⭐ UNITED ARMY ⭐ - [Zapowiedź] | ✋ JEDNOŚĆ - Gildia dla każdego | ✌ Wolność | ☝ Uczciwość | ✍ Demokracja | ✊ Braterstwo | ⚡ Walka o najwyższe cele | NOWE - Statut gildii !

• Ment0r wrote:

roskuwacz - May 27th 2019
    Liked Szagi’s post in the thread PROPOZYCJA ZMIAN NA FORUM ! | Nowe działy | Zasady forum i poszczególnych działów.
    Like (Post) Ja bym chciał żeby wróciły dislike'y

Udowodniłeś tym likiem jak Ci zależy na polskim community i po której stronie barykady stoisz, typowy GM, nic dodać, nic ująć.
    Także o Wielki GUILD MASTERZE, strzałeczka
    Rozumiem, że like dla dowolnego postu któregoś z "Twoich przeciwników" oznacza, że ktoś jest wrogiem polskiego community?

Wsadzasz wszystkich do jednego wora i za wszelką cenę próbujesz sobie robić ze wszystkich wrogów.
    Nie szczególnie Ci to wychodzi bo bardzo nie wiele osób traktuje cię poważnie. Nie do końca rozumiem tylko po co.
    Ilość hipokryzji w Twoich postach jest imponująca i odnoszę wrażenie, że nie jesteś do końca stabilny emocjonalnie.

Doceniam jednak niektóre z Twoich pomysłów/inicjatyw, nie wiele osób ma chęci by pisać poradniki (jakkolwiek beznadziejne by one nie były) a zmiany na forum moim zdaniem są potrzebne.

Projekt gildii ma bardzo niewielkie szanse na sukces, ale to zostanie zweryfikowane przez czas, mam tylko nadzieje, że gracze którzy do Ciebie dołączą nie zrażą się prze to do gry.
  • Ehh ludzie....Tu nie chodzi o złapanie króliczka tylko o jego gonienie.
    Chłopakowi wydaje się, że dzięki robieniu szumu wokół swojego projektu ma swoje 5 minut sławy i będzie to przeciągał w nieskończoność :)
    Bo jak w końcu projekt by ruszył, to przyjdzie szara, smutna rzeczywistość, i łatwo będzie można powiedzieć sprawdzam.

Przecież najlepszy czas na tworzenie nowej gildii już minął. Ludzie zaczynają odchodzić z gry, albo poznajdywali sobie już swoje gildie gdzie im dobrze, albo szukają gildii stabilnej, gdzie można dłużej pograć, mało nowych się pojawia.
  • Ment0r wrote:

glokz wrote:

1. Załozenie miało być że każdy jest równy, nie ma oficerki, każdy robi co chce
    Jeśli jest oficerka, to nie ma w tedy równości? To chyba w KFC, u nas wszyscy się szanują, a stanowisko to nie powód do wywyższania, tylko do cięższej pracy, bo w tedy dochodzą obowiązki. Każdy może robić co chce, oficerka organizuje wypady czy eventy, ale uczestnictwo jest dobrowolne. Tak samo nikt nie musi zgłaszać się do oficerki. Pisałem od początku, że projekt do niczego nie zmusza, tylko zachęca i nagradza za zaangażowanie. Nigdzie nie pisałem, że nie będzie oficerki i sobie to wymyśliłeś.
    Jedno pytanie Panie @Ment0r, czemu mówisz o swojej gildii jakby juz istniała i ktos w niej był, a poki co sam tam sobie siedzisz i od 2 miesięcy konfigurujesz discorda? I skoro wszyscy sie u was w gildii szanują, to chyba dużo tłumaczy czemu twoje posty sa edytowane po 5 razy. Pozdrawiam i szerokości na drogach albiona

EDIT: Tez w sumie spoko, ze juz macie dobrowolne wypady gildijne, pewnie frekwencja dopisuje

The post was edited 1 time, last by Lyrycs ().

• @Okocim

Nic do Roskuwacza nie miałem, nigdzie go wcześniej nie zaczepiałem, ani Waszej gildii, sam tutaj napisał i nie wydaje się by miał dobre intencje, a jego wcześniejszy like tylko to potwierdza. Twoja szersza wypowiedź również.
    Sory, ale zmiany na forum traktuje bardzo poważnie, wydaje mi się, że Waszej gildii by bardzo pomogły, bo Was wiele osób trollowało i obrażało niepotrzebnie. Szagi obrażał projekt zmian na forum w wielu miejscach, aż Dagother to usunął, więc zagotowałem się jak GM @roskuwacz to polubił.

