jak zacząć ?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• jak zacząć ?

witam. dzisiaj ściągnąłem gierkę i mam zamiar pograć dłużej. czy na tym forum znajdę jakiegoś ogarniętego polaka, który mi napisze co mam robić na samym początku ? nastawiam się na grind i sprzedaż materiałów w domu aukcyjnym o ile coś takiego ma sens. po zalogowaniu do gry porobiłem trochę początkowych misji aż do momentu kiedy na drugiej mapce zacząłem zabijać moby na 1lv na północy mapy no i niestety wyłączyli serwer. chciałbym iść w sztylety i tu moje pytanie czy to ma sens ? jestem bardziej nastawiony na postać, która szybciej bije kosztem dużej ilości pancerza. jak zarabiać na start ? co zbierać ? gdzie stanąć na początku i co farmić ? jakie eq wytwarzać i u kogo ? dzięki z góry za odpowiedź lub przekierowanie do jakiegoś konkretnego filmiku.
    • Jeżeli chcesz zostać zbieraczem do pójście w sztylety jest jak najbardziej ok.
      Będziesz potrzebował bloodlettera (aftefaktycznego sztyletu) który ma aż 2 dashe przez co ławiej jest uciekać przed potencjalnym wrogiem.
      Zbierać to co ci sprawia największą przyjemność bo każdy surowiec jest wartościowy i na początek najlepiej skupić się na jednym maks dwóch. Eq wytwarzasz w miastach i tak samo lepiej skupić się na wytwarzaniu na początek jednej rzeczy i masterowaniu jej aby wytworzenie kosztowało mniej skupienia oraz żeby uzyskać większą szansę na lepszą jakoś przedmiotu.
    • JARNOIBARRA wrote:

co dokładnie mam zbierać i czy opłaca się być tych typów na północy drugiej mapki ? czy dodawać jakieś pkt umiejętności i w co ?
      Zbieraj co chcesz :) Drewno, włókna, ruda i skóry. Są wykorzystywane do tworzenia przedmiotów. Kamienie, do stawiania budowli na wyspach i miastach. Przy czym, aby oskórować jakieś zwierzę, musisz je najpierw zabić. Czyli, szkolisz się przy okazji z władania bronią.

Na razie nie tykaj punktów nauki. Zdecyduj się najpierw, czym chcesz się zajmować w grze. Craft, zbieractwo. PvP czy PvE. Bo to najważniejsze.
      I will not be a page in someone else’s history book.
    • zacząłem się już powoli rozwijać. w sumie kupiłem wszystko co narazie najlepsze w domu aukcyjnym za zdobyte srebro (farmie rudę miedzi i wapnia i sprzedaje automatycznie w domu aukcujnym). mam narazie cały ekwipunek 3 tier, konia i woła 3 tier i kilka zrobionych rzeczy na koncie. rozdałem trochę punktów nauki właśnie w lepsze farmienie. mam zamiar iść w podwójne sztylety i bawić się w farmę surowców i sprzedaż. pvp mnie raczej nie interesuje. co kopać, zbierać na początku ? siedzę aktualnie na mapie po skończonym samouczku. wapń i miedź dają nawet sporo srebra jak na początek. i jeszcze jedno pytanie. kupować dwa razy te same przedmioty żeby je odkładać do skrzynki w razie śmierci żeby później nie być w plecy ? myślę żeby tak zrobić.
    • JARNOIBARRA wrote:

zacząłem się już powoli rozwijać. w sumie kupiłem wszystko co narazie najlepsze w domu aukcyjnym za zdobyte srebro (farmie rudę miedzi i wapnia i sprzedaje automatycznie w domu aukcujnym). mam narazie cały ekwipunek 3 tier, konia i woła 3 tier i kilka zrobionych rzeczy na koncie. rozdałem trochę punktów nauki właśnie w lepsze farmienie. mam zamiar iść w podwójne sztylety i bawić się w farmę surowców i sprzedaż. pvp mnie raczej nie interesuje. co kopać, zbierać na początku ? siedzę aktualnie na mapie po skończonym samouczku. wapń i miedź dają nawet sporo srebra jak na początek. i jeszcze jedno pytanie. kupować dwa razy te same przedmioty żeby je odkładać do skrzynki w razie śmierci żeby później nie być w plecy ? myślę żeby tak zrobić.
      Do zbierania dopóki nie wbijesz narzędzia t6 raczej ginąć nie będziesz bo poruszasz się po żółtych strefach. Jednak kiedy idziesz na czarne lub czerwone zawszę licz się ze stratą :)
    • no ja akurat jestem nowy. Mam eq t4 ale narzedzia t3 bo niepotrzebnie wydawalem punkty nauki na jakies duperele. Mysle kupic konto premium za hajs a po miesiacu farmienia kupowac za srebro. Myske uderzyc w farmienie kwiatkow. Brakuje mi wola na 4 poziom i eq zbieracza kwiatkow czy jakos tak xd mam zamiar zbierac wszystko co mozliwe i odkladac do skrzynki. Zarabiam aktualnie na zbieraniu bawelny i lnu i przerabianiu yego na czysta tkanine ktora chodzi po 44 srebra za sztuke aktualnie xd