⭐ UNITED ARMY ⭐ - [Zapowiedź] | ✋ JEDNOŚĆ - Gildia dla każdego | ✌ Wolność | ☝ Uczciwość | ✍ Demokracja | ✊ Braterstwo | ⚡ Walka o najwyższe cele | NOWE - Statut gildii !

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• ⭐ UNITED ARMY ⭐ - [Zapowiedź] | ✋ JEDNOŚĆ - Gildia dla każdego | ✌ Wolność | ☝ Uczciwość | ✍ Demokracja | ✊ Braterstwo | ⚡ Walka o najwyższe cele | NOWE - Statut gildii !

Kontakt i wygląd discorda: discord.gg/txfAqQ8

STATUT GILDII, wersja rozszerzona, ukończony w 60% - LINK

Chcę byście mieli udział w tworzeniu tej gildii razem ze mną, niedługo poproszę Was o pomoc w wielu sprawach. Jeśli nie będziecie mogli odpowiadać tutaj proszę o PW lub dodajcie mnie do znajomych na discordzie, albo piszcie na kanale #projekt-dyskusja

The post was edited 10 times, last by Ment0r ().

• WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE

Nad czym trwają prace?
    • Forum dla całej polskiej społeczności albionforum.pl, w tym również dla naszej gildii. Na własnym profesjonalnym i nowoczesnym silniku.
    • Dokończenie prac na discordzie (rangi, własne ikonki, jeszcze parę botów do wgrania i ustawienia)
    • Oficjalny rozszerzony statut gildii, czyli takie kompendium wiedzy dla kogoś, kto chce się dokładnie zapoznać z naszą gildią, zanim do niej wstąpi (zasady, założenia, podatki, a raczej ich brak, plany na przyszłość, oferta dla różnych stylów gry, oferta dla nowych jak i bardzo doświadczonych graczy, info o zasadach głosowania i wyborów itd...)
    • Skrócony statut w formie graficznej (dla tych co nie lubią dużo czytać ;-))
    • Robię jeszcze parę botów do discorda.
    Ile to może zająć?

Mam nadzieje ze wszystkim wyrobić się do końca czerwca, może szybciej, nie chce narzucać ostatecznej daty, bo chciałbym wszystko dopracować. Dziękuje wszystkim za wsparcie, szkoda, że wielu z Was piszę to tylko na PW, ale i za to dziękuje. Daje wszystkiemu czas, bo bardzo liczę na wasze zaangażowanie, pomoc i to, że z czasem do projektu przekona się więcej osób.