Ogólnie jestem wyczulony na Guild Masterów, bo odrzuca mnie ich buta i arogancja, ale wiem, że nie wszyscy tacy są, ale Ci z kolei nie muszą nikomu nic udowadniać.
    Ja nie wsadzam nikogo do jednego worka, tam sami wskakują po kolei kolejni GM i ich grono najbliższych współpracowników. Głoszę poglądy, których GM nie lubią, które najpierw próbują ośmieszyć itp., więc obrywam z wielu stron, ale ja już pisałem wcześniej, że to mnie tylko motywuje, do dalszej pracy.

Nie wiem, po co piszesz w moim temacie, że jestem niestabilny emocjonalnie, niepoważny, że nikt nie traktuje mnie poważnie, że mam słabe poradniki (napisz własny lepszy), że przez moją gildię nowi gracze zrażą się do gry.
    Chciałbyś, żeby ktoś tak pisał pod Twoim tematem o Twojej gildii i o Tobie? Tu wstawię równie szczere łzy jak Twój kolega, strzałeczka!

@Tryper
    Masz racje, że graczy ubywa i coraz trudniej będzie pozyskać nowych graczy, ale ja nie celuje tylko w tych zupełnie nowych ;-), więcej możesz poczytać w statucie gildii, jeśli Ci się chce.

Właście staram się wszystko przygotować tak, by po starcie nie było też szarej rzeczywistości. Gdzieś pisałem, że mam szczęście do fajnych ludzi i już wielu spotkałem, pomagają temu projektowi. To, że piszę tu sam, to nie znaczy, że jestem sam.

Szczerze napiszę, że szum mi nie przeszkadza, tylko pomaga, tu masz racje, ale nie zgodzę się z tym, że go tworzę. Ja tylko opublikowałem status gildii i wciągu kilku godzin skrytykowało projekt i mnie już wiele osób, staram się bronić i robić to jak najbardziej merytorycznie. Chodź są w tym wszystkim emocje, bo jeśli poświęcasz swój czas, dużo czasu na coś, to trudno odpowiadać komuś odrzucając zupełnie emocje. Będę starał się je ograniczać jak mogę, ale z drugiej postarajcie się mnie też zrozumieć ;)

@Lyrycs
    Tak jak już pisałem wyżej, to, że projekt nie ruszył i nikogo nie ma w gildii, to nie znaczy, że jestem sam. Sam zamysł tego projektu był taki, by tworzyć go wspólnie. Nie chce tutaj walić ściemy i pisać, że na PW pisze ze mną cała masa graczy, która mi pomaga, ale jest to już nie małe grono graczy. Doradzają mi w wielu aspektach, ja sam się ich pytam o sprawy, co do których mam wątpliwości. Jak poczytasz statut, to zauważysz, że również piszę w liczbie mnogiej, ale piszę ten dokument już tak, jakby gildia działała, przecież nie będę go później poprawiał po starcie gildii, bo mogę nie mieć na to czasu ;) .

Szkodnik wrote:

Przypomina mi to trochę grę o tron, a ta gildia jak nadchodzący ostatni sezon czy będzie tak dobra jak wcześniejsze sezony, chodz teoretycznie obiecują coś lepszego...
    Oby była lepsza, choć w ogóle trudno się porównywać do tak świetnego serialu. Mimo wszystko w gildii będzie mała gra o Tron, bo wybory co miesiąc ;)

meem wrote:

POLACY POTRAFIĄ, POLACY MOGĄ BYĆ NAJLEPSI, POLACY BĘDĄ NAJLEPSI
    Wiem, że Cię to śmieszy, ale nie wszystkich to śmieszy, ale dziękuje, że przywołałeś mój cytat, bo to prawda i jest dla mnie ważny. Lepsze głoszenie takich haseł, niż zakładanie Wielkiego Polskiego Sojuszu z nazwą [NASA] Not Another Super Alliance. Trochę więcej wiary w Polaków @meem

Odpowiedzi na dole:

ZwierQ wrote:

Ja proponuję do tego licznego grona pomocników dokooptować jakiegoś polonistę albo chociaż korektora, bo to "chodź" zamiast "choć" za każdym razem gniecie mnie bardziej niż bezsens tego projektu.
    Dziękuje za uwagę, poprawione, ale to wszystko przez @Szkodnik, bo sam tak napisał i mnie natchnął do tego błędu :) Tak na poważnie, fakt, polonistą nie jestem, czasami mam problem z poprawnym napisaniem czegoś, ale jak widzisz, tylu osobom na raz jeszcze nie odpowiadałem, więc jest pośpiech. Korektor, by się przydał ;)

Vallarr wrote:

Znajdź sobie KOGOKOLWIEK z wykształceniem prawniczym, żeby Ci ten kodeks przejrzał. Zapłać mu nawet - bo kwiatki masz niesamowite, a do tego wewnętrznie sprzeczne.
    Punkt o większych karach przy mniejszej sławie jest tak rozkurwiający, że głowa mała, zwłaszcza interpretowany a contrario - to z miejsca dyskwalifikuje cały kodeks jako śmietnik.

Zatrudnij też redaktora, albo chociaż popraw orty, bo jak czytam "innych Polskich gildii" to mnie skręca.

Ambicji Ci odmówić nie można, ale rozumu... heh. Będę obserwował z zainteresowaniem, przynajmiej będzie zabawnie.

To jest punkt na zabezpieczanie przed trollami z innych gildii, jeśli ktoś zakłada nowe konto w grze, dołącza do mojej gildii i pierwsze co robi, to głównie łamie zasady w niej panujące, to trudno mi z taką osobą zbyt długo polemizować, bo raczej ma złe intencje w stosunku do gildii. Normalni nowi gracze tak się nie zachowują.
    Poprawię to Polskich, wybacz, ja czasami mam z tym problem, bo najchętniej wszystko co dotyczy naszego kraju pisałbym z dużej litery ;) wiem utopijne w dzisiejszych czasach, ale już taki jestem.
    Obserwuj obserwuj, jeśli trochę się przy tym pośmiejesz, to też dobrze, merytoryczną krytykę doceniam i dziękuje za nią.

PS powinno być "przynajmniej"

Ogólnie dziękuje wszystkim za zabranie głosu, jaki by nie był :)
    Mogę nie nadążać z odpowiadaniem, więc jak coś wybaczcie za takie mass odpowiedzi, nie chce spamować za dużo.

The post was edited 10 times, last by Ment0r ().

• Znajdź sobie KOGOKOLWIEK z wykształceniem prawniczym, żeby Ci ten kodeks przejrzał. Zapłać mu nawet - bo kwiatki masz niesamowite, a do tego wewnętrznie sprzeczne.
    Punkt o większych karach przy mniejszej sławie jest tak rozkurwiający, że głowa mała, zwłaszcza interpretowany a contrario - to z miejsca dyskwalifikuje cały kodeks jako śmietnik.

Zatrudnij też redaktora, albo chociaż popraw orty, bo jak czytam "innych Polskich gildii" to mnie skręca.

Ambicji Ci odmówić nie można, ale rozumu... heh. Będę obserwował z zainteresowaniem, przynajmiej będzie zabawnie.
  • Szagi wrote:

Ment0r wrote:

ale ST chyba założył Szagi, więc jabłko daleko nie pada od jabłoni.
    Tak, założyłem odniosłem z nią sukces a potem potrafiłem oddać władzę w inne ręce. Bez prób pozostawania tam mentorem i odcinaniem kuponów od kolejnych sukcesow.
    Zaraz się popłaczę ;( Szagi, oddajesz władzę, a potem atakujesz gildię, którą założyłeś, zakładasz też kolejną RENEGADES, gildia upada, próbujesz ją reaktywować w kwietniu, ale bezskutecznie. Chwilę później tworzysz Syn3rgy z Amociem i Tajgerem, bo chyba nie wierzę, że tak zacna osobistość była tylko zwykłym członkiem. Może jednak tak, bo potem dołączasz do Ancient Fire i piszesz, tam, że to gildia kumpla z RL'a i nie masz wyjścia... Śmietanka forum z meem na czele słodzą Ci pod tematem, ty jemu i co? to nie wystarczyło? Najlepiej dowalić komuś innemu, bo szkodzenie innym jest lepsze od zajęcia się swoimi 4 literami.

