Młodociana w stażu szuka gildii :')

• Młodociana w stażu szuka gildii :')

Dzień dobry,

tak jak w nazwie, szukam gildii Jestem niedoświadczona w grach typu sandbox (chyba że policzymy 8-letnią grę (z przerwami) w Minecraft'a ups), nastawionych na crafting/zbieractwo/pvp.

Natomiast, patrząc ogólnikowo- staż w MMORPG posiadam i to nie byle jaki. Aion? Metin? GuildWars? Stąd właśnie przybywam, zwłaszcza po opłakującym upadku Aion'a ;')

Problem, który uniemożliwia mi znalezienie gildii to.. mikrofon. Tak wiem, to raczej nie błahostka. Gildie raczej oczekują mikrofonu/dsc podczas gdy ja nie posiadam takowego, chyba że liczymy takie gówienko sprzed 8 lat co już nie działa :DD Przy okazji, discord to również nowość z racji, iż jestem raczej byłym team-speakowcem, albo skype'owcem (istnieją takie słowa?) W plusach mogę dodać, że szybko się uczę xD no i nie jestem casualowcem, jak mogę to nerdze nawet po 6/7h dziennie (nawet wincyj), chyba, że oglądam anime, wtedy nie. Z godzinami gry również problemu nie mam, gdyż uwaga potrzebuję wyłącznie 3h snu, haha (dostęp nawet o 4:00/1:00).

Poruszę jeszcze kwestie wieku, bo jak dla mnie jest to istotne. Posiadam przepiękną jak dla mnie liczbę- siedemnastu lat i nie ukrywam, miło byłoby, gdybym znalazła w gildii rówieśników z podobnym wiekiem.

Alpha gamer'em to nie jestem, ale jak ktoś przyjmie beta-gamer'a to o! bardzo proszę, o to ja.
      To co? Dzięki za poświęcenie mi czasu.
    • Spraw sobie mikrofon. Sam mikrofon bądź headset można spokojnie kupić w cenie paczki papierosów, serio za 14zł kiedyś kupiłem jeden z najlepszych mikrofonów jakie miałem - A4tech jeśli dobrze pamiętam, tanie a dobre (w sensie że do stremowania czy nagrywania na YT to się to może nie nadaje ale żeby zamienić parę słów przy grze to spokojnie daje rade i taki budżetowy sprzęt). Jedno że sporo dobrych gildii się przed Tobą otworzy a drugie że z komunikatorem głosowym to Albion (czy każda inna gra MMO) sprawa dużo więcej frajdy niż bez tego.
      Od biedy to discorda odpalisz i na starym smartphonie a słuchawki z mikrofonem na małego jacka to pewnie gdzieś w domu w szufladzie się nie jedne walają :)

Sam jestem od wielu lat (mniej więcej tyle ile Ty sobie liczysz życia :P ) "TS'owcem" ale discord po lekkim przyzwyczajeniu się daje radę :) choć jakość głosu na dedykowanym serverze TS'a i tak jest lepsza ale ta którą oferuje discord jest wystarczająca a disco przy okazji oferuje wygodny komunikator tekstowy w sam raz do ogarniania spraw gildijnych (ogłoszenia, eventy, pogaduchy itp.) Polecam dać mu szansę :)

Co masz na myśli przez pojęcie "beta gamera"? Jeśli to że łatwo przychodzi Ci dostosować się do potrzeb grupy i/lub lubisz gre postacią wsparcia i stronisz od kłótni to jak tylko ogarniesz micro i discorda to dość łatwo będzie Ci się dostać do w miarę prosperującego klanu.
      p.s. gdzieś kojarzę w odmętach pamięci że była chyba Polska casualowa gildia zrzeszająca miłośników anime... Nie pamiętam jak się nazywali, nie wiem czy jeszcze grają ale możesz poszukać na forum jak masz trochę wolnego czasu :P
    • Bez mikro nie znajdziesz sobie żadnej gildii, która funkcjonuje w jakikolwiek sensowny sposób. Tak jak Ndwz powiedział, kup najtańszy i wtedy rozejrzyj się za gildią. No właśnie: rozejrzyj się za gildią. Mało która poważna gildia szuka graczy, to gracze szukają gildii. A co do gildii anime - raczej już disband, bo Neuromanta siedzi w jakieś losowej :x
    • @NdwZ No i i tak podziękuję za gildie anime, szczerze mówiąc to wole wybrać gildie z powodu community, poziomu pomocy itd. aniżeli wybrać ją z powodu hobby :) Chyba, że można połączyć obie rzeczy, haha xD

Beta gamer to odwrotność, a alfa gamer to osoba, która jest z zajebistym skillem xD Co najwyżej mogę nazwać się tryhardem.
    • A i jeszcze jedno... Polskie comunnity na forum/chacie to typowe rakowisko jest więc radzę się nie przejmować tym co ludzie piszą i potraktować ich solidną dawką złotego deszczu ;)
      Żeby było śmieszniej to nawet największe forumowe/chatowe trole jeśli z nimi pograsz to na discordzie potrafią być nawet potulni ale na forum to większość musi sobie e-pena powiększać :P
      Są też tacy niereformowalni dla których zabieg wazektomii powinien być refundowany przez NFZ żeby czasem choć przypadkowo nie byli wstanie wrzucić coś od siebie do puli genowej społeczeństwa ale na tych to i złotego deszczu szkoda :P

Co do gildii to jestem trochę nie w temacie bo sam wróciłem niedawno po nieobecności w Albionie ale jeszcze jakiś czas temu to dla nowego gracza zaproponowałbym np. Wesołą Gromadę. Nie będę się wypowiadał co do "jakości" gildii i ich członków bo nie wiem jak to aktualnie u nich wygląda ale z czasów gdy kiedyś współpracowaliśmy to mogę powiedzieć że jest/była tam dość dobra ekipa która jest całkiem przyjacielska :) są tam ludzie cierpliwi którzy Ci na starcie sporo pomogą i wyjaśnią a i z kim pogadać i pożartować można. Ale najlepiej to sobie po prostu przejrzyj forum z tematami różnych gildii i wybierz taką która najbardziej pasuje do Twoich oczekiwań :) Oczywiście w KAŻDYM takim temacie musisz brać poprawkę na wypowiedzi różnych bardziej bądź mnie zabawnych trolików. No i jak coś to pamiętaj też że dołączenie do gildi to nie ślub i nie musisz nigdzie siedzieć "dopóki śmierć was nie rozłączy" :D