[PORADNIK] Jak budować domki na wyspie i zmaksymalizować zarobki z pracowników

• Uzupełniając dzienniki dla szyftarza, kowala i zaklinacza tworzę itemy T4. Czasem braknie mi surki bo oni mało przynoszą więc muszę dokupić. Na oko wychodzi to na zero więc trochę bez sensu, a crafting który sobie wbijam jest mi niepotrzebny bo nigdy nie mierzyłem w tworzenie wysokopoziomowych itemów dla zysku. Jutro jak wszyscy wrócą policzę dokładnie czy jest jakiś zysk. Mam mieszane uczucia, nabija się dzienniki w kilka minut ale czy ma to jakiś sens jak zysku nie ma? Ze zwierząt jest po prostu regularny zysk ale farm więcej i tak nie postawię. Najemnicy zatem przynoszą zysk znikomy ale jednak na plus, bo napełnianie ich dzienników nic nie kosztuje i zajmuje mało czasu w porównaniu ze zbieraczami.
    • a czego się spodziewasz po dziennikach t4 ;p? Zresztą, w zarobkach nie uwzględniasz zysków ze sprzedaży itemów t4. Tak, wiem, one grosze kosztują. ALE na czarnym rynku potrafią się cuda dziać na sprzedaży itemów t4-t5. Moim zdaniem dla krafciarzy musisz napełniać co najmniej dzienniki t5 (ja robię t6, surki już nie zbieram tylko kupuję na ah i przerabiam na skupieniu), przeskok w cenie surowców jest dość znaczny. No i jak ci się uda przy okazji wyprodukować jakiś masterpiece .2 lub .3 to już się jest mocno do przodu.
    • Na kokosy wiadomo nie liczyłem :D a zarobki właśnie na sprzedaży tych przedmiotów T4 wliczam, ale jutro policzę dokładnie. Grosze nie grosze ale chociaż żeby na plus wyszło.
      Na T5 zaraz przejdę sprawdzić jak to wygląda, ale właśnie przeskok w cenie surowców jest już spory.
    • Thane242 wrote:

Na kokosy wiadomo nie liczyłem :D a zarobki właśnie na sprzedaży tych przedmiotów T4 wliczam, ale jutro policzę dokładnie. Grosze nie grosze ale chociaż żeby na plus wyszło.
      Na T5 zaraz przejdę sprawdzić jak to wygląda, ale właśnie przeskok w cenie surowców jest już spory.
      Po prostu kupuj dzienniki z rynku a surowce jakie przyniosą sprzedawaj na rynku , tak zmarnujesz najmniej czasu i najwiecej wyciągniesz chociaż t4 to troszkę za niski tier jest .
    • Uwaga coś zmienili twórcy z systemem pracowników, teraz mogą czasem przynieść nic. Czyli pracownika zabił jakiś peker :)
      Dodatkowo jest napisane, że przynoszą od 0-48 surki każdego poziomu ale system przynoszenia jest nadal taki sam tylko że czasem przyniesie zero.

