Działanie gry

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Działanie gry

Witajcie :)...

Jak wszyscy wiemy ostatnimi czasy Albion działa beznadziejnie. Jednak dzisiaj jest znacznie gorzej.

Po ataku DDoS lagi bywają nie do zniesienia, ale teraz nawet płynność gry mi poleciała na łeb na szyję... Jeszcze wczoraj na obecnych ustawieniach FPS wahały się w okolicach 60-80, a dzisiaj 4-6... Do tego pomimo iż ping pokazuje ok. 140-160 na zielono, o tyle opóźnienie cały czas na czerwono (nie wiem dokładnie ile bo mi zdolność pod D zasłania :/)...

Ktoś jeszcze ma taki przypadek i może wiedzieć czym jest to spowodowane?...
      Images
      • albion2.jpg

991.03 kB, 1,440×900, viewed 65 times

The post was edited 1 time, last by MrFler ().

• @MrFler jeżeli chodzi o FPS to polecałbym sprawdzić czy czasem nie zgrywa się w tle aktualizacja windows, przeważnie wtedy cały komp zamula i można zauważyć spadki FPSu. Te opóźnienie, które widzisz pod pingiem nie jest zależne od połączenia, jest to czas ładnowania klatki i przy spadku FPS jest przeważnie zwiększony.

O obecnych problemach z serwerem można przeczytać w temacie Update on ongoing connection/latency issues resulting from DDOS
    • Dagother wrote:

@MrFler jeżeli chodzi o FPS to polecałbym sprawdzić czy czasem nie zgrywa się w tle aktualizacja windows, przeważnie wtedy cały komp zamula i można zauważyć spadki FPSu. Te opóźnienie, które widzisz pod pingiem nie jest zależne od połączenia, jest to czas ładnowania klatki i przy spadku FPS jest przeważnie zwiększony.

O obecnych problemach z serwerem można przeczytać w temacie Update on ongoing connection/latency issues resulting from DDOS
      Windows aktualizował się jakiś czas temu, dzisiaj nie... Inne gry działają ok, a łącze tez mam dobre (300Mb)... Stąd tez moje zdziwienie bo jeszcze wczoraj gra działała bez zarzutu (w kwestii FPS, bo lagi to wiadomo), a dzisiaj jest niegrywalna :/... A podlinkowany przez Ciebie temat już czytałem...
    • Jak to z problemami technicznymi bywa, włącz/wyłącz i samo przejdzie.

Jeżeli to wina Twojego PC to jest wiele rzeczy które można zrobić ;) Aczkolwiek grałem na ziemniaku w albiona i nigdy ze swojej przyczyny nie miałem 4 fps, więc definitywnie miałeś jakiegoś memory leaka. W tym przypadku restarcik gierki i uwolnienie pamięci powinno zrobić robotę (za każdym razem jak fps spadnie ofc :D )
    • glokz wrote:

Jak to z problemami technicznymi bywa, włącz/wyłącz i samo przejdzie.

Jeżeli to wina Twojego PC to jest wiele rzeczy które można zrobić ;) Aczkolwiek grałem na ziemniaku w albiona i nigdy ze swojej przyczyny nie miałem 4 fps, więc definitywnie miałeś jakiegoś memory leaka. W tym przypadku restarcik gierki i uwolnienie pamięci powinno zrobić robotę (za każdym razem jak fps spadnie ofc :D )
      No właśnie próbowałem już różnych rzeczy, od restartowania gry, całego komputera, nawet przeinstalowałem grę i nic... Dziś jest to samo :/...
      Gdybym nie wiadomo co robił z kompem, to jeszcze spoko, "odkręciłbym to" i może by było ok, tyle że ja oprócz sprawdzenia fb, poczty i grania w albiona nic nie robiłem, stąd też moje zdziwienie...

Cóż, jeśli do piątku nic się nie zmieni, to spróbuję zrobić gruntowne czyszczenie kompa (zarówno systemu jak i sprzętu) i zobaczymy czy to coś da, chyba że macie jeszcze jakieś pomysły...
    • glokz wrote:

Rozumiem, że żaden komponent nie jest obciążony w performance monitorze ?
      Odpaliłem Monitor Wydajności i Albiona... Po niespełna godzinie grania na mocno skokowych fpsach (4-12 w porywach), monitor pokazywał średnie obciążenie 13%, a maksymalne 19% więc chyba źle nie jest...

