Sojusz NASA - (KFC + Victi Omnes + Krzyżowcy)

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Sojusz NASA - (KFC + Victi Omnes + Krzyżowcy)

Raport z sezonu 6

Sojusz NASA powstał pod koniec sezonu 6, razem z VO opuściliśmy EOS i postanowiliśmy, że przeniesiemy się na Anglię, żeby trochę odpocząć od większych sojuszy i odbudować ZvZ. Naszym głównym przeciwnikiem od samego początku było EGO, wygraliśmy na nich zdecydowaną większość GvG, przy tym zajmując 10 terenów + 3 farmy + 1 wioska + 1 wioska w prezencie. Pierwsza wioskę zdobyliśmy od Arditi, gdzie dali 2x noshow + na ostatniej tarczy zgankowaliśmy graczy, którzy mieli zagrać GvG, drugą wioskę zclaimowaliśmy po tym jak spadła z powodu głodu gildii Syn3rgy. W przypadku ZvZ początki były trochę trudniejsze, bo byliśmy zmuszeni walczyć z 2/3 razy większą liczbą enemy, ale jednak wciąż była to tylko niezorganizowana masa ludzi, co ułatwiało nam robotę. Początkowo dostaliśmy kilka razy wipe, musieliśmy trochę zmienić styl gry. Mając 2 gildie mogliśmy sobie pozwolić na granie 2 frontów co w dużym stopniu pozwoliło na ogrywanie przeciwnika. Jako KFC chcieliśmy wbić golda, w związku z tym dzień w dzień robiliśmy zamek na Armboth Fell + dodatkowo na Charhide steppe, głównym przeciwnikiem byli SLURPy i SQUADy. Na tych pierwszych siadało fajnie, bo były wyrównane liczby, tak na SQUADy było trochę ciężej, bo jak przyjeżdżali w 50 pod zamek to już kolejnych 70 było w drodze, co było mocno problematyczne. Kręciliśmy na nich dobre wyniki, ale w większości przypadków musieliśmy pakować walizy albo oni to za nas robili. Na koniec sezonu jako KFC wbiliśmy golda, Victi Omnes wbiło silvera + dodatkowo zdążyliśmy wbić silvera dla We Are Toxic.

Osiągnięcia:

- przejęcie 10 terenów + 3 farm
      - przejęcie 2 wiosek
      - 2 mamuty bojowe polizały
      - zdominowanie naszego regionu pod względem zvz
      - zbudowanie budżetu na nadchodzący sezon
      - dobre relacje z sojusznikami

Filmiki z naszych akcji:

Sezon 7 + cele

Uważam ten sezon za bardzo udany w związku z czym sezon 7 chcemy kontynuować jako NASA, przy czym zdecydowaliśmy się na dodanie Krzyżowców jako wsparcie ZvZ. W przypadku walk na SQUADy brakowało nam zawsze 3 siły, która byłaby w stanie pomóc każdej ze stron w przypadku walk na zamkach. W sezonie 7 drastycznie zwiększą liczbę zamków co ostatecznie może prowadzić do walk na mniejszą skale przy outpostach + większych bitkach na dużych zamkach. Wszystko zależy głównie od tego jakich będziemy mieć sąsiadów. Jeśli nie będziemy mogli znaleźć contentu zamkowego w naszej okolicy, to będziemy zmuszeni żeby podjechać ofensywnie pod inne zamki.Wydaje mi się, że z aktualnym składem bez problemu jesteśmy w stanie podjąć wszystkie sojusze, największy problem będzie z OOPSami i SQUADami, ale to tylko ze względu na spore liczby, tylko w tym przypadku bardziej doświadczonych graczy. W nadchodzącym sezonie będziemy działać dalej w okolicach Thistlecopse, jak początkowa ekspansja przebiegnie bez żadnych problemów to będziemy robić podejście pod Cumbrie/Silurie. Zobaczymy jak wszystko się potoczy.
      Więcej season pointsów do zdobycia = wyżej postawiona poprzeczka, jako gildia KFC będziemy w tym sezonie celować w crystala, W przypadku VO, mam nadzieję, że bez większych problemów wbijemy golda. Krzyżowcom nie zależy na randze w związku z tym będą mieć zapewnionego silvera i jak starczy czasu i mocy to może polecimy po golda.

Nowi sojusznicy?

