Sława po osiągnięciu 100 poziomu mistrzostwa

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • Po osiągnięciu 100 poziomu specjalizacji zaczynają nabijać się kredyty sławy. Kredytów możesz potem użyć do podwyższenia poziomu innych specek. Są dwa sposoby "nabijania" tych kredytów. W podstawie, bez zużycia srebra, nabija się jedynie 20% sławy wpadającej na dany item. Czyli mało. ALE można w tablicy przeznaczenia zaznaczyć opcję pozwalającą 100% wpadającej sławy zamieniać na kredyty. Pobiera to jednak srebro (nie za dużo, np podczas farmy solo lochów t6 same torby z 1k srebra praktycznie zwracają koszt kredytów).
  • Czy to jest ta opcja "Automatyczna ponowna specjalizacja"? Bo jak najadę na znaczek kredytów sławy w oknie zmasterowanej na 100 zbroi to pokazuje mi taką informację:
   Automatyczna ponowna specjalizacja aktywna - skonwertowana sława 20 %, koszt kredytu sławy w srebrze 75 %
   Automatyczna ponowna specjalizacja nieaktywna - skonwertowana sława 5 %, koszt kredytu sławy w srebrze zero
   Porównując z tym co napisałeś wyżej to coś się nie zgadza. ?(
  • Chodzi o przycisk Automatyczna Ponowna Specjalizacja na górze Tablicy przeznaczenia, tuż obok liczby punktów nauki. I źle ci napisałem, mając to włączone 80 % sławy przerabia się na kredyty, nie 100%. Mój błąd. To o czym piszesz to po prostu % kredytów jaki wpada na dany item z włączoną/wyłączoną automatyczną specjalizacją.

   przy włączonej automatycznej specjalizacji wygląda to tak:
   Broń - 0.4 kredytu z 1 pkt sławy
   klata - 0,2
   buty - 0,1
   głowa - 0,1

   Razem 0,8 pkt z 1 pkt sławy

   Przy wyłączonej specjalizacji:
   broń - 0,1 kredytu z 1 pkt sławy
   klata - 0,05
   buty - 0,025
   głowa - 0,025

   Razem 0,2 pkt kredytu z 1 pkt sławy.

   Ogólnie polecam ZAWSZE mieć włączoną ponowną specjalizację, warto poświęcić te trochę srebra na gratisowe kredyty. No chyba że ktoś cierpi na chroniczny brak srebra...
   Zapoznaj się też z tym:
   forum.albiononline.com/index.p…ecialization-AKA-Re-Spec/
   trochę stare ale pozwoli ci lepiej ogarnąć o co chodzi z kredytami sławy podczas respecjalizacji.

   The post was edited 2 times, last by Nissail ().

  • Moim zdaniem nie ma sensu używać punktów nauki na wbijanie specjalizacji w zwykłych itemach. Punkty nauki lepiej trzymać na zbieractwo (wyższe poziomy zbieractwa wymagają po kilkaset pkt nauki), kraft i ewentualnie specki w artefaktach, bo te wymagają 3x więcej sławy niż normalne itemy. Z kredytami rób jak uważasz, nimi i tak można tylko bitewne specki wbijać. To tylko moje zdanie, możesz robić jak ci się podoba.