Poza tym dziwne jest to, że wcześniej potrafiłem mieć odpalonego w tle yt i było ok, a teraz mając tylko albiona, te klatki sa jakie są i nie mam bladego pojęcia czemu...
    • Chyba tylko standardowe rady można ci udzielić - przeinstaluj sterownik grafiki/wgraj starszy i zablokuj tymczasowo aktualizacje, wyłącz optymalizacje pełnoekranową, upewnij się że windows sam z siebie nie włączył u ciebie trybu gry, jeśli włączył to go wyłącz. I pytanie zasadnicze - to laptop czy normalny komp? Czasem ni z gruchy ni z pietruchy niektóre gry mogą się przestawić na uruchamianie na zintegrowanej karcie graficznej zamiast na dedyku.
    • Nissail wrote:

Chyba tylko standardowe rady można ci udzielić - przeinstaluj sterownik grafiki/wgraj starszy i zablokuj tymczasowo aktualizacje, wyłącz optymalizacje pełnoekranową, upewnij się że windows sam z siebie nie włączył u ciebie trybu gry, jeśli włączył to go wyłącz. I pytanie zasadnicze - to laptop czy normalny komp? Czasem ni z gruchy ni z pietruchy niektóre gry mogą się przestawić na uruchamianie na zintegrowanej karcie graficznej zamiast na dedyku.
      Komp stacjonarny, nic potężnego bo już troszkę stary... Dotychczas miałem ok. 60-80 fps więc luzik, a teraz to kapeć i to srogi :/... Co do sterów to jak już pisałem glokzowi, będę w piątek kombinował bo teraz zbytnio czasu nie mam...

Dagother wrote:

@MrFler I jak już spadnie FPS do tych ~10 to się tak dłużej utrzymuje czy po jakimś czasie wraca do normy? Możesz podesłać DxDiag?
      Nie wraca... Odpalam grę i mam ok. 30 (co wbrew pozorom dość znośnie wygląda), ale w przeciągu ok. 1-2 minut spada i utrzymuje się we wspomnianym wcześniej przedziale 4-12 :/...

Co do DxDiag, to nieco zielony jestem, więc jakbyś mógł mi coś podpowiedzieć :P...
    • MrFler wrote:

Nissail wrote:

Chyba tylko standardowe rady można ci udzielić - przeinstaluj sterownik grafiki/wgraj starszy i zablokuj tymczasowo aktualizacje, wyłącz optymalizacje pełnoekranową, upewnij się że windows sam z siebie nie włączył u ciebie trybu gry, jeśli włączył to go wyłącz. I pytanie zasadnicze - to laptop czy normalny komp? Czasem ni z gruchy ni z pietruchy niektóre gry mogą się przestawić na uruchamianie na zintegrowanej karcie graficznej zamiast na dedyku.
      Komp stacjonarny, nic potężnego bo już troszkę stary... Dotychczas miałem ok. 60-80 fps więc luzik, a teraz to kapeć i to srogi :/... Co do sterów to jak już pisałem glokzowi, będę w piątek kombinował bo teraz zbytnio czasu nie mam...

Dagother wrote:

@MrFler I jak już spadnie FPS do tych ~10 to się tak dłużej utrzymuje czy po jakimś czasie wraca do normy? Możesz podesłać DxDiag?
      Nie wraca... Odpalam grę i mam ok. 30 (co wbrew pozorom dość znośnie wygląda), ale w przeciągu ok. 1-2 minut spada i utrzymuje się we wspomnianym wcześniej przedziale 4-12 :/...
      Co do DxDiag, to nieco zielony jestem, więc jakbyś mógł mi coś podpowiedzieć :P...
      Klikasz na menu windows albo klawisz windows na klawiaturze, wpisujesz dxdiag i enter. Wyskoczy okienku DirectX Diagnostic Tool i na dole klikasz "Save All Information" (Zapisz dane czy podobnie) - zapisujesz plik i możesz plik dołączyć do posta jako załącznik albo wysłać mi PMke na forum.
    • tak się zastanawiam, w jaki sposób dopuszczają do ataków ddos, jak takie serwery mają odpowiednie zabezpieczenia lub przynajmniej powinny mieć. Co prawda nie są tanie, ale zapewne ich stać.
      2 lata to sporo czasu, by zabezpieczyć się przed atakami, a oni teraz wpadli na pomysł zmiany dostawcy usług.