Nie ma co się oszukiwać, aktualnie na polskiej scenie nie ma zbyt dużej ilości gildii do wyboru. Mamy ScoiaTael, którzy zawsze nas unikają, gdyż z tego co słyszałem boją się o utratę swoich graczy. Mają teraz najlepszy okres w swojej 2 letniej karierze, także wątpię, żeby byli zainteresowani potencjalnym przejściem do NASA. BK i Syn3rgy, które grają jeszcze razem, ale ich sojusz się rozwiązuje, także nie wiadomo jak to będzie wyglądać. W przypadku BK jest to gidlia, która ma wzloty i upadki przy czym aktualnie ma drame zbieracze vs gracze zvz, Syn3rgy gildia, która zajmuje się GvG, przez cały sezon można było od nich zaobserwować tylko 1 stabilny team, jak wbiłem do nich na discorda to mnie zbanowali, także mnie chyba nie lubią. To są jedyne gildie, które na ten moment w jakimś stopniu mogłyby pomóc NASA, przy czym pod największym znakiem zapytania jest BK, bo nie wiadomo co wyniknie z dramy.

The post was edited 2 times, last by meem ().

• Jako członek gildii VO śmiało mogę stwierdzić że dzięki współpracy i wsparciu KFC i całego NASA nasza gildia z kolejnej polskiej casualowej gildii stała się liczącym się na arenie Albionu graczem. Inicjatywa mniejszego polskiego ally sprawdziła się nad podziw dobrze i pozwoliła rozwinąć nam skrzydła. Z niecierpliwością czekam na sobotnie resety i z pewnością udany sezon 7
    • Jako topowy forumowy fighter, muszę powiedzieć, że w końcu wygrałem swoją bitwę, mój ostatni post wbrew sceptyczności kolegi dfdgfgfgfg przyniósł pośredni lub bezpośredni efekt. SBI w końcu wprowadziło mechaniki utrudniające dominację wielkich armii i armii gvg.

Co to oznacza dla Polskiego community? A no to, że w końcu problem odwiecznej dramy się skończył. Obecnie mamy realne szanse na konkretne wyniki. KFC ma b. dobry team gvg który radził sobie w obecnych warunkach, ale poprzez wprowadzenie unifikacji czasów gvg, poziom rozgrywek się obniży, zwłaszcza przy organizowaniu zmasowanych ataków na tereny. Coś czego jeszcze w tej grze nie było.

Dodatkowo, podzielenie zamków na outposty, oferuje content dla bardziej początkujących grup które nie miały do tej pory możliwości prowadzenia własnego zerga (np. gildie jak Polski Zakon), tylko brały udział w masówce z międzynarodowym callerem, gdzie inni low-quality gracze tylko się stackują i ułatwiają przeciwnikowi łajpik.

Stąd również apeluję do wszystkich polskich gildii, gdzie jest ambicja na podjęcie rękawic i wymierzenie sprawiedliwości wszystkim mega alliance'om które zdominowały grę przez nieuczciwe mechaniki które trwały 6 sezonów.

Czas zostawić przepychanki między graczami na bok i spróbować coś ugrać dla polskiego community i spróbować stworzyć Polskiego zerga z quality gildii, szereg współpracujących ze sobą teamów gvg, teamy próbujące przejąc miasta, oraz Polskie flanki które same będą rozwijać swoje umiejętności callerskie i załatwiać swoje sprawy po swojemu, ale razem z KFC VO I Krzyżowcami, staną do walki zeby prać po ryju niemców, brazoli i innych putinów. Grając w NASA będziecie nadal rozwijali swoją niezależność, tworząc własną samodzielną siłę, mogącą się prowadzić i w przyszłości walczyć gdzie wam się tylko będzie podobało. Dołączając do discorda ze 100 osobami na kanale i walcząc w mega zergu, jesteście tylko nic nie znaczącą mrówką w mrowisku.

Jeżeli Twój GM klęka przed jednym z dyktatorów jak Derrick, Torthur czy inny ściek, spróbuj go przekonać, że może S7 to czas aby coś zmienić. Jeżeli to nie podziała, to może sam spróbuj się zrekrutować do ruchu oporu.

A na sam koniec, środkowy palec dla mega allianceów ! Przyszedł czas rozliczeń

The post was edited 1 time, last by glokz ().

• Gratuluję i pozdrawiam.

@glokz krok w dobrą stronę ale ja ogólnie jestem zdania że samo istnienie sojuszy w tej grze to jakiś pomylony pomysł. Oczywiście dopóki są to trzeba je tworzyć bo inaczej nie ma szans pokonać innych ale docelowo powinniśmy wnosić o usunięcie sojuszy z mechaniki gry..

The post was edited 1 time, last by Szagi ().