eq na lochy

• eq na lochy

witam. wrocilem do albiona po jakims czasie i mam ochote pograc lochy. gram na nowym koncie i nowej postaci takze zaczynam ode zera. chodzi mi o jakis tani build do 50k srebra bo mam zamiar latac oflagowany i jak zgine to zeby nie bylo mi szkoda taniego eq. jak narazie uzywam kurtki najemnika, kapuza maga, butów najemnika, włóczni adepta i pochodni wszystko 4.1. rozumiem ze moj dmg i wytrzymalosc raczej zaleza od moich specek a nie buildu tak? warto dobic jedna bron na 100/100 tak? jak narazie spamuje lochy t4 ale leci dosc malo expa nie wspominajac o loocie ktorego praktycznie nie ma. mam zamiar latac lochy t5/t6 bedac oflagowanym zeby wlecialo jak najwiecej expa. gdzie chodzic zeby jak najszybciej wbijac specki i czy rzeczywiscie moge latac wszedzie z buildem 4.1. mam wyspe 6/6 i 11 domkow t5. mam zamiar zatrudnic 33 najemnikow ktorym bede oddawal dzienniki. idzie zarobic na najemnikach? dzieki za odpowiedz.
    • Najemnicy dają Ci najmniej. Najsensowniejsi są pracownicy od przetwórstwa - kowale, szychtarze (czy jak im tam), zaklinacze. Tutaj możesz kupować dzienniki na rynku i sprzedawać surkę i wyjdziesz na plus. Przy czym warto dawać im dzienniki o tier niżesz, niż domek i meble, jakie masz, bo dzięki temu nabijesz im 150% zwrotu surowca.

Co do tieru - po 60s od ostatniego wejścia dungeon się zamyka (na mapkach czerwonych i czarnych po 90s), więc wejdź do dunga, poczekaj tę chwilę i już dung 100% bezpieczny, dlatego radzę nie oszczędzać na secie.

Jeśli chcesz zarobić i wbić fame, to pal Royalki w cholerę. Idź na czarne. Trudność mobów TAKA SAMA, a bonus do fame i loota w dungu znacznie większy. Spokojnie możesz expić na mapach portalowych. A jak się bardzo boisz to sobie set pod uciekanie zorganizuj na przejazd między portalem a dungiem.

Set natomiast bardzo dobrze się sprawdza taki - Topór, Kurtka Widmo, Kapuza Uczonego, dowolne buty skórzane (polecam Buty Łowcy) oraz Peleryna Demona lub Thetford. Do tego potki trujące (ew. leczące na bossy) + Kapuśniak. Dzięki temu buildowi lecisz przez dung i nie nadążasz srebra podnosić, tak szybko moby padają.
    • Dzięki za obszerna odpowiedź. Nie wiedziałem, że lochy się zamykają i są bezpieczne po jakimś krótkim czasie, jak tak to rzeczywiście można zlepić lepsze eq i latać te dungi szybciej. Nie wiem czemu ale jakoś tak się przyzwyczaiłem do włóczni że względu na dużo aoe, chociaż wiem że topór też by się sprawdził bardzo dobrze jak nie lepiej. Z niebieskich raczej przerzucę się na żółte albo czerwone, ewentualnie spróbuję czarnych ale to najpierw muszę wbić specki chociaż na 50 no i dobić trapera na t8. Gdybym się zdecydował na build który podałeś to wystarczy latać w t4.1/t5.1?
      Co do pracowników to narazie zrobiłem 33 rolników i im będę oddawał dzienniki t3.
    • Mam jeszcze jedno pytanie. Jak bardzo specka zmienia IP itemu? Dajmy na to że mam item 4.0 z początkowa wartością 700 IP. Ile będę miał IP i czy rzeczywiście item staje się o wiele lepszy gdybym wbić np specke na 100 i dajmy na to specjalizacje na jakieś 20 czy ile by tam weszło w międzyczasie wbijania pierwszej soecki na 100. Chodzi mi o to że majac specki 100/100 nawet w eq 4.1 będę o wiele efektywniejszy niż jakbym tych specek nie mial? Nigd się w to nie zagłębiałem i jestem zielony.
    • Nie wiedzę daty posta, ale coś mi się widzi, że trochę późno odpisuję.

Najpierw ustalmy o czym piszemy - skill, który odblokowuje Ci kolejne tiery przedmiotów to masterki. Specki, to skille, które z nich wychodzą - po jednej na każdy rodzaj broni jaki masz w danej gałęzi. I teraz tak - specka daje Ci 2 IP za każdy poziom do broni jaką nosisz oraz 0.2 IP do każdej broni z tej gałęzi, czyli np. specka do Kosturu Niebiańskiego wzmocni go o 2 IP oraz inne kostury leczące o 0.2. Tak więc wbijając specki wzmacniasz sprzęt tak, jakbyś miał nawet 2-3 tiery wyżej, niż rzeczywiście (każdy tier od 4 do 8 podnosi IP podstawowe o 100).