PS a takie cuda nie wystarczają? Naprawdę posty od nowych graczy brzmią bardzo naturalnie, od serca :D

The post was edited 2 times, last by Ment0r ().

• Odkąd opublikowałem statut gildii, temat zyskał 33 nowych i interesujących postów :/ .
    Ponad 1000 wyświetleń w niecałe 2 dni :whistling: .

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie i komentarze pod tematem i te na PW, daliście mi ogromny power do pracy, zabieram się za dalszą część statutu.

Nie sądziłem, że moim hejterom będzie się chciało czytać statut, mogę tylko podziękować za zaangażowanie, może sami kiedyś napiszą własny do swoich gildii ;)

Jeśli kilkanaście kartek jest wstanie wzbudzić takie zainteresowanie władz największych Polskich Gildii KFC, ST, BK, czuje się zaszczycony Panowie, no i paru mniejszych AF (Szagi :love: ), (9thCompany) itp., to boję się kończyć ten statut...
    Szczególnie, że każdy z Was twierdzi, że ten projekt nie wypali i nie ma najmniejszych szans, tym bardziej doceniam Was, że poświęcacie temu projektowi tyle czasu, jesteście wspaniali.

The post was edited 7 times, last by Ment0r ().

• PS. aktualny zarząd to: Loxew, Tryper, Reksio i Bukaj
    @roskuwacz Popraw

Ment0r wrote:

Nic do Roskuwacza nie miałem, nigdzie go wcześniej nie zaczepiałem, ani Waszej gildii, sam tutaj napisał i nie wydaje się by miał dobre intencje, a jego wcześniejszy like tylko to potwierdza. Twoja szersza wypowiedź również.
    Sory, ale zmiany na forum traktuje bardzo poważnie, wydaje mi się, że Waszej gildii by bardzo pomogły, bo Was wiele osób trollowało i obrażało niepotrzebnie. Szagi obrażał projekt zmian na forum w wielu miejscach, aż Dagother to usunął, więc zagotowałem się jak GM @roskuwacz to polubił.

Ogólnie jestem wyczulony na Guild Masterów, bo odrzuca mnie ich buta i arogancja, ale wiem, że nie wszyscy tacy są, ale Ci z kolei nie muszą nikomu nic udowadniać.
    Ja nie wsadzam nikogo do jednego worka, tam sami wskakują po kolei kolejni GM i ich grono najbliższych współpracowników. Głoszę poglądy, których GM nie lubią, które najpierw próbują ośmieszyć itp., więc obrywam z wielu stron, ale ja już pisałem wcześniej, że to mnie tylko motywuje, do dalszej pracy.

Nie wiem, po co piszesz w moim temacie, że jestem niestabilny emocjonalnie, niepoważny, że nikt nie traktuje mnie poważnie, że mam słabe poradniki (napisz własny lepszy), że przez moją gildię nowi gracze zrażą się do gry.
    Chciałbyś, żeby ktoś tak pisał pod Twoim tematem o Twojej gildii i o Tobie? Tu wstawię równie szczere łzy jak Twój kolega, strzałeczka!
    Nie bardzo rozumiem w jaki sposób wspomniany like cokolwiek potwierdza, właśnie dlatego napisałem, że wydajesz się niestabilny.
    W każdej wiadomości a nawet like widzisz atak we własną osobę, to naprawdę pochodzi pod paranoję.

Mój wcześniejszy post nie był w najmniejszym stopniu sarkastyczny. Naprawdę jestem za wprowadzeniem zmian na forum, przyznam, że nie czytałem proponowanych przez Ciebie zasad, ale nowe działy i poprawienie opisów to naprawdę dobry pomysł, a jednak również głosował bym za wspomnianym przez Szagiego przywróceniem Dislike na forum.

Piszę w Twoim temacie bo powolutku i naszą gildię starasz się w tą zabawę wciągnąć.
    Teraz kilka sprostowań... nie nikt tylko niewiele osób traktuje Cię poważnie, jest to stwierdzenie faktu z którego nie jestem pewien czy zdajesz sobie sprawę. Popatrz tylko na posty wypowiadających się tu ludzi i zastanów się, czy ktoś pisze poważnie czy tylko się nabija(nie traktuje poważnie).

