Wyspa

• Witam gdzie najlepiej założyć wyspę i jak ją rozwijać? Aktualnie pieniądze zbieram głównie zbierając bale kasztanowca albo skóry. Plus czy rozwijanie maga na początku jest opłacalne (aktualnie mam rozwinięty set na 4 poziom i jedną z broni maga na 4poz) gram solo bo jestem w tej grze dopiero od 2 dni więc raczej żadna gildia nie potrzebuje nowych graczy, dlatego zastanawiam się czy mag jest dobry na grę solo by szybko rozwinąć postać.
    • NIe wiem. ja grałem najpierw magiem i nieźle było.
      Teraz wskażówka. Zaklęcia przedmiotów, czyli to, że ma, np. zieloną obwódkę to znaczy, że ma moc zwiększoną o jeden poziom. Drugi stopień zaklinania to niebieski, a trzeci - fioletowy. Podaję przykład:

4.1 poziom (tier) ----> 5 tier
      4.2 tier----------> 6 tier
      4.3 ----------> 7 tier

W dodatku jak używasz jakiegoś typu broni to nabijają Ci się specki, które dodatkowo zwiększają moc przedmiotu. Jakość też zwiększa.

Pozdrawiam
    • Oficjalny. Moc przedmiotu (Item Power) przedmiotów 4.1 i 5.0 jest równa przy tej samej jakości.
      W praktyce jednak itemy wyższych tierów są nieco lepsze - dają dostęp do lepszych skilli, do których nie daje dostępu item "czwórkowy", od T5 w gorę dziala też premia do mistrzostwa (premie ze specjalizacji są zwiększane o 5% na każdy tier od 5 w górę).

W takiej sytuacji jaki jest sens nosić umagicznione przedmioty z niższych tierów, one są tańsze czy jaką mają zaletę? Jedyną korzyść którą widzę to 8.3 bo nic wyżej nie ma.
      Weird is good.
    • Jeśli jesteś na niższych poziomach umiejętności i specjalizacji, to różnica jest praktycznie niezauważalna (bonus do IP ze specek to raptem parę punktów, a 5% z tego to tyle co nic). Za to przedmiot niższego tieru jest łatwiej kupić/naprawiać (jest tańszy) ew. stworzyć (wbić crafting T4 na przedmiotach, których używasz, to łatwe zadanie). T4.1 używają nawet gracze doświadczeni, ktorzy idą na full PvP i nie chcą dużo ryzykować, ale wciąż chcą mieć w miarę dobry sprzęt.

W T4.1 to chodzą doświadczeni gracze, jak jest mały IP cap na czymś, a oni już mają po 300 IP za specjalizacje podbite.

A wypowiadając się na pytanie zadane przez autora - generalnie staraj się jak najszybciej wbić 5-10kk fame. Od tego progu spokojnie już do jakiejś gildii się dostaniesz (u nas w Głupio Wyszło 5kk ogólnego i 500k PvP), a wtedy dopiero zobaczysz na czym ta gra w zasadzie polega. Gra solowa na dłuższą metę nie ma tutaj sensu.

Powinieneś też wiedzieć, że większość sensownych gildii wymaga regularnej gry na ZvZ. Są mniejsze gildie, które za dostęp do czarnych płacą jakiś tam haracz i takie gildie też są sensowne do rozważenia dla osoby, która rozwija swoją postać, ale prędzej czy później warto spróbować swoich sił w walkach masowych, bo jest to jeden z elementów, których nie znajdziesz nigdzie indziej niż w Albionie i wokół właśnie tych walk toczy się główna oś polityczna gry.