Po więcej wiedzy na temat gry i poradników zapraszamy do naszej gildii, gdzie liderem jest Piter Pit. Zapraszam na discorda discord.gg/7nBRPZb
    • Którzy pracownicy są obecnie na czasie i opłaca ich zatrudniać ? Jak mogę osiągnąć poziom szczęścia 100%, obecnie mam 75 i więcej nie można mieć mebli, lvl domku 8.
      Czy są jakieś dzienniki, które będą się nabijać się na wyspie zbierając np. marchewkę ?
      Jak mogę mieć 4 wyspę, tzn. jak przekazać silver na te drugie konto nie prosząc nikogo ?
      Czy w ogóle opłaca się bawić w dzienniki, skoro np. przy dziennikach t5 lepiej opłaca mi się je sprzedać niż je dostarczyć pracownikowi ( większy zysk)
    • Każdy surowcowy się opłaca i od craftu.
      Domek nadaje się tylko do pracowników poziomu T6, bo brakuje miejsca na meble.
      Jeśli chcesz robić pracowników i dzienniki T8 na max wydajność 150%, bo 100% nadal tracisz. To musisz stworzyć drugą postać, potem gildie stworzyć, kupić wyspe gildii (nie trzeba do tego premium). Dać tam sobie prawa współwłaściciela na główne konto. Tam wybudować Budynek Gildii na T8, zrobić pełne wyposażenie. I na T8 aby szczęście było na max czyli wydajność 150%. Potrzebujesz Trofeum Rekina albo Lunete odkrywcy na 3 pracowników.
      W gildie wchodzi max pracowników 15 z tym, że wydajność na 15 pracowników w budynku gildii osiągniesz tylko na pracownikach od craftu (wymagają tylko trofea ogólne i na T8 Trofeum Rekina). A pracownicy od surowców potrzebują więcej trofeów - te specjalistyczne. Więc liczba spada do 12 już na T6 dzienniki z budynkiem na T7 i wyposażeniem.

Przekazać hajs możesz poprzez gildię, transfer wpłać odbierz ale musisz nadać sobie odpowiednie uprawnienia. Albo (muszę to potwierdzić ale gracz z gildii dał takie info) ładujesz hajs jako nagrodę np w budynek kucharza T2 (ustaw na budynki prawa współwłaściciela na dodatkowa postać) i drugim kontem ją odbierasz - cofasz.

Jak masz wydajność 150% to zawsze się opłaca, do tego różne miasta mają różne ceny na surowce, rynek ciągle się zmienia, dodatkowo jeszcze to przerobić na gotowy produkt z mieście z bonusem to zawsze dodatkowy zysk jak opłata na plocie do przeróbki jest mała.
    • Piter Pit wrote:

Każdy surowcowy się opłaca i od craftu.
      Domek nadaje się tylko do pracowników poziomu T6, bo brakuje miejsca na meble.
      Jeśli chcesz robić pracowników i dzienniki T8 na max wydajność 150%, bo 100% nadal tracisz. To musisz stworzyć drugą postać, potem gildie stworzyć, kupić wyspe gildii (nie trzeba do tego premium). Dać tam sobie prawa współwłaściciela na główne konto. Tam wybudować Budynek Gildii na T8, zrobić pełne wyposażenie. I na T8 aby szczęście było na max czyli wydajność 150%. Potrzebujesz Trofeum Rekina albo Lunete odkrywcy na 3 pracowników.
      W gildie wchodzi max pracowników 15 z tym, że wydajność na 15 pracowników w budynku gildii osiągniesz tylko na pracownikach od craftu (wymagają tylko trofea ogólne i na T8 Trofeum Rekina). A pracownicy od surowców potrzebują więcej trofeów - te specjalistyczne. Więc liczba spada do 12 już na T6 dzienniki z budynkiem na T7 i wyposażeniem.
      .
      @Piter Pit Czy mogę Cię poprosić o wyjaśnienie jak konkretnie można uzyskać 150% wydajności u pracownika T8 z dzienników T8?

Mam domek T8 z trzema pracownikami T8 Złota Rączka w pełni umeblowany na T8 oraz trofeami ogólnymi T2-T8 plus Luneta i Trofeum Rekina. Zadowolenie pracowników T8 jest na poziomie 845/900, zaś z dzienników T8 uzyskuję wydajność 122,5%. W jaki sposób można zwiększyć tą wydajność do 150%?
    • Dla crafciarzy 122,5% o maksimum szczęścia jakie da się osiągnąć, zbieracze mają swoje dodatkowe trofea specyficzne dla danej profesji, i tam można wyższe wartości osiągnąć. To trochę coś kosztem czegoś, crafciarze szybciej nabijają dzienniki, zbieracze dają trochę lepszy zwrot.