[PORADNIK] Jak budować domki na wyspie i zmaksymalizować zarobki z pracowników

• @dfgfdg każdy kto posiada umiejętność czytania ze zrozumieniem może zrozumieć z opisu w grze, że dziennik można zapełniać do +2 poziomy wyżej. Ja na t5 biore dzienniki t5 w 40min mam 10-12 pełnych.
      Pojęcia tj. szybko, wolno, dużo, mało to pojęcia względne. Plus nie od razu każdy nabija poziom narzędzia i nie każdy od razu wali punktami nauki w wyższy poziom narzędzia. Więc naskillować T5 i robić t5 na zapas to nie problem. Dodatkowo zbierając skory 5.2 5.3 wychodzi lepiej niż 6.0. Tak samo możesz się doczepić do tekstu żeby dziennik T6 robić zbierając skóry t6, a można T8!
      To zapełniając dzienniki T8 idziesz gdzie? Na skóry T10? Czy może 8.1, 8.2, 8.3. Mając tylko narzędzie T2 można już robić dzienniki, ale czy każesz komuś czekać do narzędzia T4, żeby zapełniał T2?
      Masz coś do doradzenia nowym, a nie krytykę? Sam coś napisz, a nie się czepiasz ;)

"Zmarnować czas na napełnianie shitu" a może są ludzie co im zbieranie gówna odpowiada? Czy istnieje tylko jedna prawda? Nie dało się normalnie napisać, że dzienniki lepiej zapełnić te o 2 lvl niżej niż można zbierać? Od razu dojebka? Polecam melisę w miksie z nerwosolem ;)
    • Thane242 wrote:

Ja teraz zbudowałem dwa dodatkowe domki i testuję skórnika (chyba łowczy po polsku) i tą od łuków kobitkę. Zysków nie ma w ogóle, ale to za niski poziom, napiszę jak będzie wyższy. Prawda to, że zbieracze (w moim przypadku skór) napełniają się baaardzo wolno. Jeśli tak samo będzie na wyższym T to chyba z nich zrezygnuję.
      Każdy poziom narzędzia daje szybkość zbierania. Zatem jak masz już t8 nadal można zbierać tym T5 czy T6. Dodatkowo każdy poziom zbierania danego tieru daje premie do wydajności jak i szybkości zbierania. Zatem wybierz na jakim poziomie zbierania chcesz być specjalistą i jedź w to do 100/100
    • Piter Pit wrote:

Plus nie od razu każdy nabija poziom narzędzia i nie każdy od razu wali punktami nauki w wyższy poziom narzędzia.
      No i to jest problem z tobą że zamiast pomagać nowym piszesz głupoty. Jak już tak bardzo zależy ci na tym pomaganiu nowym graczom to nie wprowadzaj ich w błąd. Czytając twoje posty wydaje mi się że świadomie to robisz bo szukasz kolejnych niewolników do swojej potato farmy .
      Nigdy nie ładuje się punktów nauki w specki a w szczególności na t5 jak to napisałeś wcześniej tylko ładujesz w tier na t6 i mając lepsze narzędzie wbijasz szybciej to swoje t5 niż jakbyś ładował w specki na t5 , chcesz nowym dawać rady to najpierw sam się naucz a potem innych możesz szkolić . Nie chcę się czepiać tego twojego poradnika bo jak za przykład dajesz najemników czyli jedynych których naprawdę się nie opłaca się trzymać to już cię dyskwalifikuje z jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.

The post was edited 1 time, last by dfgfdg ().

• dfgfdg wrote:

Piter Pit wrote:

Plus nie od razu każdy nabija poziom narzędzia i nie każdy od razu wali punktami nauki w wyższy poziom narzędzia.
      No i to jest problem z tobą że zamiast pomagać nowym piszesz głupoty. Jak już tak bardzo zależy ci na tym pomaganiu nowym graczom to nie wprowadzaj ich w błąd. Czytając twoje posty wydaje mi się że świadomie to robisz bo szukasz kolejnych niewolników do swojej potato farmy .Nigdy nie ładuje się punktów nauki w specki a w szczególności na t5 jak to napisałeś wcześniej tylko ładujesz w tier na t6 i mając lepsze narzędzie wbijasz szybciej to swoje t5 niż jakbyś ładował w specki na t5 , chcesz nowym dawać rady to najpierw sam się naucz a potem innych możesz szkolić . Nie chcę się czepiać tego twojego poradnika bo jak za przykład dajesz najemników czyli jedynych których naprawdę się nie opłaca się trzymać to już cię dyskwalifikuje z jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji.
      Ile daje Ci bonus do szybkości zbierania T6 i wydajności i porównaj to do nabicia za te pkt poziomu T5 gdzie tez masz szybkość i wydajność. Jak to obliczysz to się zdziwisz, że wychodzi to samo, a T6 samo szybko wpada jak się koncentrujesz na święcących surowcach. Moją metodą w 2 tyg na luzie nabiłem na T5 set T8 skórnika. Dodatkowo weszły awalońskie noże. A jak masz nabity poziom i wbijasz kolejne sety ale ciągle jesteś na zbieraniu jednego poziomu to z premii za zbieranie z 1 miśka pełnego max około 20-25 skór. Narzędzie T8 nie da takiej wydajności jak zainwestowanie tych pkt do lvl 50/100. Dodatkowo czekasz jeszcze na pkt nauki. Wydłużasz czas czekania na pkt zamiast nabic ile się da i zarobić więcej jak grasz.
      Narzędzie daje tylko szybkość większą, set lekko podbija wydajność. Prosta matematyka. Na tym lepiej się wychodzi jak np nie masz premium i tylko 10pkt nauki na dzień, ile komuś zajmie uzbieranie pkt na kolejne sety. To też ma znaczenie.
      409 pkt nauki set T8, nie masz premium. Czasem nie wbijasz na grę przez dzień dwa, więc nie robisz dziennej. A trzeba pkt 40d nabijać. To poradnik dla nowych co jeszcze nie ogarniają jak zarabiać w grze. Potem wypuszcze kolejne kontrowersyjne poradniki, bo piszę z własnego doświadczenia. Nie cudzego.
      Dodatkowo im więcej skór na raz zbierasz tym więcej expa dostajesz. Więc wydajność T5 czy innego poziomu ma znaczenie. ;)

