1 250 000 000 srebra - 10 000 zł w jeden tydzień - kto nas okrada?

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  • 1 250 000 000 srebra - 10 000 zł w jeden tydzień - kto nas okrada?

   Witam wszystkich zwykłych graczy,
   do nich jest skierowana ta wiadomość.

   Właśnie zakończyła się jedna z aukcji (nie piszę gdzie, by nie promować tego nielegalnego procederu). W jeden tydzień sprzedano ponad 250 szt. x 5 000 000 srebra za niecałe 40 zł każdy pakiet. Daje nam to 1 250 000 000 srebra i 10 000 zł zysku dla złodziei.

   To jest tylko jedna aukcja, a jest ich więcej i nie tylko na polskich portalach, są również pakiety po np. 3 000 000 srebra za 25 zł.

   W opisie aukcji owa osoba zaznacza tu cytuje: „Srebro zostało pozyskane przeze mnie osobiście w sposób całkowicie legalny i uczciwy. Srebro pozostaje własnością Sandbox Interactive GmbH. Sprzedaje czas poświęcony na jego pozyskanie.”


   Oczywiście aukcja jest nielegalna i Sandbox Interactive GmbH za takie coś kara banem osoby kupujące i sprzedające. Ostrzegam WAS! nie kupujcie tam srebra, bo wspieracie osoby, które szkodzą Twórcom gry i szkodzą całej naszej społeczności.

   Najciekawsze jest to zdanie: „Srebro zostało pozyskane przeze mnie osobiście”


   Przyjrzyjmy się bliżej tej wypowiedzi i zastanówmy się:

   • Żaden, nawet najlepszy gracz grający 24h nie jest wstanie zgromadzić ponad miliarda srebra w tydzień.
   • Nawet kilku najlepszych graczy nie jest wstanie takiej kwoty zorganizować regularnie na sprzedaż, a nawet jeśli tak, to musieliby znać się od wielu lat i sobie bardzo ufać, co jest mało prawdopodobne. Czy mogliby to robić sami bez wsparcia żadnej gildii? Nie
   • Czy możliwa jest zatem, aby kilkanaście osób poświęcało swój czas i umiejętności by zebrać taką kwotę i uzyskać taki profit? Teoretycznie tak, praktycznie nie, bo tam gdzie są pieniądze, tam jest krok od kłótni, wcześniej czy później ktoś by sypnął, pokłócił się itd., w skrócie to jest bardzo, ale to bardzo mało prawdopodobne. Zresztą praktycznie niemożliwe jest to, by robili to co tydzień bez wsparcia jakieś gildii.
   Zostaje nam zatem gildia, albo parę gildii, których członkowie płaca podatki w różny sposób (np. łupy ZvZ), a część tych pieniędzy jest przeznaczana na nielegalny proceder.

   FAQ

   1. Czyli gildie są winne i jest wielka zmowa milczenia?

   Oczywiście, że nie! Zdecydowana większość członków nie ma o niczym pojęcia i nie są w niczym winni. By ukraść ponad miliard tygodniowo tak, by nikt się nie zorientował, „obroty” gildii muszą być dużo wyższe, więc to zawęża grono podejrzanych.


   2. Więc kto za to odpowiada?

   Moim zdaniem jest to układ co najwyżej kilku osób, które bezpośrednio czerpie z tego zyski. Mają one dostęp do majątku min. paru gildii.

   3. Czy tylko kilka osób o tym wie?

   Na pewno jest to szersze grono, liczę, że min. kilkanaście osób lub więcej. Tylko oni czerpią o wiele mniejsze zyski lub po prostu za milczenie dostają profity w grze/gildii. Może też nieświadomie wspierają takie osoby, ale całość tego układu liczy całkiem sporą ilość osób.

   4. Dlaczego uważasz, że to nie jest jedna gildia i parę osób?

   Bo wtedy to by już dawno wyszło na jaw. Zobaczcie, że powstają nowe gildie, zakładane ciągle przez tych samych ludzi lub ich najbliższych współpracowników. Nie mówię, że są winni, ale jest to podejrzane. Jedną gildię zamykają, by zaraz otworzyć nową lub uaktywnić wcześniejszy projekt. Nazwa inna, ludzie Ci sami, czasami zmienią nicki. Po drugie dochodzi skala, ja opisałem kwoty na jednej aukcji, a jest ich cała masa, również na zagranicznych stronach.

