[PORADNIK] Jak budować domki na wyspie i zmaksymalizować zarobki z pracowników

• Thane242 wrote:

Kolejny problem. Jak pracownik awansuje na następny poziom - w moim przypadku z T5 na T6 a domek i meble mam na T5 - to nie ma możliwości wysłania go do pracy tylko trzeba go awansować. Trochę bez sensu, zanim uzbieram na wyższe poziomy domku i mebli to miną wieki a on już się wyexpi na T8 i będzie ciągle niezadowolony i będzie gorzej pracować. Pomylone. Jest na to jakaś rada?
      Nigdy się tym nie przejmowałem, ale widzę dwie drogi:
      - sprawdź może czy taki nieszczęśliwy T6 nie zarabia pomimo wszystko tyle, co szczęśliwy T5
      - sprzedaj kontrakt T6 za kilkadzieśiąt tysięcy i najmij nowego pracownika
    • Thane242 wrote:

Kolejny problem. Jak pracownik awansuje na następny poziom - w moim przypadku z T5 na T6 a domek i meble mam na T5 - to nie ma możliwości wysłania go do pracy tylko trzeba go awansować. Trochę bez sensu, zanim uzbieram na wyższe poziomy domku i mebli to miną wieki a on już się wyexpi na T8 i będzie ciągle niezadowolony i będzie gorzej pracować. Pomylone. Jest na to jakaś rada?
      Nie będzie gorzej pracował. Zadowolenie pracownika w statystykach jest podane na jego max poziom. Jeśli pracownik będzie T8, a domek T6 i dasz mu dziennik T6 to wydajność nadal ma 130%, Jeśli dasz 1 poziom niżej T5 nadal będzie 150%. Po prostu te statystyki odpowiadają poziomowi pracownika, a nie temu jak pracuje na dany poziom z aktualnych mebli i trofeum.

My mamy już sporo pracowników T8 na gildii, meble nadal T6 a pracuje z taką samą wydajnością.

Jak coś to zapraszamy do nas do gildii. Aplikacje w grze np przez PW do: PiterPit albo przez discord discord.gg/7nBRPZb i napisać na kanale PODANIE O REKRUTACJE ;) nie urządzamy pieprzenia rekrutacyjnego, wchodzisz, grasz z nami, podoba się zostajesz. Nie to idziesz dalej. ;)
    • Witam,

Dawno temu bardzo dużo miałem tych pracownikow itd.
      Ja glownie napełniałem dzienniki T2 i T3 zbieraczy poniewaz nigdy mi sie nie chciało po takie lvle jeździć a napełniać można je było poprzez zbieranie do 2 lvl wyższych surowcow.
      W szybki sposob mozna zrobic sobie zapas surowcow T2 I T3 skupiajac sie na zbieraniu surowców T4/T5 i wyższych.

Jeżeli chodzi o najemnikow przynoszacych srebro to jak dla mnie ta czynnosc jest nieopłacalna ze wzgledu na koszt samych dziennikow. Wszystko OK jeżeli napełnia sie dzianniki na strefach bez PvP ale jeżeli jest szansa ze takie dzienniki stracimy to koszt jednego jest chyba kilkukrotnie wyższy niż to co przynosi najemnik po dostarczeniu mu tego dziennika.

Pozdrawiam
    • Nissail wrote:

eh te zawoalowane ogłoszenia rekrutacyjne w tematach do tego nieprzeznaczonych ;p
      Trzeba się reklamować, w tym wypadku swoją gildię. Jak coś to zapraszam :)

assassinBK wrote:

Jeżeli chodzi o najemnikow przynoszacych srebro to jak dla mnie ta czynnosc jest nieopłacalna ze wzgledu na koszt samych dziennikow. Wszystko OK jeżeli napełnia sie dzianniki na strefach bez PvP ale jeżeli jest szansa ze takie dzienniki stracimy to koszt jednego jest chyba kilkukrotnie wyższy niż to co przynosi najemnik po dostarczeniu mu tego dziennika.
      Pozdrawiam
      Mój patent z tymi dziennikami najemników polegał na daniu po 50 sztuk dzienników t4 i t5 ludziom z gildii na wypad na grupowe lochy T5. Po jednym lochu max 2 wszystkie dzienniki pełne i zapas na prawie 2 tygodnie.
    • wiesz... jak się ma 3 pracowników to 50 dzienników ci starczy. Ale żeby na serio zyski z nich czerpać trzeba mieć komplet 33 pracowników na wyspie. + najlepiej kilka wysp altowych ;p wtedy dzienniki zbierackie / najemnika samemu ogarnąć ciężko, pozostaje kupować napełnione, poświęcając cześć zysków. No chyba że na grze się żyje 24 godz na dobę, bo są i takie przypadki. Chyba najlepsi pracownicy do masowej farmy to krafciarze, dzienniki napełniają się błyskawicznie i można to samemu ogarnąć bez większego trudu.
    • W moim przypadku orzy ilości 500 dzienników t4 i 500 t5 byly to 3 wyspy po 33 pracowników. Zmieniłem to na wyspy gildyjne z 15 pracownikami w budynku gildii żeby mniej jeździć, więcej zajmowała jazda niż dawanie dzienników. Lepiej jeden budynek i 15 pracownikówniz 11 budynków po 3. Obecnie operuje na 5 takich gildii i skupuje dzienniki na surowce bo się opłaca. Zwłaszcza na produkcji bystro.
    • Ja dopiero zaczynam z wyspą i mam 3 najemników T5/T6 i rzeczywiście póki co zyski są marne. Ale skoro krafciarze przynoszą większy zysk to w następnym domku ich wypróbuję. Tylko znowu, oni przynoszą trochę przerobionych surowców ale trzeba je wcześniej wydać na crafting. Może już lepiej zbieraczy, nie trzeba nic inwestować, tylko czas. A takich skór czy drewna zawsze trochę zbieram. Na początku ta wyspa przynosi mi więcej strat niż zysków :P
    • Największy zysk przynoszą zbieracze, ale napełnianie dzienników to katorga. Do tego zbieracze mają więcej zadowolenia z trofeów, mają trofea ogólne + trofea specjalistyczne, podczas gdy krafciarze mają tylko trofea ogólne. Poza tym, ze względu na czas potrzebny na wbijanie dzienników wymieniłem skórników na krafciarzy. Nie dość że dzienniki mogę masowo sam napełniać, to jeszcze pełne dzienniki w domu aukcyjnym są dużo tańsze niż zbieraczy. Dlatego, mimo że w teorii zbieracze dają zysk większy, to polecam krafciarzy.
    • Nissail wrote:

Największy zysk przynoszą zbieracze, ale napełnianie dzienników to katorga.
      Katorga tylko nabić narzędzie t5, potem z górki. A jak wykorzystywałeś pkt nauki? Waliłeś szybko w tier pewnie, jak większość. A jeśli się skupisz w ładowanie w jeden poziom jak ja, to na lvl 71 skór t5 zapełniasz 11-13 dzienników w 40min. A wartość skór bez przerabiania to 1,1mln. Tier do t8 wtedy sam się wbija na momencie. Niedługo puszcze poradnik o skillowaniu szybkim na forum. ;)
      Ta gra jest rozbudowana i lepiej być specjalista w jednym, a dopiero później robić inne możliwości zarabiania srebra. Nie uświadczysz monotonii.
    • Thane242 wrote:

Na początku ta wyspa przynosi mi więcej strat niż zysków :P
      Jak chcesz w tej grze mieć pasywny zysk srebra to musisz zainwestować. W życiu jest podobnie, dochodzi ryzyko straty, a tu nie.
      W tej grze jest wiele łatwych i szybkich metod zarobku trzeba tylko popatrzyć co się opłaca zrobić i co schodzi szybko.
      Obecnie np nie opłaca się hodować świń, bo dorosłe są bardzo tanie. Dzięki temu na omletach t7 zarabiam więcej, tracąc mniej czasu na hodowle. Więc jak coś robisz już na pasyw sprawdzaj co tydzień dwa czy nadal opłacalne.