Co będzie nas wyróżniać spośród innych gildii?
    • Gildia dla każdego. Dla kupca lub zabijaki, dla nowego gracza jak i bardzo doświadczonego, dla nooba jak i "pro". Wszystko będzie tak zrobione, by wszystkie grupy mogły ze sobą żyć w jednej gildii, a nie jak jest obecnie, każdy musi sobie szukać gildii dla siebie.
    • Braterstwo. W prawdziwej armii, żołnierze są dla siebie niczym bracia, muszą na sobie polegać, bo od tego zależy ich życie. Trudno jest przenieść realne zagrożenie życia na wirtualną rzeczywistość, ale będziemy szanować siebie nawzajem i sobie pomagać, niezależnie od tego kto ile ma sławy w grze. Stworzymy coś więcej niż gildię, stworzymy miejsce, do którego będziesz chciał wrócić po pracy czy szkole i po prostu odpocząć, świetnie się przy tym bawiąc.
    • Wolność. Albion to gra, w której możesz robić wszystko, to jest jej główna zaleta, a większość gildii ogranicza tą wolność. Do niczego moja gildia nigdy nikogo nie będzie zmuszać (oprócz przestrzegania podstawowych zasad szacunku dla innych osób). Żadnych obowiązkowych eventów, wojen, ZvZ, nawet siedzenia na kanale głosowym. W zamian, projekt jest tak skonstruowany, by nagradzać graczy aktywnie uczestniczących w życiu gildii. Uważam, że zachęta i dobra organizacji gildii jest lepsze niż ciągłe nakazy i zakazy, które w innych gildiach są na porządku dziennym.
      • Urlopy? Tłumaczenia? Nie u nas. Nikt nie będzie żądał, byś się tłumaczył dlaczego nie będzie Cię przez x dni w grze! To jest Twoja prywatna sprawa. U nas liczy się łączna sława, nie grasz, to jej nie zdobywasz i spadasz w rankingu. Raz na miesiąc jest weryfikacja i jeśli spadniesz po za top 300, przejdziesz do naszego alta United Army II (czyli kolejnej naszej gildii, ponieważ w jednej może być max 300 graczy, która będzie z nami w sojuszu). Zostaniesz na tym samym discordzie i zachowasz wszystkie swoje prawa.
    • Zero podatków (jakichkolwiek) dla minimum 300 najlepszych graczy. Jeśli będziemy na tyle silni by walczyć o tereny i będziemy mieć zespoły z szansą w GvG, to w tedy poddamy pod głosowanie podatki. Oprócz zespołów, będą potrzebne grupy ZvZ by bronić terenów. Do tego będziemy potrzebować alty, a jeśli tak się nie rozrośniemy, to sojusznicy (ale wiem z doświadczenia, że na nich rzadko można liczyć). Więc jest wiele zależności, ale generalnie jestem przeciwny podatkom na cokolwiek innego niż walka o swoje tereny. Jeśli ktoś będzie chciał korzystać z wyspy gildyjnej, to te osoby zbiorą się i będą miały ją dla siebie, pod warunkiem, że pokryją koszty utrzymania i jej rozwoju sami. Resztę opłacam ja sam z własnej kasy jako właściciel, koniec kropka, to jest projekt full non-profit, dla idei połączenia Polaków. Wiem, że trudno w to uwierzyć, jak właściciele wielu gildii robią sobie z nich dodatkowe źródło utrzymania sprzedając złoto, no ale cóż, postarajcie mi się zaufać w to, że ja taki nie jestem.
    • Gildia we wszystkich miastach! Różne gildie ograniczają się do jednego miasta, każą wszystkim się tam przenosić, ja jak już wspomniałem nikogo nie będę do niczego zmuszał, a tym bardziej do przeprowadzki. W mojej gildii znajdziesz osoby ze swojego miasta i z nimi będziesz współpracował na Royalu i czarnych terenach. W razie większych akcji są możliwości na przemieszczanie i będziemy z nich korzystać. Discord jest tak zaprojektowany, by pomagać osobom łączyć się w mniejsze lokalne grupy i ze sobą współpracować, niezależnie od aktywności. Przykładowo do zbieracza w Angli, może dołączyć jakiś ganker, razem będą przebywać na tym samym terenie robiąc różne aktywności, ale wymieniając się informacjami, obie strony na tym skorzystają i mogą sobie pomóc.
    • Wybory i głosowania! Często, gęsto jest tak, że na stołkach oficerów itp. siedzą osoby, które się do tego kompletnie nie nadają, ale są kolegami właściciela lub mają grupkę kolegów, którzy ich przy tym stołku trzymają. W tej gildii, to ludzie będą wybierać innych i sami mogą zostać wybrani. Nikt nie wymyślił lepszego systemu walczenia z patologią władzy, dzięki temu możecie wybierać osoby, których nawet ja mogę nie lubić i o to właśnie chodzi. Po drugie ludzie na początku się starają, a z czasem mają wylane, a dalej są na stołku takiego oficera, teraz taka osoba będzie musiała się starać ciągle, bo inaczej inni na niego nie zagłosują. Wybory rozwiążą również problem z osobami które są w różnych gildiach, starają się mocno i wkładają serce w rozwój takiej gildii, a w zamian nic nie dostają, tutaj mogą liczyć na poparcie innych ludzi, którzy zawsze takie zaangażowanie docenią. Głosowania dadzą Wam szansę na decydowanie o wszystkich najistotniejszych rzeczach, jeśli pojawią się kiedykolwiek podatki, to tylko jeśli większość o tym zdecyduje, a to raczej nie będzie łatwe do osiągnięcia ;) i o to właśnie chodzi. Opisane bardziej szczegółowo tutaj LINK
    • Docenienie najlepszych! Niezależnie od tego co robią w grze! We wszystkich gildiach docenia się żołnierzy i pvp fame, u mnie wszyscy będą traktowani na równo. Liczy się total fame, bo on przynosi sławę gildii, wiadomo, że pvp jest ważne, sam tylko to robię, ale tak jak pisałem wcześniej, do niczego nie można zmuszać graczy i będę walczył z dyskryminacją. Jeśli będziemy mieć dobrych kupców, zbieraczy, crafterów, to uwierzcie mi, że nie zabraknie dobrych żołnierzy i ich dowódców. To jak będziemy doceniać najlepszych opisałem w zapowiedzi na samej górze. W wielu gildiach rządzą osoby, które w samej grze radzą sobie kiepsko i chcą być mądrzejsi od tych co sobie radzą bardzo dobrze. U mnie najlepsi gracze będą mieli najwięcej do powiedzenia, bo będę otrzymywać dodatkowe głosy, zależnie od pozycji w rankingu miesięcznym i łącznym. Jest to opisane bardziej szczegółowo tutaj LINK
    • Nie musisz mieć/używać mikro! Możesz dołączyć do gildii i mieć takie same prawa jak inni nie używając mikrofonu. W tej grze można robić masę rzeczy wspólnie słuchając innych, bez mówienia, czasami jest to lepsze na zvz itp.. Jest sporo graczy, którzy z różnych względów nie mogą lub nie chcą używać mikrofonu, u mnie znajdą dla siebie miejsce, bo często to naprawdę dobrzy gracze!
    • Brak ograniczenia wiekowego! Sam mam 29 lat, ale spotkałem już wiele młodych osób, które zachowują się doroślej niż nie jeden 20 lub 30 latek. Dla mnie liczy się kim jesteś i jak się zachowujesz, a nie Twój wiek. Póki nie obrażasz innych i Twoje zachowanie będą akceptować inni, to możesz być pewny miejsca w Gildii.
    • Możliwość poddania pod głosowanie dowolnej sprawy, wystarczy, że zbierzesz 10 osób, które poprą Twoją sprawę, czyli możesz sam wpływać na losy gildii! Jesteśmy w trakcie pisania bota do systemu głosowania, który nam ułatwi wszystkie kwestie demokracyjne.
    • Ciąg dalszy nastąpi...

