Kilka pytań.

• Kilka pytań.

Siema, jakiś czas temu grałem w Albiona, ale z różnych przyczyn miałem dłuższą przerwę. Część mechanik zapomniałem, część się zmieniła, uczę się gry od nowa :D Zamiast szukać filmu odpowiedniego na YT i tracić kilka godzin, postanowiłem zapytać na forum, może się uda.

1. Wyspa prywatna, nową postać chcę zbudować na zbieracza czegoś. Najlepiej w domku zrobić np. 3 "drwali" i im dzienniki dawać ? Jaki poziom dzienników i jaki Tier wtedy zbierać najlepiej ?
      2. Warto latać w stroju zbieracza ? Jeśli tak to co do ręki wtedy ?
      3. Jak ładować pkt ? Po 1 w każdy poziom, czy lepiej np. do 30 poziomu podbijać kolejno w danym zbieractwie?
      4. Może jakieś ogólne porady na temat postaci i gry ?

Z góry dziękuje ;)

Edit. 5. Mam trochę kasy na poprzedniej postaci, jak mogę ją przekazać na nową postać ?

The post was edited 1 time, last by hussar ().

• Ad 1: na wyspie najbardziej opłaca się stawiać tylko domki (+ewentualnie rzeźnika), w domku 3 pracowników tego samego rodzaju, np 3 drwali tak jak napisałeś. Domki minimum t5. Opłaca się zbierać surowiec o 1 poziom wyższy niż dziennik który chcesz dać pracownikowi. Np zbierać skórę t6 nabijając dziennik t5. W ten sposób może będziesz w stanie być samodzielny we wbijaniu dzienników.
      Ad2: strój zbieracza do zbierania to podstawa, bez niego zbieranie to porażka. Np z wilka normalnie wpada 5 skór, w stroju t8, z premium i pasztetem może ich wpaść ponad 15. Do ręki coś co pozwala szybko uciekać przed gankerami, upuszczasz krwi (sztylet) lub ewentualnie włócznia 1h, w drugą rękę przywoływacz mgły.
      Ad3: Punkty to już twój wybór. Osobiście polecam punkty trzymać i rozdawać po kolei na wyższe poziomy zbieractwa jednego surowca. Żeby wbić zbieractwo z powiedzmy tieru 7 na 8 potrzebujesz kilkaset (400+? nie pamiętam już dokładnie) punktów. Najlepiej rozwinąć sobie na maksa jeden surowiec i czerpać z tego zyski i zacząć następny. No ale to już twoja decyzja, możesz zrobić jak uważasz.
      Ad4: tak. YT i poradniki na stronie gry ;p Za dużo tego żeby tu wszystko opisywać, no i pisanie tego samego po 3 razy też nie ma sensu.
      Ad5: za srebro na starej postaci możesz np kupić złoto i potem za złoto kupić na nowej postaci srebro (Złoto jest wspólne dla całego konta). No chyba że twoja nowa postać jest na nowym koncie, to wtedy trzeba inaczej kombinować.
    • Dzięki wielkie ;) Nooo.. właśnie w tym problem że postać mam na innym koncie (do starego konta nie miałem dostępu, dopiero jak założyłem już nowe i trochę pograłem to znalazłem na dysku zewnętrznym plik z hasłem :D), jak to załatwić? Niby marne 1,5 mil ale by się przydały nawet na rozbudowę wyspy
    • Jest na to kilka sposobów. Najbezpieczniej to np zbudować krafciarski budynek na wyspie, "włożyć" do niego srebro i dać pełnię praw do obsługi tego budynku nowej postaci. Wtedy możesz to srebro wziąć. Druga metoda to poproszenie zaufanego znajomego o "pośrednictwo" w wymianie srebra. Po prostu dajesz mu srebro ze starego konta a on daje nowej postaci.Trzecia opcja to np wystawienie nową postacią jakiegoś śmieciowego itemu w domu aukcyjnym za te 1,5 miliona i kupno go na starej postaci (w teorii mogłoby grozić banem za handel walutą). Uprzedzając pytanie - multikonto w Albionie jest dozwolone, ale niedozwolone są interakcje między swoimi postaciami. Czyli nie możesz zalogować jednocześnie dwóch różnych postaci i dać na nich wymianę srebra.