wyspa

• witam. czy jest możliwość mieć więcej wysp niż jedna w głównym mieście w którym aktualnie gram? w tym momencie mam wyspę w thetford 4/6 ale gdzieś przeczytałem, że można mieć wyspę w każdym głównym mieście. jeżeli tak to co robić na tych wyspach? myślałem o dobiciu każdej wyspy na 6/6 i sadzić wszędzie marchewkę, która daje w tym momencie jakieś 100k zysku dziennie.
    • Ty, jako główna postać, możesz mieć max. 2 wyspy (prywatną i gildyjną, jeśli założysz gildię)... Inne wyspy możesz mieć, jeśli inne postacie na tym samym koncie też będą mieć wyspy i dasz nimi dostęp do nich Twojej głównej postaci lub jeśli dogadasz się z kimś na udostępnienie Ci wysp(y)...
      G-R-C-T Guild Master
      Gatherer-Refiner-Crafter-Trader
      -----------------------------------------------
      Fiber Gethering T8 | Ore Gathering T8 | Wood Gathering T8 | Hide Gathering T8 | Stone Gathering T8
    • Jak kolega wyżej pisał każdą postacią możesz załozyć po jednej wyspie indywidualnej i jednej gildijnej. Tylko należy pamiętać że w momencie zakładania wyspy dana postać musi mieć premium (te 3 dniowe z samouczka czy jak czasem dają za darmo 1 czy tam 2 dni premki się nie liczy). Więc musisz na każdej postaci którą chciałbyś zrobić wyspę wykupić premium na minimum miesiąc (można za hajs a mozna za srebro/złoto), premium musi być aktywne w momencie kupowania wyspy (podnoszenie poziomu wyspy/budowanie na niej i korzystanie z niej nie wymaga posiadania statusu premium). Po założeniu wyspy na alcie możesz wpisać w uprawnieniach swoją główną postać jako wspołwłaściciel i wtedy ta wyspa działa w sumie jakby była tej glównej postaci (tylko podnosić poziom wyspy mozna o ile dobrze pamiętam tylko z postaci która wyspę zakładała).

Wyspę gildijną na alcie szczególnie polecam robić aby potem z niej korzystać w formie magazynu. Troche to kosztuje, sama wyspa + potem dokupienie zakładek w banku + cos tam jeszcze sie płacilo za założenie gildii)) ale jak sie ma duzo sprzętu/materiałów itp. mocno ułatwia to zarządzanie dobytkiem :) )
    • Cześć. Odnośnie wyspy, to przeczytałem poradniki i Wiki gry, stoi tam że jednym z profitów posiadania wyspy jest możliwość korzystania ze "stacji wyższego tieru bez ponoszenia takich opłat jak w mieście"... Wywaliłem górę srebra na wyspę T3, pobudowałem instalacje i normalnie musze tam płacić za usługi. Nie wspominam o tym, że mój handlarz na wyspie ma ceny wyższe niż na AH w mieście. O co tu chodzi?
    • czterypalce wrote:

Cześć. Odnośnie wyspy, to przeczytałem poradniki i Wiki gry, stoi tam że jednym z profitów posiadania wyspy jest możliwość korzystania ze "stacji wyższego tieru bez ponoszenia takich opłat jak w mieście"... Wywaliłem górę srebra na wyspę T3, pobudowałem instalacje i normalnie musze tam płacić za usługi. Nie wspominam o tym, że mój handlarz na wyspie ma ceny wyższe niż na AH w mieście. O co tu chodzi?
      Handlarz nasionami i zwierzętami ma stałe ceny, a to jakie są na AH to już decyzja graczy, raz jest taniej, raz drożej...

Co do warsztatów to sam ustalasz ceny, choć niektóre opcje zawsze są płatne, np. transmutacja surowców...
      G-R-C-T Guild Master
      Fiber Gethering T8 | Ore Gathering T8 | Wood Gathering T8 | Hide Gathering T8 | Stone Gathering T8
    • Kolega wyżej napisał już że niektóre opcje są zawsze płatne. Naprawa jest jedną z nich. Darmowe masz np przerabianie surowców lub wytwarzanie przedmiotów, zbroi itp. Dodam od siebie że przerabianie i wytwarzanie bez ponoszenia opłat na własnej wyspie nie zawsze wychodzi korzystnie. Każde miasto ma zwrot za przerabianie jakiegoś surowca, np w Martlock przy przerabianiu na mieście masz 35% zwrotu skóry. Czyli przerabiasz 1000 szt skóry, dostajesz za to w gratisie 350 sztuk. Przerabiasz dalej te 350 sztuk i z nich też masz 35% zwrot. Na surkę inną niż skóra masz zwrot 15%. Na wyspie zlokalizowanej w Martlock masz tylko 26% zwrotu skóry oraz 0% na inne surki. Te kilka % opłaty za przerabianie na mieście to wcale nie jest tak dużo, biorąc pod uwagę ilość surki jaką dostajesz ze zwrotu.
    • czterypalce wrote:

Dzięki, zaraz się temu przyjrzę bliżej, poszukam tych opcji ustawiania opłat.

Edit: No nie wiem o co tu chodzi. Mam naprawiacza sprzętu na własnej wyspie, domaga się ode mnie srebra za naprawy. W panelu zarządzania budynkiem opłaty ustawione na zero. OCB?
      Akurat punkt naprawczy jest maksymalnie beznadziejną opcją jeśli chodzi o budynki na wyspie, bo zawsze jest płatny i przy kosztach 0% płacisz tyle samo co w mieście... Jeżeli już go budować to na tzw. terytorium domowym (jeśli gildia lub sojusz takowe posiada) bo wtedy masz możliwość naprawy "w polu" bez konieczności wracania do miasta...
      G-R-C-T Guild Master
    • czterypalce wrote:

Czyli jestem w plecy c.a. 1mln silvera i kilka dni, a mam za to to samo co w mieście startowym? A nie, jeszcze muszę karmić darmozjadów. Buahaha...
      Szkoda, że nic o tym nie ma w żadnym poradniku. Porażka. Mógłbym sobie za to moa i tabun koni kupić. ;P
      Skorzystaj z opcji "wyburz" i zwróci Ci część (chyba 80%) zainwestowanych materiałów... 100 srebra chyba przeżyjesz? :)
    • Jak byś szukał w pełni rozbudowanej wyspy do korzystania prawie za darmo - trzeba rzucić te parę sztuk żarcia bez żadnych innych opłat. To zapraszamy do nas. Wyspa gildii rozwinięta na max i budynki już dochodzą po kolei na poziom T8. Najniższe poziomy to T6. Pierwszy poszedł rzeźnik na T8. Teraz kucharz idzie w górę ;)
      A o crafcie wiemy sporo dodatkowo jak jeszcze pomnożyć hajs z tego kilkukrotnie ;)
      The Brave Collective - PVE - PVP - Informacje na temat rekrutacji
    • Po aktualizacji Queen dostaniesz możliwość jednokrotnego przeniesienia wyspy. Wraz z wejściem Percivalu bodajże (patch gdzie miasta dostały portale na czarne) była możliwość przeniesienia wyspy i jeśli wtedy nie przeniosłeś, to będziesz mieć 2 przeniesienia...
      G-R-C-T Guild Master