The post was edited 36 times, last by Ment0r ().

• PS Z czasem tych botów i funkcji będzie więcej, mam sporo pomysłów. Istniejące też zostaną rozbudowane, ale to co już jest i tak jest sporym osiągnięciem.
    PS 2 Nicki osób na screenach przypadkowe, do testów, z tych nicków miałem okazje grać tylko z jednym graczem, więc proszę nie wyciągać żadnych wniosków, bo reszty nie znam z rozgrywki ;)

The post was edited 25 times, last by Ment0r ().

• KTÓRE LOGO LEPSZE?

1. Propozycja pierwsza, na czapce można umieścić np. barwy polskie, orzełka lub jakiś znaczek z loga z gry.

2. Propozycja druga, bardziej klasyczna, na kasku jest miejsce na napis lub inne oznaczenie.

3. Może jakieś inne logo, jest tu jakiś zdolny grafik?

PS Damy radę kiedyś, takie logo umieścić w grze? ;-)
    JAKIE BARWY I LOGO W GRZE?

The post was edited 5 times, last by Ment0r ().

• LISTA FORUM FIGHT!

GÓWNOBURZE i ATAKI na naszą gildie.

Mój projekt i jego założenia są bardzo szkodliwe dla większości obecnych włodarzy gild i ich sługusów, którzy w większości przypadkach wasze srebro zamieniają na złotówki na portalach aukcyjnych. Oni i cała reszta patrzą z pogardą na hasła typu wolność, demokracja, bo to im ogranicza wpływy. Przecież oni są tacy ważni, a gildia to ich własność.