   5. Jak zamierzasz ukrócić ten proceder?

   Wystarczy to nagłośnić i podnieść świadomość wśród graczy. Ludzie zaczną zadawać pytania, zaczną liczyć, zaczną sprawdzać, a w tedy to jest tylko kwestia czasu jak ktoś kogoś w sypie i cała układanka legnie w gruzach. Zaufajcie mi, że wystarczy, że zaczniecie bacznie przyglądać się wynikom finansowym Waszych gildii, o nic więcej Was nie proszę. Zrozumcie, że macie do tego prawo, bo to są wasze pieniądze, które mają iść w 100% na dobro wspólne gildii, a nie osób, które mają dostęp do tych środków. Tu nie chodzi tylko o podatki, znacznie łatwiej zaniżyć kwoty sprzedaży np. łupów wojennych, zawyżyć koszty w raportach np. prowadzenia wojen itp., itd. (jeśli w ogóle jakieś raporty są prowadzone).

   6. Masz jakieś tropy?

   Tak mam, ale brakuje mi konkretnych dowodów, dlatego nikogo nie wskazuje palcem, ale zastanówcie się, kogo stać na sprzedaż takich ilości złota? Jakie % podatków musi być w gildii w różnych formach? W jakich gildiach są najwyższe podatki? Tam gdzie bije się o czarne tereny? Jakie są prawdziwe koszty walki o takie tereny?


   7. Czy to tylko zawęża grono podejrzanych do gildii walczących GvG?


   Raczej dotyczy to tych większych gildii, ale nie muszą prowadzić walk GvG. Gildia licząca ok 250 graczy jest wstanie osiągać zyski ze sprzedaży samych łupów z pvp rzędu ok. 500 000 000 000 srebra (pół biliona), czyli kilkaset razy więcej niż wartości jakie podałem w temacie tego postu. Parę procent z tego wystarczy, by nieźle zarobić. Mam kilka takich tabelek, jak macie jakieś podsyłajcie mi na PW.

   8. Dlaczego poruszam ten temat?

   Bo osoby, które się tym zajmują hamują nasz rozwój w grze. Szkodzą naszemu społeczeństwu i samej grze, zgarniają kasę naszym kosztem. Nie zastanawialiście się dlaczego jako jedna z najliczniejszych narodowości w grze, nie możemy tak naprawdę nic osiągnąć w tej grze? Odpowiecie - bo wszyscy się kłócą między sobą.

   9. Zatem kto się kłóci między sobą?

   Zerknijcie na forum, zobaczcie kto tworzył różne gównoburze, kto nas dzielił, kto obrażał i wyzywał, komu zależało na tym byśmy zaczęli między sobą walczyć? Tu też przewijają się ciągle te same nicki, nie jest to podejrzane?

   10. Dlaczego im zależało na takiej walce?

   Tak samo jak w polityce, jedna partia atakuje drugą i porównuje ich np. do faszystów lub lewaków, wzbudzając skrajne negatywne emocje, odnosząc się do nienawiści. To wzmacnia podziały, a podzielonym społeczeństwem, które zwalcza samo siebie jest łatwiej sterować i manipulować, a na koniec te partie polityczne to tak naprawdę Ci sami ludzie jedzący z jednego koryta. Podobnie jest tutaj, przestańcie wyzywać gildie i ich członków, przestańcie walczyć między sobą, opierajcie spory na zdrowej rywalizacji w grze i dobrym humorze, w tedy zaczniecie widzieć więcej. Dlatego im zależy na wojnie, bo inaczej skupialibyście się na tym czego nie macie dostrzegać. Przy okazji tych wojen walczą o swoje wpływy, napuszczają na siebie nawzajem swoich członków, by skakali sobie do gardeł na forum, by niszczyli konkurencje.

