Problem z zawieszaniem się gry na PC

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Problem z zawieszaniem się gry na PC

Witam, tak jak w temacie, gra po jakimś czasie mniej więcej 30-60 minut od włączenia zwyczajnie się zawiesza i wyłącza całkowicie, momentami jest możliwość ruszania samym kursorem zanim gra się wyłączy.
      Mam coś takiego tylko w tej grze i to na pewno nie jest wina komputera.

Może miał ktoś podobny problem i go rozwiązał, z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
    • Nie ma żadnego błędu ani żadnego crash reportu, dlatego mnie to dziwi. To wygląda tak, że gram nagle się zwyczajnie zawiesza gra i po jakiś 20 sekundach wyłącza się gra sama i wychodzi do pulpitu. Żadnych procesów zamykać nie muszę.

Karta Graficzna : MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB GDDR6 352bit.

Sterowniki mam najnowsze.

The post was edited 1 time, last by Tirizval ().

• Po odinstalowaniu upewnij się, że nie zostało żadnych plików w systemie, przeczyść np. CCleaner pliki i rejestr (odznacz np. przeglądarke żebyś nie stracił danych).
      Pobaw się o ustawieniach, obniż grafikę, zmień rozdzielczość na niższą, spróbuj gry w oknie

The post was edited 3 times, last by wbq ().

• Problem rozwiązałem. Niestety reinstall nie pomógł, zmiana ustawień graficznych też nie, jak i gra w oknie nie przyniosła rezultatu ale wyszła bardzo ciekawa rzecz która zadziwiła mnie wręcz.

Problemem okazała się jakaś niestabilność systemu po OC procesora na 5,2 ghz, gdy przywróciłem bios do ustawień fabrycznych problem zwyczajnie zniknął.

Zdziwił mnie jedynie fakt, że gra o tak niskich wymaganiach sprzętowych wyłapała coś takiego, a gry typu Assassins creed Odyssey na Ultra ustawieniach 4k rozdzielczości nie miał żadnych problemów czy Metro Exodus z właczonym RTX wszystko ultra 4k i ogólnie inne najnowsze gry. Tym bardziej że w życiu zrobiłem nie jeden skalp procesora, nie jeden procesor podkręcałem. Komputerów złożyłem dziesiątki.
      po OC zawsze był testowany nawet po 2-3 dni ciągłej pracy w obciążeniu np. OCCT z instrukcjami Avx czy np. Prime95, i wiele innych programów.

Specyfikacja PC:

Płyta główna : Gigabyte Z390 AORUS PRO
      Procesor: Intel Core i9-9900K
      RAM: Corsair Vengeance RGB PRO 16 GB 3200MHz CL16 (2*8GB)
      Karta Graficzna: MSI GeForce RTX 2080 Ti GAMING X TRIO 11GB GDDR6 352bit
      Zasilacz: EVGA SuperNOVA 650W 80 Plus Platinum
      Dysk HDD: Dysk Seagate Barracuda 1 TB 3.5" SATA III
      Dysk SSD M.2: Plextor 128 GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
      Dysk SSD M.2: Adata XPG Gammix S11 Pro 512 GB PCIe x4
      Dysk SSD SATA III: Samsung 500 GB 2.5'' SATA III (MZ-75E500B/EU)
      System: Windows 10 Pro

Nie mniej jednak cieszę się, że taka sytuacja się zdarzyła. Bedzie to jakieś kolejne wyzwanie dla mnie aby pogłębić swoją wiedzę i się z tym uporać.