Selamlar, yeni oyuncu/buyucu olarak basladim.

• Selamlar, yeni oyuncu/buyucu olarak basladim.

Herekese selamlar,

25 yasinda is guc sahibi bir kardesiniz/abinizim. Haftasonlari ve isten vakit kaldikca mage kasiyorum ama pek alisamadim daha. Varsa begginner seviyede magara yagmalamak, heretic parcalamak isteyen ses edersiniz. :) Iyi gunler.
    • Tesekkurler mesajlar icin. Dun oyun icinde de yazmistim @Joviac sen galiba cevapladin ama Genel kanala turkce yazdigim icin chat bani yedim :) Amacim kisa surede levellenip pvp, pve takilmak ama su an ekonomiyi duzluge cikartmaya calisiyorum. Baya eskilere dayanan bir mmorpg gecmisim var. Oyun icerisinden bana mesajlarsaniz ozellikle para kasip itemleri falan ogrendikten sonra her turlu rolde (ozellikle dps) bayagi bir seyler yaparim gibi.

@Frixac Tesekkurler cevabin icin. Hardcore bir clansaniz zaten surekli online kosullarini karsilayamam. Amacim pvp, grup pve icin filan yeterli seviyeye gelip guild olarak etkinliklere filan katilmak. Eski dotaci oldugum icin dodge falan isleri olmasi hosuma gitti ama pvp isine giremedim daha. Malum gear kaybetme riskini alamiyorum pek. :)
    • Nokafein wrote:

Tesekkurler mesajlar icin. Dun oyun icinde de yazmistim @Joviac sen galiba cevapladin ama Genel kanala turkce yazdigim icin chat bani yedim :) Amacim kisa surede levellenip pvp, pve takilmak ama su an ekonomiyi duzluge cikartmaya calisiyorum. Baya eskilere dayanan bir mmorpg gecmisim var. Oyun icerisinden bana mesajlarsaniz ozellikle para kasip itemleri falan ogrendikten sonra her turlu rolde (ozellikle dps) bayagi bir seyler yaparim gibi.

@Frixac Tesekkurler cevabin icin. Hardcore bir clansaniz zaten surekli online kosullarini karsilayamam. Amacim pvp, grup pve icin filan yeterli seviyeye gelip guild olarak etkinliklere filan katilmak. Eski dotaci oldugum icin dodge falan isleri olmasi hosuma gitti ama pvp isine giremedim daha. Malum gear kaybetme riskini alamiyorum pek. :)
      @Nokafein Eğer soru görüyorsam oyunda cevaplamaya çalışıyorum. Sana tavsiyem bir an önce aktif bir Türk guildine dahil olman olur. Yukarıda @Kpiser yazmış. Onların guildine dahil olabilirsin mesela.

PVE'de yeterli fame'e ulaşıp oyunu öğrenene kadarda aşağıdaki buildler ile solo dungeonda solo kasabilirsin. İlla aşağıdaki buildler olacak diye bir şey yok; fakat bu buildlerin soloda iş yapabileceğini düşünüyorum bu yüzden. Guilde girmen durumunda parti olduğu sürece guild ile grup dungeon yapabilirsin. Parti yokken solo takılırsın. Skill mekaniklerini öğrenmen iyi olacaktır, arena girip dota ve lol benzeri şekilde 5 vs 5 kapışıp skilleri öğrenebilirsin, arenada ölünce item gitmiyor.

**Başlangıçta para kasabileceğin yöntemler:**

- Herhangi bir maddede T5.3'e kadar gatherlayabilecek kadar gatherını kas, gather yap-sat
      - Herhangi bir şehirden faction bayrağı al, T5 - T6 solo dungeon dön (bayraklıyken, başka şehrin bayrağını taşıyan birisi seni kesip mavi haritada bile lootunu alabilir, bayraksızlar kestiğinde lootunu alamaz, sadece kırmızıda pvpsi açık adamlar lootunu alabilir bayraksızsa). Dungeon dönerken kastığın faction puanlar ile her 3k faction puanına karşılık ... heart al (... kısmının adı şehire göre değişiyor), aldığın kalpleri markette 60k civarına sat

**Solo dungeon İçin**:

-Hangi build olursa olsun yiyecek T5 Soup olmalı, pot T4 poison olmalı (sadece bossa atman yeterli)
      -Tüm buildlerda paran yoksa düz cape al, paran var ve öldüğümde karşılarım, acıtmaz diyorsan lymhurst cape al manan bittikçe manan dolmalı
      -Aşağıdaki tüm buildların T4.1 versiyonlarını giyip T5 solo dungeon dönerek başlayabilirsin. Speclerin ve levelın kasıldıkça, paran karşılayacak duruma geldikçe T5.1 ve T6 solo dungeon geçersin

1) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/25131

2)albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/56426

3) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/56428

4) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/56430

5) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/56432

6) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/56434

7) albiononline.com/en/characterbuilder/solo-builds/view/31174

Bu üstte attığım tüm solo dungeon buildler farklı silah tiplerinde. Deneyip uygun olanı seçebilirsin. Artifact silah veya zırh içeren buildler bir tık daha pahalı olacaktır senin için, dagger type'taki mesela artifact silah, fiyat olarak bir tık daha pahalı olabilir