   11. Kim ja w ogóle jestem?

   W Albiona gram od oficjalnej premiery (tak miesiąc później zacząłem grać), mój nick w grze to Ment0r. Mam 29 lat. Początkowo handel, potem solo pvp, jak mi się znudziło dołączyłem do IX Kohorty. Tam byłem dosyć aktywnym użytkownikiem, próbującym na lepsze zmienić tą gildię m.in. obszerny poradnik ZvZ, udostępniłem go też na wspólnym forum – link forum.albiononline.com/index.p…sowy-poradnik-zasady-ZvZ/

   Z czasem miałem więcej pvp fame, niż wszyscy członkowie sojuszu SFORA m.in. Kohorta i CRP razem wzięci, więc postanowiłem odejść do gildii nastawionej na samo pvp – The Leftovers, mniejsza gildia, za moich czasów kilkadziesiąt osób. Było fajnie, póki nie dołączyliśmy do sojuszu Gentelmenów, musieliśmy przejść na ts3 i latać na ich posyłki. To mi się już nie podobało i wróciłem z powrotem do Kohorty. Byłem tam jeszcze parę miesięcy i przestałem grać przez ok. 1,5 roku. Teraz wróciłem, początkowo wstąpiłem do kohorty/CRP, ale po kilku dniach opuściłem gildię, bo chciałem zrobić własny projekt. Kohorta się połączyła z CRP i tam wiele się zmieniło przez ten czas, który mnie nie było (nie oceniam czy na plus czy minus, po prostu nie dla mnie).


   Ogólnie jestem zwykłym graczem i to boli najbardziej tych, dla których stałem się teraz wrogiem numer jeden. Już możecie przeczytać o tym, że nie jestem Mentorem tylko XYZ (tu wymyślili Szachu, bo pochwalił mój projekt i jakiegoś Hustlera, nie wiem kto w ogóle), ale będą wymyślać dalej, zobaczycie . Chcą z Was zrobić idiotów, po prostu racjonalnie sami oceńcie, to wszystko co się dzieje i będzie się działo wokół mnie, wyróbcie własne zdanie i nie sugerujcie się tym co piszą inni. Zadarłem z ludźmi, którzy są bardzo silni na tym forum i zrobią wszystko by we mnie uderzyć, by ośmieszyć, to co tutaj napisałem.

   PS Będą zarzucać mi, że robię to dla własnej gildii i korzyści. Mój projekt jest full non profit, zero podatków, władza w rękach wszystkich członków itd., poczytajcie sobie (stopka link) i im nie wierzcie w te bzdury.
   Ogólnie mój projekt powstał by promować hasła typu jedność, wolność, uczciwość, demokracja, sam projekt może upaść i nie będzie potrzebny, jeśli pozbędziemy się tych ludzi, którzy dorwali się do koryta.

   PRZEJRZYJCIE NA OCZY, walczcie o swoje prawa i pogońmy te towarzystwo.

   Jeśli ktoś nie chce pisać tutaj, proszę o wiadomości PW
  • Widać że ktoś tutaj ma kompleksy lub zaburzenia psychiczne.

   Mordo, nie wiem co Ci siadło na bani, ale nie jesteś tutaj żadną istotną personą, nikt tutaj nie robi afery w okół twojej osoby. Co więcej, twoja osoba nie przykuła na dłużej niczyjej uwagi! Musisz zrozumieć jedno, nie dowartościujesz się tutaj ani nie zdobędziesz atencji (to jest zarezerwowane dla dziur). Forum jest jest jednym z głównych elementów tej gry, bo spotykają się tu rozmaite osobistości z naszej giereczki. Jednak jak już ktoś tutaj przychodzi, ma totalnie wyjebane w to kto i co pisze, tutaj chodzi o sam fakt wypowiedzenia się, w końcu po to jest forum, nie? Ponadto spinając się tutaj o cokolwiek dajesz darmowy content dla większości użytkowników forum (za co mogę nawet podziękować), bo kto nie chciałby się z czegoś takiego pośmiać?
   Pozdrawiam cieplutko.
  • Ment0r wrote:

   5. Jak zamierzasz ukrócić ten proceder?

   Wystarczy to nagłośnić i podnieść świadomość wśród graczy. Ludzie zaczną zadawać pytania, zaczną liczyć, zaczną sprawdzać, a w tedy to jest tylko kwestia czasu jak ktoś kogoś w sypie i cała układanka legnie w gruzach. Zaufajcie mi, że wystarczy, że zaczniecie bacznie przyglądać się wynikom finansowym Waszych gildii, o nic więcej Was nie proszę. Zrozumcie, że macie do tego prawo, bo to są wasze pieniądze, które mają iść w 100% na dobro wspólne gildii, a nie osób, które mają dostęp do tych środków. Tu nie chodzi tylko o podatki, znacznie łatwiej zaniżyć kwoty sprzedaży np. łupów wojennych, zawyżyć koszty w raportach np. prowadzenia wojen itp., itd. (jeśli w ogóle jakieś raporty są prowadzone).
   Wybacz, ale jesteś bardzo naiwny. Podejrzewam, że więcej osób zainteresuje się teraz kupnem silvera niż walką z handlarzami. Podałeś nawet cenę za paczkę, jakby komuś się nie chciało sprawdzać.
   W Kohorcie czy crp może kontrola wszystkiego była prosta, ale w lepszych gildiach lootu/wydatków jest tyle, że gracz nie ogarnie tego, nie mówiąc już o tym kiedy dodatkowo są koszta gvg lub kiedy są zwroty setów. W dodatku sam napisałeś, że można zawyżać/zaniżać raporty i jeszcze kombinować na masę innych sposobów. Jak nie drzwiami to oknem, sposób zawsze się znajdzie i normalny gracz nie będzie wstanie tego kontrolować. Nie będzie miał nawet ochoty/czasu tego robić.
   W każdej grze istnieje handel walutą, poważne firmy nie potrafią sobie z tym poradzić, a łudzisz się, że Sandbox Interactive GmbH które nie potrafi ogarnąć swojej gry temu podołało i banuje ? Gdyby tak było, to zapasy silvera na aukcjach były dużo bardziej uszczuplone. F2P na pewno bardzo ucieszyło sprzedających jak i kupujących, bo jeszcze ciężej ich namierzyć.


   Zeby nie było, doceniam chęć walki z handlarzami silvera, jednak większość tego co napisałeś wygląda jak nierealne marzenie niepoprawnego optymisty. Ludzie chca grać w gierkę, a nie prowadzić śledztwa czy przypadkiem gdzieś nie zginęło parę % z zysku gildii
   Sorry for my english ^^

   The post was edited 11 times, last by wbq ().

  • @wbq

   W tym co piszesz jest dużo prawdy i ja o niej wiem ;-). Tak jak Ty mi teraz odpowiedziałeś, tak setki osób sami sobie w ten sposób odpowiedzą, w jaki sposób mogą, a raczej nie mogą kontrolować wydatków gildii, to wystarczy.

   Jeśli myślisz, że to kwestia marzeń, to również masz rację, ale marzenia czasami się spełniają ;)

   The post was edited 3 times, last by Ment0r ().

  • Jak dlamnie Mentor to zwykła szuja mówiąc żeby nie wciągać całych gildi do tego konfliktu dlamnie jest to szmiech na sali dla wielu w albionie gildie są ich domem i co do pieniędzy kazdy je tam widzi po 2 raczej jak byś obraził jakiegoś gild mastera twoja gildia niewiem czy pojdzie za tobą ale obrażając mema wystawiasz swoja gildie na odstrzał troche nieładnie nie tak powinien robic gild master prawdziwy dowodca łaczy ludzi a nie dzieli
  • Temat wyczyszczony z offtopiku i spamu. Przypominam też, że oskarżenia co do łamania regulaminu gry (handel walutą za realne pieniądze etc) są zabronione na forum, jeżeli ktoś ma informacje na ten temat należy to zgłosić bezpośrednio do supportu wysyłając zgłoszenie poprzez albiononline.com/pl/profile/support lub wysyłając e-mail do support@albiononline.com
  • Dahlin wrote:

   A właśnie @Dagother... codziennie rano w grze na czacie ogólnym jest spam stron sprzedających srebro. Czy to legalna działalność, skoro ci ludzie robią to pół godziny co kilka sekund i nikt nie reaguje z modów? Jeżeli nie jest legalna, to nie da się mutować kogoś automatycznie na czacie, kto wklei ten sam tekst więcej niż 3 razy z rzędu?
   Oczywiście nie jest to legalne, informacja na ten temat jest zawarta w T&C oraz na ekranie logowania przy pierwszym uruchomieniu gry. Deweloperzy pracują nad usprawnieniami moderacji czatu, mamy też całkiem spore grono moderatorów, game masterów oraz support, którzy się tym zajmują, ale zanim zbanujemy takiego gracza możliwe, że już wysłał kilka wiadomości. Jeżeli zauważysz takie wiadomości, możesz zgłosić to na kanale "pomoc" lub zgłosić gracza klikając jego nick na czacie prawym przyciskiem myszki, po czym wybierając opcję report/zgłoś.