Search Results

Search results 1-20 of 61.

• selam, oyuna döndüm maçları record almaya basladim geldikçe buraya koyarım. iyi seyirler youtu.be/IV3YrkxhJH0

• Merhaba uzun süredir oyuncu topluluğunuzun takipçisi ve taraftarıyım ancak 2018'de dağılma haberinizi aldığım zaman yıkılmıştım. Yeniden toparlandığınıza ve Albion Online dünyasına döndüğünüze çok sevindim ejderhalarım. Bu güzel klübümüzün ünlü lafı ile size tekrardan hoşgeldin demek istiyorum, "Seni sevmek ibadetim, sevemem cenabetim." youtu.be/T_8w47YHDjo

• Tragedy Recruitment Thread

Muhallebi - - Lonca Alımları

Trajedi. Seyirciye, hayatın acıklı yönlerini göstermek, acıma ve korku duyguları uyandırmak, ahlak ve erdemi anlatmak için yazılmış manzum eserlerdir. Merhaba arkadaşlar, Eski Articulo Mortis kemik oyuncularının oyuna temelli olarak geri dönmesi ile birlikte yeni ve kalıcı bir oluşumun temellerini atmış bulunmaktayız. Tragedy, Albion Online Türk oyuncu topluluğun en kuvvetli,elit ve yetenekli oyuncularını tek bayrak altında ileri taşımak ve geliştirmek için kurulmuş, oyuncu özgürlüğünü ve gelişi…

• My opinion on the matter is, 150-0 should not lock a team. Because we all know fake attacks from warcamps that ends up no show or with five gatherers is not fun and competitive. But I do believe a guild or a alliance should have more then 1 gvg team. So, I think anything below 150-0 should save because it means blood is spilled. If I fought Derrick and got 2 kills he should be saved because there was a fight and we put up enough of a fight to get kills. Every game has 1 "best team". But in a gam…

• Seems to me more like Healer vs No-Healer. Good kill anyways.

• High End Melee DPS

Muhallebi - - Video and Media Forum

I'm running Clarent Blade. I'm not sure if we are considered "high-end" but I think we're decent. you can check out the vids from my channel youtube.com/watch?v=E5ebxIInmJ…UxRecee8KkOFfkhzqHvbDAzd9 Also with your point : Yes, I also think range dps scale better when you are progressing towards highers masteries and tier.

• Çok karizmatik ve yakışıklıyım @Xexzy

• Estagfurullah, random internet basement-dweller'in sözüne kırılıyor yada ciddiye alıyor olsam mmorpg oynamam. Kırgınlık yok Öpüyorum

• Abi çok fazla derde girmişsin okurken bile kafam açıldı ve bir şey merak ettim her tartışmasında seni gerçek hayatta ciyaklatırım diyen guild arkadaslarının ne gibi bir savunma mekanizması var Onlarada psikoloji okuyan arkadaslarindan ögrenip yazabilir misin merak ettim. Ben cok fazla ugrasamayacagim. Onlarada bir sor ne yaşamışlar problemleri nelermiş vesaire diye. Ama bunu kesin yap, çifte standart olmasın Öptüm

• Canım ben hiç çarpıtmadım ya, küfür ettiğiniz içinde zaten küfür etmişler diye bir stemimde olmadı. Arkadaşlarımada söyledim küfür edilicekse ay kuzenim yazmış,push to talk ta kalmış,ay yok birşey vesaireye gerek yok. Küfür edeceksen et, etmeyeceksen kaygan hareketler yapıp kıvırarak birşeyler söylemeye çalışma. Zaten lafım genel ortama degil orada bir tane eleman var bütün konuşma boyunca aradan aradan kafasını sokup bir iki laf söyleyip cikan kişiye, herhalde anlamışsınızdır. Anlamadıysanız te…

• I think fiend robe is one of the best choices (I would say best 3 assasin,hellion,fiend). But for the boots I personally do not like them. They don't give you that instant get out button nor they can get you in fast like a dodge roll. And cannot give you that dodgeroll+mighty swing combo and If they get purged while you are trying to get out with them, you're in some deep trouble.

• The other build I'm running is with omelette & full cdr passive on leather items. But I do believe balanced mind+stew is better. You don't actually wait for auto attack with Q, You can AA/Q + AA/AA +AA/Q and It seems to be on sync with stew+balanced mind. Ofcourse if you run full cdr like you mentioned. You can probably fit 1 more Q in between that double auto attack. But without balanced mind you are less tanky and you lose a lot of burst when you swap out stew. Ofcourse you get more mobility d…

• Shit, you got me

• Merhaba arkadaşlar, Herkesten bir ricam olacak. Lütfen drama kavga dövüş ben ananı ****** ay pardon push to talk'ta kalmış yayınlarını benim uyku düzenime göre açabilir mi herkes. Yapıyorsunuz o sırada uyuyor oluyoruz tekrarını filan izlemek zorunda kalıyoruz olmuyor. Gece 12-1'gibi en geç yatıp saat sabah 9 gibi uyanıyorum. Teşekkürler

• What can I say, I'm a mean person

• Hi,. Been recieving a lot of questions about clarent blade recently so I decided to make a small.guide . It's not in depth so item comparisons and reasoning behind them are not included,.just some basic stuff my spells and why I pick them. It is improvised guide and I'm not a native speaker so keep that in mind,.Enjoy;) youtube.com/watch?v=txBOe-vL3lk&feature=youtu.be

• I can't believe the difference between your lag and what my players exprienced. Ours was literally unplayable compared to what you had. One might assume NA teams could ddos the servers on purpose to win on lags. GF

• Hi everyone, It's Jokeroyuncu from last beta (n1 curse mage) now playing clarent with the nickname MUHALLEBI. Here are some of the good fights we had this week. Quality might be a bit low because I downloaded them from my twitch vod and did not record manually. Enjoy youtube.com/watch?v=wviSqa5u7Qo GVG versus Warlegend, we were outgeared. They were all 7.2 while I was the only one in my team in 7.2. Good fight Warlegend youtube.com/watch?v=E5ebxIInmJE Good fight Money Guild. Side Note: We fought…

• Amazing Quality

Muhallebi - - Video and Media Forum

I'm not saying we would have won. I think the fight could have been better. This has to be fixed because this is beyond disgusting. I know you don't like people that tell you your game is shit SBI. But your game right now is SHIT. gyazo.com/3c21e663a48a1c4e2ec9fe113d2bc660 gyazo.com/2d7876329274497319f48b4918d1f5e9 gyazo.com/7e9050f9870b7a9fc62b7356d1bf3d7a I was the one expriencing the least amount of lag in the team. Healer got dc'ed 2times and 2guys played like the GIF's above all game long. …

• vasort akıllı ol istersem elindeki bütün territoryleri alırım