśli się takowe pojawią.

W skrócie, nie jest tak, że gracz solo nie ma co w Albionie robić - zawsze się coś znajdzie.

Nie będę się tu rozwodził nad wszystkim, powyżej @Loucipher opisał wszystko dokładnie, w pełni popieram Jego opinię.

Z mojej strony dodam jedynie zbieranie oraz crafting (tworzenie) / market flipping (klasyczne kupowanie drożej i sprzedawanie taniej). Są to aktywności nastawione na pojedynczych graczy (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie aby wykonywać je w grupie). Pragnę tu też zauważyć, że mimo dużemu naciskowi na ekonomię, mogą sprawić bardzo frajdy.

Albion mimo wszystko jest grą pvp (ale nic nie blokuje innych aspektów gry, np. pve), więc wszystko kręci się obok walki, a endgame to zvz (zerg kontra zerg, duże grupy graczy walczące ze sobą).

Wracając do Twojej wypowiedzi, gra solo była o wiele trudniejsza (a kontentu dla pojedynczego gracza wręcz nie było).

Pozdrawiam.
      New project, new team, new future. Join today - VaWoo#4097

Wiki? Oh, yea we've got sth - wiki.albiononline.com
    • Dlatego nie kupuję żadnych map ponieważ na royalach jest to zaproszenie dla trolli.
      Sama cena takiej mapy T5 jest zbyt duża ponieważ sporo graczy robi własnie mapy na terenach zoltych.

Dla mnie są dwa wyjścia. Albo solo na czarnych albo solowanie druzynowych dungow z oflagowaniem frakcji na żółtych (Dobry set 8.3 i można do 1m/h famu wyciągnąć + zarobic toche punktow frakcyjnych.

Solo kontent w grze jest kiepski ale lepszy niż kilka lat temu.