Nie chce za mocno narzekać, bo i tak uwielbiam tą grę i będę grał, ale z drugiej strony szkoda, że znów zostaną najwytrwalsi.
    • Ment0r wrote:

tak się zastanawiam, w jaki sposób dopuszczają do ataków ddos, jak takie serwery mają odpowiednie zabezpieczenia lub przynajmniej powinny mieć. Co prawda nie są tanie, ale zapewne ich stać.
      2 lata to sporo czasu, by zabezpieczyć się przed atakami, a oni teraz wpadli na pomysł zmiany dostawcy usług.

Nie chce za mocno narzekać, bo i tak uwielbiam tą grę i będę grał, ale z drugiej strony szkoda, że znów zostaną najwytrwalsi.
      Troszkę się spóźniłeś, bo lagi odpuściły ok 19:00 i jest miodzio!
    • Ment0r wrote:

tak się zastanawiam, w jaki sposób dopuszczają do ataków ddos, jak takie serwery mają odpowiednie zabezpieczenia lub przynajmniej powinny mieć. Co prawda nie są tanie, ale zapewne ich stać.

Widzę, że nie wiele wiesz na ten temat.
      Nie ma możliwości całkowitego zabezpieczenia się przed atakami typu ddos, no chyba ze się po prostu serwer wyłączy.
      Dodatkową trudnością jest to, że zabezpieczenia wprowadza się głównie po stronie hosta, więc SI ma ograniczony wpływ na to jak ich serwery są zabezpieczone.
      Zgodnie z tym co napisali szukają innego hostingu który lepiej będzie sobie radził z atakami. Przeniesienie całej infrastruktóry jest trudne i nie możliwe z dnia na dzień więc w razie podjęcia takiej decyzji muszą dobrze wybrać, nie ma miejsca na metodę prób i błędów.
    • @Okocim
      Wiem, że po stronie hosta należy ochrona przed ddos, przecież to napisałem, czytaj ze zrozumieniem. SI muszą za takie coś dodatkowo zapłacić, ochrona przed ddos sporo kosztuje i nie każdy usługodawca ma odpowiednie zabezpieczenia lub są dodatkowo płatne.
      Oczywiście, że nie ma możliwości zabezpieczenia się w 100%, ale jest możliwość zabezpieczenia się w taki sposób, że po prostu zwyczajnie nikomu się nie opłaca robić takich ataków, bo byłoby to zbyt drogie w kosztach przedsięwzięcie, biorąc pod uwagę, że mówimy tylko o grze, a nie o jakieś ważnej instytucji państwowej itp..

SI ma ograniczony wpływ na to jak ich serwery są zabezpieczone
      Ma bardzo duży wpływ, bo serwerowni do wyboru w USA jest tysiące. Wybrali taki na który ich było na początku stać i przez dwa lata kontynuują współpracę z tym samy usługodawcą, kiedy problemy były od samego początku i trwają po dziś dzień. Można ich było usprawiedliwiać 2 lata temu, a nie teraz, sory.

Jak się prowadzi biznes, to ma się zawsze min. 2-3 opcje w zastępstwie, jak opcja A nie wypali, szczególnie jak już w przeszłości przez 2 lata opcja A ewidentnie nawalała raz po raz, więc takie ich tłumaczenie, że muszą się teraz zastanawiać i wybierać, to czyste mydlenie oczu. Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze.

Pozdrawiam

The post was edited 2 times, last by Ment0r ().

• Ment0r wrote:

Nie chce za mocno narzekać, bo i tak uwielbiam tą grę i będę grał, ale z drugiej strony szkoda, że znów zostaną najwytrwalsi
      Nie każdy musi się znać na temacie, ale Ty nawet nie przeczytałeś oficjalnych newsów a się wypowiadasz. Polecam lekturę do porannej kawy..

Nie rozumiem dlaczego takie małe zaufanie wobec SBI. Każdy techniczny problem jest do rozwiązania, czasami to kosztuje dodatkowe pieniądze ale przeważnie kosztuje to czas, co koniec końców tez się przekłada na pieniądze.

Także lepiej umyjcie rower i zaczerpnijcie trochę świeżego powietrza a w międzyczasie SBI zrobi tak żeby było dobrze.