Jestem zbyt leniwy by napisać własny poradnik, dlatego naprawdę doceniam pracę którą w to włożyłeś. Nie twierdzę, że powinieneś przestać je pisać, inteligentna osoba powinna być w stanie wyłapać kilka istotnych punktów i nawet z przestarzałego i nie do końca trafnego poradnika coś wyciągnąć, lepszy taki niż żaden, a może nabierzesz wprawy i stworzysz naprawdę coś dobrego.

Czy gracze zrażą się przez twoją gildię do gry nie wiem, czas pokaże, jednak mam takie obawy, gracze którzy trafiają do kiepskiej gildii na start często się zniechęcają i nie wracają do gry i na prawdę mam nadzieje, że w przypadku Twojej gildii tak nie będzie.

The post was edited 1 time, last by Okocim ().

• No @Okocim widzę nick, nie jest przypadkowy, jest moc! Niewielu ma jaja by mi odpisać i to taką ilością słów, bez fake account. Jeszcze próbować walczyć ze mną na polu merytorycznej dyskusji, stwierdzam fakt, jaj Ci nie brakuje.

PS Uzgodniłeś to aby na pewno z nowo wybranym zarządem? :/

Doceniam to i szanuje, piwko dla Ciebie Okocim, co prawda lubię inne, ale niech stracę, masz ode mnie wirtualnego Okocima

Przechodząc do rzeczy (daje spoiler, bo tak się rozpisałeś, że nie wszystkich chce przynudzać)

Display Spoiler

Okocim wrote:

PS. aktualny zarząd to: Loxew, Tryper, Reksio i Bukaj
    @roskuwacz Popraw
    Nie wiedziałem, że mam taką siłę sprawczą ;) oczywiście joke, tak na poważnie nie interesuje mnie kto tam u Was jest i był GM. Tym bardziej widać u niektórych efekt odstawienia od władzy, szkoda, że akurat u mnie postanowiliście wylać żale.

Okocim wrote:

Nie bardzo rozumiem w jaki sposób wspomniany like cokolwiek potwierdza, właśnie dlatego napisałem, że wydajesz się niestabilny.
    Ja jestem niestabilny, bo uważam, że jak coś się likuje, to się to lubi, hmm, hmm, hmm chyba za stary jestem już na te internety. Robię z siebie teraz głupka, że nie wiem o co chodzi? Teraz jak się coś likuje, to pewnie to oznacza sprzeciw? Wybacz nie jestem na czasie.

Okocim wrote:

W każdej wiadomości a nawet like widzisz atak we własną osobę, to naprawdę pochodzi pod paranoję.
    W takim razie Twojej wypowiedzi nie potraktuje jako atak na ten projekt i moją osobę, wcześniejszej też nie, nie będę miał już paranoi? Miałeś jakieś inne wypowiedzi wcześniej dotyczące mnie lub tego projektu, może chociaż jedna pozytywna mi umknęła co? Ah ta parnoja, jak brakuje argumentów, to niestabilny i ma paronoję, tylko w dwóch zdaniach, czytam dalej.

Okocim wrote:

a jednak również głosował bym za wspomnianym przez Szagiego przywróceniem Dislike na forum.
    Z taką wizją mógłbyś stworzyć z tego forum zdecydowanie lepsze miejsce, szkoda, że nie napisałeś swoich propozycji zmian na forum. Zastanawiałeś się ile temat rekrutacyjny ST miałby dislików? Po przeczytaniu postów macie tyle przyjaciół na tym forum, że odezwaliście się na forum po kilku miesiącach specjalnie dla mnie. Czuje się zaszczycony.

Okocim wrote:

Piszę w Twoim temacie bo powolutku i naszą gildię starasz się w tą zabawę wciągnąć.
    No tak, napisałem godzinę przed postem @roskuwacz, szkodnikowi w Waszym temacie rekrutacyjnym, że podoba mi się Wasz filmik rekrutacyjny, że podziwiam dystans do siebie, naprawdę to było tak sztuczne i chamskie, że musieliście na tą zniewagę odpowiedzieć. LINK
    Wybacz :/ ...