Zakładając ten projekt byłem w pełni świadomy tego na co się piszę i z kim będę musiał walczyć, poniżej będę opisywał i zliczał wszystkie te bardziej istotne lub ciekawe ataki.

Wybaczcie jeśli czasami będę zmuszony pisać z takimi osobami, trolle staram się ignorować, ale czasami muszę odpisać, bo chce walczyć o dobre imię swoje i tego projektu. Staram się odpowiadać tylko tym osobom, które nie piszą z fake account i piszą chociaż trochę merytorycznie.

@MixTape332
    Założyciel KFC wstawił mema z dwoma końmi które się jebią i napisał, że tak będziemy jebani. Hmm

@Szagi
    Współwłaściciel gildii Ancient Fire, kumpel założycieli Amoca czy Tigera z Syn3rgy (wcześniej Gentleman)
    United Army - nowa formacja Szacha czy Hustlera?
    a Wy na kogo stawiacie, jestem Szachem czy Matem, Hustlerem czy Brazzerem ;-)

@Dahlin
    Guild Master gildii Bursztynowy Kartel

Dahlin wrote:

Chyba nie, bo jego znajomi gracze z Urzędu Skarbowego DDoSują grę za każdym razem, jak KFC wychodzi z miasta, dzięki czemu wszystkim dostaje się rykoszetem. Meem zapłać ten pitolony podatek, na silver jest tylko 7% VAT.
    To napisał pod moim tematem dotyczącym nielegalnej sprzedaży srebra przez GMów na portalach aukcyjnych. Trollował też pod innymi tematami uderzając w tych, co próbowali nas bronić, ogólnie nie polecam tego Pana.
    Podlizuje się trollom KFC na każdym kroku, byleby zostawili jego gildię w spokoju, można i tak.

@meem
    Właściciel KFC
    Cała masa ataków, wyzwisk z wielu fake account.

@roskuwacz
    @Okocim @Tryper
    Właściciele Scoia'Tael, niczym nie sprowokowani uderzyli w mój projekt i w moją osobę. Zaszczyt, bo to ich pierwsza aktywność na forum po za ich tematem rekrutacyjnym od wielu miesięcy. Unikają forum z powodu hejtu jaki ich spotyka od trolli, a sami go wylali w moim temacie, ironia losu.

The post was edited 31 times, last by Ment0r ().

• Zmiany do 17.05.2019

1. Dodałem infografikę z możliwościami botów do discorda
    2. Od teraz projekt discorda może zobaczyć każdy, wystarczy na niego wejść, nie można pisać na większości kanałów, ale można ocenić jego wygląd i funkcjonalność.
    3. Opisanie tego nad czym trwają prace i ile może to potrwać.
    4. Opisanie bardziej szczegółowo założeń i tego czym gildia będzie różnić się od innych.

PS Przez najbliższe 10 dni, będę miał ograniczony dostęp do komputera z powodu urlopu, ale będę codziennie odpisywał na Wasze wiadomości PW i tutaj.
  • @Szagi
    Z tego co wiem, masz już swoją paczkę i gildię swojego ziomka z RL'a ;) Wyczułem ironię i rozumiem o co Ci chodzi, ale mi dokładnie o to samo.
    Jeśli przyjdzie jakaś paczka ludzi, to napewno będą mieli swojego przedstawiciela we władzach, bo sobie sami go wybiorą, na to liczę. Ja oczekuje tylko odpowiedniego zachowania w stosunku do innych, nic więcej. Jeśli projekt wyjdzie tak jak planuje, to i paczka nie pomoże, bo innych graczy będzie dużo, więc jak ktoś będzie kiepski, to go nie wybiorą. Ja nie mam mani władzy, jak wiele osób, które prowadzi swoje gildie, więc chętnie się nią podzielę. Szczególnie, że nie da się takiego projektu prowadzić samemu, no chyba, że nie ma się innego życia ;-). Dla potwierdzenia moich słów powiem, że w tym roku założyłem discorda Bloodstone Polska w ciągu 2 tygodni zmiotłem całą konkurencje, miałem tam zaledwie 450 osób, a zajmowało to wszystko kupę czasu, oddałem niedawno właściciela tego discorda innej zaufanej osobie, która w ten projekt włożyła swoje serducho, tak bym miał wiecej czasu na Albiona.