The post was edited 1 time, last by Piter Pit ().

• Yakuz wrote:

ludzie mówią że nie warto inwestować w kowala na wyspie, czy ktoś to liczył? na pewno nie warto postawic t8 kowala u siebie na wyspie?
      Na wyspie opłaca się tylko budować domki z pracownikami.
      Nie opłaca się na wyspie stawiać żadnego budynku do craftu.
      Dlaczego?? bo w każdym mieście jest jakiś bonus do krafcenia i tam z focusem jest 50% materiałów tylko zużywanych (bez focusa tez jest bonus tylko mniejszy).
      Np robiąc broń 8.3 zamiast 32 x 8.3 zużyje ci tylko 16 wiec polowe mniej (dodatkowo zapełni jeszcze 10 dzienników t8) .
      Na swojej wyspie/wyspach (bo są tacy którzy maja ich i 10 nawet np ja) stawia się domki z pracownikami.
      Jak krafcisz bardzo dużo to zapełniasz dużo dzienników i nie masz co z nimi robić wiec potrzebujesz więcej domków i więcej pracowników.

Np stwierdzisz ze chcesz się nauczyć na 100% specjalizacji w 2h toporach nie artefaktowych. Najtaniej wyjdzie to krafcąc t4. tylko ze trzeba ich wycrafcic 23 859 sztuk. Przy tym z 12k dzienników się zapełni. Na jednej wyspie masz 33 pracowników i będziesz te dzienniki oddawał z półtora roku....
    • Ja miałem na myśli kogo polecacie jako krafciarzy, bo na razie mam kowala, szyftarza i zaklinacza, ale czy warto ich mieszać czy lepiej na jednej wyspie mieć wszystkich takich samych? Bo taki Tinker (chyba złota rączka po polsku) daje tylko deski.
      Z tego co wiem, to budowanie budynków od wytwarzania itemów na wyspie, na przykład Warrior's Forge, po prostu się nie opłaca.
    • to zależy od tego jakie masz specki. Co krafcisz co chcesz krafcić itd...
      Jak chcesz robic np łuki to po co ci pracownik kowal??
      nikt nie powie ci zrób samych kowali i produkuj topory bo wszystko co chcesz robić i tak już robi setki ludzi... wiec zarobki są minimalne (w połowie przypadku sprzedajesz w cenie materiałów a zarobek jest tylko z dzienników).
    • Boruta wrote:

"Jak budować domki na wyspie i maksymilizować zarobki z pracowników"
      Jak można pisać poradnik mając tylko blade pojęcie o temacie....
      To są podstawy które trzeba mieć, żeby było zadowolenie max pracownika. Czyli największy zarobek. Najemnicy są tylko PRZYKŁADEM!
      A to kogo sobie ktoś wstawi do środka to już jego kwestia.
      Jak mam blade pojęcie o temacie, napisz swój poradnik ;)
      A jak znajdę chwilę to rozszerzę go o inne informacje.
    • Thane242 wrote:

Ja miałem na myśli kogo polecacie jako krafciarzy, bo na razie mam kowala, szyftarza i zaklinacza, ale czy warto ich mieszać czy lepiej na jednej wyspie mieć wszystkich takich samych? Bo taki Tinker (chyba złota rączka po polsku) daje tylko deski.
      Z tego co wiem, to budowanie budynków od wytwarzania itemów na wyspie, na przykład Warrior's Forge, po prostu się nie opłaca.
      Na 1 domek możesz mieć jeden typ pracowników. Co domek możesz mieć innych pracowników. Stawiaj takich, którzy są Ci potrzebni i robisz daną rzecz do zapełniania tych dzienników.

Na wyspie opłaca się tylko rzeźnika postawić jak hodujesz i przerabiasz zwierzaki na mięso. Ale lepiej jak gildia stawia taki budynek, w mojej t8 stoi
    • W mojej gildii nie pamiętam jaki tier rzeźnika stoi. Złotej rączki jeszcze nie mam więc posiliłem się tym wiki.albiononline.com/wiki/Laborer
      A co do samego craftingu to na nim się nie skupiam, robię to tylko dla napełniania dzienników i sprzedawania dodatkowej surki, którą przyniosą a ich nie zużyję. Jednak zysk nawet z takich itemów T4 póki co zawsze wychodził mi na plus, i u kowala i u szyftarza. Pewnie dlatego, że mam masę tego dziadostwa jeszcze w skrzynkach.