Okocim wrote:

Teraz kilka sprostowań... nie nikt tylko niewiele osób traktuje Cię poważnie, jest to stwierdzenie faktu z którego nie jestem pewien czy zdajesz sobie sprawę. Popatrz tylko na posty wypowiadających się tu ludzi i zastanów się, czy ktoś pisze poważnie czy tylko się nabija(nie traktuje poważnie).
    Dobrze, że wyjaśniłeś, co znaczy nabijanie się. :love: Dobrze, że zamieniłeś NIKT, na niewiele, uff, a już się bałem, że naprawdę nikogo nie ma, kto do mojego projektu poważnie podchodzi.

Okocim wrote:

Jestem zbyt leniwy by napisać własny poradnik, dlatego naprawdę doceniam pracę którą w to włożyłeś. Nie twierdzę, że powinieneś przestać je pisać, inteligentna osoba powinna być w stanie wyłapać kilka istotnych punktów i nawet z przestarzałego i nie do końca trafnego poradnika coś wyciągnąć, lepszy taki niż żaden, a może nabierzesz wprawy i stworzysz naprawdę coś dobrego.
    Tym bardziej doceniam, że, chciało Ci się tyle słów napisać do mnie, ale chyba lepiej jakbyś je spożytkował na jakiś malutki poradnik, więcej na tym by zyskała Twoja Gildia.

Okocim wrote:

Czy gracze zrażą się przez twoją gildię do gry nie wiem, czas pokaże, jednak mam takie obawy, gracze którzy trafiają do kiepskiej gildii na start często się zniechęcają i nie wracają do gry i na prawdę mam nadzieje, że w przypadku Twojej gildii tak nie będzie.
    Naprawdę masz nadzieję? To jednak odrobinę we mnie wierzysz, dziękujeee :love: :love: :love:

The post was edited 8 times, last by Ment0r ().

• Okocim wrote:

@Ment0r ST zyskuje ograniczając swoje wypowiedzi na tym forum.
    Niektórzy wychodzą z założenie, że nie ważne jak ważne by mówili, ale My nie potrzebujemy rozgłosu na tak niskim poziomie.
    Na koniec przyznam Ci rację, za bardzo się rozpisałem.
    Też mnie ten niski poziom boli, ale niestety nie pokazałeś większego od nich i to w stosunku do mnie, tego, który próbuje z tym walczyć. Trudno mi Ci współczuć, chodź wiem, że sami padaliście wiele razy ofiarą trolii, ale razem z @roskuwacz wybraliście złe miejsce do swoich pierwszych postów, po za tematem rekrutacyjnym od wielu miesięcy.

Poszliście drogą BK i @Dahlin, nie ważne, że mnie wyzywają i obrażają, może stanę po ich stronie, to dadzą mi na chwilę spokój. Szkoda, że nie rozumiesz, że te forum i to co jest tu pisane, to jest tylko 5% tego co jest po za nim. Tu wiele osób zagląda, ale 95% osób o odmiennych poglądach w ogóle tu nie pisze, bo zaraz są krytykowani przez trolli.

Trolle sądzą, że jak napiszą coś 10 razy z rzędu to jest jedyna słuszna prawda, ale nasz naród radził sobie na przestrzeni wielu ostatnich lat, z o wiele lepiej zorganizowaną propagandą.

Na szczęście ja wieżę w te 95%, a nie 5%, chodź robię wszystko co mogę, by pozostała część mogła też tu swobodnie wyrażać opinie, bez strachu, że zaraz ich wszyscy powyzywają.

Zobacz na temat BK, tam dziś napisał nowy gracz z pretensjami, co prawda trudno się z nimi zgodzić, ale nowy gracz, może się mylić, nie zna gry. Co otrzymał w zamian? Baty od wszystkich doświadczonych graczy, pocisnęli go w godzinę tak, że pewnie już tej gry nie odpali, niestety w większości na forum piszą już tylko tacy ludzie. Jak taka osoba skrytykowana z każdej strony ma ten hejt przetrwać i wrócić do gry? Może wróci, ale już nigdy tu więcej nie napisze. Podaje proces tworzenia toksycznej społeczności na forum.

Wyszedłem z inicjatywą by to zmienić, ale góra szybko wyciszyła temat, że niby wprowadzimy, super inicjatywa Mentor :thumbsup: :thumbsup: itp., że w weekend, że za tydzień, bo teraz lagi, że następny weekend, za miesiąc, rok, a tak ogólnie to spierdalaj :/ ,
    ale... nie można się poddawać :thumbup:

The post was edited 3 times, last by Ment0r ().