@Kejsar
    Mam to w planach i do tego będę dązył, ale trudno mi na ten moment przewidzieć kiedy to nastąpi. W statucie gildii mam zamiar napisać, że interesuje nas tylko zwycięstwo i najwyższe cele, a jak tego nie osiągnąć pomijając Mercie? Jesteśmy jedną z najliczniejszych narodowości, a jedyne co mamy to ochłapy jakie nam dadzą sojusze do których należymy. Największy sukces na Merci osiągneli Gentelmeni, grali tam najlepsi Polacy, to dlaczego im się nie powiodło? Sam należałem do ich sojuszu i chodź szczegółów nie znam, to wydaje mi się, że m.in. w pewnym momencie zwyczajnie zabrakło im sił ludzkich do odbierania ataków i walk ZvZ (które w tedy były jak jeden wielki lag).

Teraz trochę sytuacja się rozluźni z powodów nowych terenów i łatwiej będzie je zdobywać.Do tej pory wszyscy próbowali połączyć Polaków poprzez sojusze, już kilka takich inicjatyw było, a jak się kończyły, wszyscy wiemy. Ja tą gildię powołałem w jednym celu, by połaczyć polaków pod jedną gildią, a nie sojuszem, a jeśli sojuszem, to inne gildie będą musiały zapłacić by do niego dołączyć w przyszłości. Dzięki jednej gildii uda mi uniknąć sporów z właścicielami innych gildii, którzy myślą, że to są ich własności i mają manie wielkości (może to nie dotyczy wszystkich, ale poczytajcie sobie te spiny na forum). To jest takie żałosne, żal mi tych ludzi, mi na takich ludzi szkoda czasu, oni są przegrani, tak czy siak, wcześniej czy później. Tacy ludzie nas dzielą i przez nich nic nie możemy osiągnąć, trzeba o tych ludziach zapomnieć i wziąć sprawy w swoje ręce.
    Czy mi sie to uda? Mam nadzieje, na pewno będzie to bardzo trudne zadanie i sam tego nie zrobię, ale wierzę w ludzi, zawsze mam szczęście i uda się mi się spotkać kilka odpowiednich osób ;-), mam nadzieje, że teraz będzie ich jeszcze więcej.

Ogólnie mój projekt wyjdzie pod jednym warunkiem, jeśli Ci lepsi gracze zrozumieją, że muszą być w bardzo licznej gildii, gdzie będą gracze, którzy będą mogli ich naśladować i się od nich uczyć. To musi wszystko ze sobą współgrać, bo dzięki temu nie zabraknie zastępców i sił ludzkich do walki. Można to osiągnąć pod kilkoma warunkami, ja je znam (mam nadzieje) i wieżę, że to wypali.

Odpowiadając wprost na Twoje pytanie, wszystko zależy kiedy staniemy się najlepszą polską gildią, czy za miesiąc, dwa czy pół roku, czy moze nigdy. Po drugie jak widzisz w moich założeniach, u mnie będzie panować wolność, polityka najmniejszych podaktów z możliwych, czyli, żeby uzbierać kasę na wojny, potrzebna będzie spora ilość graczy, do tego będą potrzebne dobre min. 2-3 teamy 5-osobowe, kilka lub nawet kilkanaście grup zvz po min. 10 osób z dowódcami. Jak mieć grupy ZvZ i teamy 5-osobowe do walki? Cześć dołączy, wcześniej czy później, ale wielu graczy trzeba będzie wyszkolić. Wiele osób twierdzi, że są pro, a inni to nooby i tak już zostanie. Prawda jest taka, że ta gra jest ogólnie łatwa wbrew pozorom i nie trzeba tutaj nie wiadomo jakiego skilla by osiągnać sukces. Trzeba chęci i czasu, a można być naprawdę dobrym graczem. Ważniejsi są odpowiedni liderzy i dowódcy, jeśli ich ma gildia, to zajdzie daleko, bo dzięki nim reszta będzie wiedzieć jak postępować w walkach.