Sorka za 2 osobne odpowiedzi, z telefonu klikam chwilowo ;p
    • no i? To nadal jakieś 2-3 godziny zbierania na komplet dzienników na JEDEN dzień.Skórowanie mam na t8, w tym specki 4-6 prawie na maksa. Nie mam już nastu lat żeby tyle czasu na grze siedzieć. 33 dzienniki t6 kraftu wbiję w 4 minuty i mam czas na coś innego. Fakt, zysk mniejszy, ale zaoszczędzony czas bezcenny. Tym bardziej jakbym jeszcze chciał się bawić w pracowników na altach / altowych gildiach.
    • Zatrudniasz np 33 kowali, kupujesz im dzienniki, i nabijasz je wytwarzając np zbroje płytowe czy tam miecze. Z dzienników dostajesz przerobioną surkę, Wychodzi trochę mniejszy zysk zniż z pracowników zbierających, ale za to dzienniki nabija się super szybko, dużo szybciej niż najemnicy, z których zysk jest po prostu śmieszny. Dla kogoś kto nie ma dużo czasu na grę jest to idealne rozwiązanie - kupujesz surki, przerabiasz surki, wbijasz dzienniki krafcąc, czysty zysk nie wychodząc w ogóle z miasta. Uprzedzając pytanie - tak, tak, ogólnie rzecz biorąc, sprzedawanie surowców jest bardziej opłacalne niż krafcenie przedmiotów, ale są od tego wyjątki, na samym czarnym rynku mogą się cuda dziać. Metod zarabiania jest tu całe multum, każdy znajdzie coś dla siebie. Wszystko rozbija się o czas jaki ma się na grę.
    • E to słabe. Myślałem że mogę przerabiać włókna na tkaniny i dzienniki będą się napełniać. Mam do przetworzenia 140k lnu to trochę dzienników by było xd narazie zostanę chyba przy najemnikach bo i tak robię sporo lochów.
    • Ja teraz zbudowałem dwa dodatkowe domki i testuję skórnika (chyba łowczy po polsku) i tą od łuków kobitkę. Zysków nie ma w ogóle, ale to za niski poziom, napiszę jak będzie wyższy. Prawda to, że zbieracze (w moim przypadku skór) napełniają się baaardzo wolno. Jeśli tak samo będzie na wyższym T to chyba z nich zrezygnuję.
    • Piter Pit wrote:

Nissail wrote:

Największy zysk przynoszą zbieracze, ale napełnianie dzienników to katorga.
      Katorga tylko nabić narzędzie t5, potem z górki. A jak wykorzystywałeś pkt nauki? Waliłeś szybko w tier pewnie, jak większość. A jeśli się skupisz w ładowanie w jeden poziom jak ja, to na lvl 71 skór t5 zapełniasz 11-13 dzienników w 40min. A wartość skór bez przerabiania to 1,1mln. Tier do t8 wtedy sam się wbija na momencie. Niedługo puszcze poradnik o skillowaniu szybkim na forum. ;) Ta gra jest rozbudowana i lepiej być specjalista w jednym, a dopiero później robić inne możliwości zarabiania srebra. Nie uświadczysz monotonii.
      Jak napełniasz dzienniki t5 zbierając surowce t5 to daj sobie chłopie spokój z poradami dla nowych graczy bo sam nie wiem czy tylko trolujesz czy po prostu świadomie wprowadzasz ich w błąd.
      Dla wszystkich którzy chcą się już bawić w te dzienniki t5 to pamiętajcie że najlepiej napełniać je surowcami T6+ bo w innym wypadku to strata czasu i niepotrzebnie zniechęcicie się do gry .
      Najlepiej wybudować sobie domki min 6 tieru i postawić tam jakichkolwiek od craftingu , wchodzicie na market kupujecie dzienniki t6 i dajecie je pracownikom na 115 % dostajecie 6 sztuk przerobionych surowców po jakieś +/- 3k , za pełny dziennik jakies 12-14 k płacicie a pusty sprzedajecie po 7k więc za 7k srebra macie surowców za 18k to wychodzi wam 33k dziennie zysku od domku a wymiana dzienników na calej wyspie to 3-4 minuty , a czas jaki zmarnowalibyście na napełnianie tego shitu możecie poświęcić na inne aktywności .