Udźwig

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• wytumaczcie najpier koledze w czym tkwi jego blad i czym jest udzwig
      Udzwig to co masz podane to jest to ci mozesz podniesc na sobie i w torbie
      408 kg to dla ciebie bedzie 100% czyli 1% to 4.08 kg
      te sztabki same to 124 % 509.5 kg podzielic 4.08 kg ktore jest twoim 1 % ciezaru
      teraz muszisz dodac jeszcze eqwipunek niewidac go ale powiem ci ze wyliczajac wazy jakies 514.08kg =
      126% reszty z tych 250 % co na zdjeciu
      zakadam oczywiscie ze screnshot robiles bez sumonowanego munta i udzwig jest twoim osobisty podany
      z muntem masz inna wartosc munt +udzwig osobisty +torba
      PS jesli to co mowil falcon84 zgadza wychodzilo by ze po przekroczeni 100% dochodzi jakis modyfikator karny i dodaje % karne z przekroczone kilogramy

The post was edited 2 times, last by Atena26 ().

• Atena26 wrote:

wytumaczcie najpier koledze w czym tkwi jego blad i czym jest udzwig
      Udzwig to co masz podane to jest to ci mozesz podniesc na sobie i w torbie
      408 kg to dla ciebie bedzie 100% czyli 1% to 4.08 kg
      te sztabki same to 124 % 509.5 kg podzielic 4.08 kg ktore jest twoim 1 % ciezaru
      teraz muszisz dodac jeszcze eqwipunek niewidac go ale powiem ci ze wyliczajac wazy jakies 514.08kg =
      126% reszty z tych 250 % co na zdjeciu
      zakadam oczywiscie ze screnshot robiles bez sumonowanego munta i udzwig jest twoim osobisty podany
      z muntem masz inna wartosc munt +udzwig osobisty +torba
      PS jesli to co mowil falcon84 zgadza wychodzilo by ze po przekroczeni 100% dochodzi jakis modyfikator karny i dodaje % karne z przekroczone kilogramy
      Jednym słowem:
      Nie.

Wprowadzasz go w błąd.
    • no blad bo jak wyliczylem to pozaostaly equip powinien wazyc tyle ile podałem a nie wazy prawdopodobnie tyle a falcon mowi ze trzeba podzielic przez 2 totalny udzwig wiec cos sie nie zgadza z % podawanymi przez gre jak mowil falcon liczyles ile kilogramow nosisz i ile to powino byc w % policz a zobaczysz o co chodzi gra przeklamuje %
      wzgledem kilogramow niesionych a % przeciazenia zamist podawac prawidowa wartosc wiec tak jak mowile albo jest jakis ukryty modyfikator powyze 100% udzwigu albo blad
      jesli jestem w bledzi prosze o dokladne podanie w liczbach a nie bo jest pasek to wiem ze jest pasek wiem jak działa chodzi ze zle działa
      PS tak uwzględniałem udzwig z muntem i bez munta w obliczeniach
      to
      1. 408kg to jest maxymalny to jest 100% udzwigu tak
      2. 1% tego to 4.08 kg tak ?
      3 250 % to bedzie 1020 kg tak
      4 jego sztabk waza 509.5 kg tak
      5 same sztabki powin pokazywac 124.87 % udzwigu tak
      6 prosze podac gdzie sie myle

The post was edited 3 times, last by Atena26 ().

• Najwyraźniej wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia.
      Założony ekwipunek nie waży nic. Waży równe 0.

Dokładne liczby wyglądają tak jak napisałem wyżej.
      Jeśli stoisz nago, wg. UI masz max udźwig 100 kg. Dzielisz to przez 2. Możesz nieść w ekwipunku 50kg (50 kg = 100%). Nie ma tutaj nic więcej do dodania.
      Jeśli siedzisz na mamucie z sakwą i butami 8.3, działa to tak samo. Udźwig z UI podzielony przez 2 = rzeczywista waga przedmiotów, które możesz nieść w ekwipunki przy 100% obciążeniu.

@Dahlin
      Pasek jest od niedawna. Błąd jest od zawsze. Poza tym z obciążeniem 200%+ nadal możesz się poruszać, więc czemu miałoby to być wyznacznikiem max. udźwigu?
    • No dokładnie Falcoon. To się kupy nie trzyma, ale błędów liczbowych nie ma :) Wydaje mi się, że to pozostałości z głębokiej bety i mogłoby to być w końcu poprawione na wartości zgodne z intuicją. Czyli "udźwig" to wartość po której spada mobilność (czyli 100%), oraz "MAX udźwig" po której nie można się poruszać.

Tu chyba warto dodać, że jedzenie i potki w slotach na górze ważą 0.