Na ten moment wszystko wydaje się niemożliwe, ale z końcową oceną poczekałbym jeszcze te parę tygodni ;-). Dopiero się rozkręcam z tym projektem, a już wiele osób mi zaczeło pomagać.

Pozdrawiam

The post was edited 8 times, last by Ment0r ().

• Życzę powodzenia, w realizacji swojego pomysłu. Widać, że sporo pracy w niego wkładasz. Oby przyniosło to zamierzone efekty 8)

A nie myślałeś o zmianie głównej grafiki? Motyw ze współczesnymi żołnierzami. Nie pasuje do świata Albionu. Bardziej odpowiednie są klimaty średniowiecza. Jakaś grupka rycerzy, najemników czy poszukiwaczy przygód.
    I will not be a page in someone else’s history book.
  • @Slava
    Dziękuje za miłe słowa ;)

Motyw graficzny zaczął się od nazwy, miałbym lepszą, ale uparłem się na słowo United - Zjednoczoni, bo to w ogóle główna myśl tego projektu. Do United początkowo chciałem dodać po prostu Poland, ale wiem, że niestety to by nie przeszło. Padło na United Army - Zjednoczona Armia.

Myślałem o średniowieczu zanim zdecydowałem się na motyw ze współczesnymi żołnierzami i nie pierwszy mi o tym mówisz, ale:
    - praktycznie większośc gildii poszła w tym kierunku, byłbym kolejną
    - dzisiaj większość ludzi utożsamia się ze współczesną armią, kodeks rycerski itp., to dla wielu czarna magia :-), ~~ czy coś w ten deseń
    - współczesne rangi wojskowe, które można wykorzystać na discordzie
    - nie widziałem żadnej innej gildii, ktora poszłaby w tym kierunku, a jest zasada, wyróżnij się lub przepadnij ~~ czy coś w ten deseń
    - ogólnie lubie tematy powiązane z wojskiem i jest wielu takich jak ja, wojsko nie kojarzy się ludziom negatywnie, bądź nie ma takich osób dużo
    - samo słowo "ARMY" kojarzy się typowo ze współczesną armią, a najbardziej z amerykańską.

Przerobić już nic nie przerobię, bo nie jestem grafikiem i trochę mi to wszystko czasu zajeło.
  • @Remin26

Nazwa sojuszu zaklepana na przyszłość dla własnych altów i dla wizerunku. Nie planuje mieć nikogo w sojuszu z polskich i żadnych innych gildii, no chyba, że większość będzie kogoś chciała i tak zagłosuje, ale takie przyłączenie musiałoby być na naszych warunkach i nie za darmo.

Ogólnie wolałbym tego uniknąć, już pisałem powyżej dlaczego w odpowiedzi dla Kejsara.

Pozdrawiam

The post was edited 1 time, last by Ment0r ().

• 1.Przede wszystkim musiałbyś wykluczyć wszystkich pato-tibijczyków(oficerów i guild masterów) z projektu,bo to oni podzielili polską społeczność i doprowadzili do chorych sytuacji w grze oraz na forum..
    2.Patologie musisz likwidować w zalążku (patrz punkt 1),także zapraszanie do gildii ww. osób(choćby sojusz PAX) jest równoznaczne z upadkiem projektu,ponieważ władza dawno odebrała im rozum.
    3.Wiele Gm'ów obsrało zbroje,ponieważ zagrażasz im odcięciem od pieniędzy z alledrogo.
    4.Wydaje się to "marzeniem" nie do zrealizowania tak jak wygrana w totolotka ale jeśli mówisz,że masz szczęście to graj,a nuż,widelec trafisz szóstkę :)
    5.Życzę powodzenia i będę śledził dalszą część projektu.

The post was edited 4 times, last by Szachu ().