Search Results

Search results 1-20 of 260.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Nope, they will re-skin exclusive skins first before they do something new.

• Mnie tam się podoba duża ilość trollów w świecie Albionu. Wolę, żeby ruski, turasy i wszyscy, którzy murzynią dla cudzej sprawy nic z tego nie mając zostali tutaj i nie zatruwali reszty Internetu. Obecnie nie posiadam celu w Albionie dlatego nie loguję się do gry.

• Fix the fireaxe

Nieogar - - Feedback & Suggestions

It could be easily fixed by removing boost from self-damaging.

• Actually you can take territory by ZvZ. You have to group up as huge zerg and then fight for territory over 7 days staying 24/7 online. Territory will become neutral because they wouldn't be able to give food to guardians.

• Ganking is turning gankers into a shit. I was watching Scoia'Tael guild from massive alliance. Scoia'Tael was promoting ganking as something good. Later Scoia'Tael turned into cheaters, they started covering cheaters. No one reported their cheaters, I was forced to do that, even by dying with t3 only to prove that they are cheating and record evidence. If they wouldn't promote ganking, their players would turn into shit players and wouldn't break the rules.

• As in topic, I've tried to logut when mob was attacking me and it didn't interrupted logout since I was mounted. I wonder if that's possible to logout while sitting on battlemount and getting attacked by regular gankers without knocks or % hp build.

• People can also hostile on red zone and throw items to unflagged ox rider, let him move to yellow zone etc. Outlands are more fair even with alliances.

• Scoia'Tael -> Sojusz OOPS

Nieogar - - Gildie

Quote from ToxicRose: “Można dołączyć? youtube.com/watch?v=ECxvedlt4Ak ” Masz przecież Toxic w nazwie :D. A tak poza tym to sprawdź wymagania, jeśli je spełniasz to raczej przyjmą. Ostatnio stracili 3 aktywnych członków, więc nic dziwnego, że teraz otwierają rekrutację.

• Deleted Reason:Trols

Nieogar - - Forum Banter

The real blacklist is only for HCE and pig alliances. Instead of using LFG try to get trusted friends and play with them.

• life steal mechanics

Nieogar - - Feedback Testserver

These changes are perfect. More useful skills for PvP or PvE, armor piercing is actually usefull in PvE and lifesteal has stopped being useless. Healing more if you deal more damage is much better idea than healing for fixed amount and rushing attack speed.

• Też spotkałem się z tym buggiem z blokadą spelli po przejściu przez mapę, akurat jak odebrałem konia sezonowego i chciałem się pobawić z gankerami. Na szczęście był obok losowy loch, który pomógł mi się odbuggować xd. A kwestia z Blue Army to pewnie jakaś teoria spiskowa, może to jest ustawione, żeby Blue Army wygrało.

Nieogar - - Gildie

Ostatni udział Swiiezego w tablicy zabójstw miał miejsce 25.06, a moje zgłoszenie zostało zamknięte 26.06. Proszę o napiętnowanie w swoich szeregach gry niezgodnej z zasadami, w przeciwnym wypadku takie incydenty będą się powtarzać. Wszystko było spowodowane przez ogólną akceptację takich barbarzyńskich zachowań w gildii, gdyby groził za to np wylot i czarna lista od razu sytuacja by się zmieniła. Za to w mojej gildii i w moim sojuszu nikt nie oszukuje, 100% członków gra zgodnie z zasadami. Pozd…

• HCE is playground to use expensive gear with no fear.

• No, players don't need to be in the same town. They need only to be next to the expedition portal. If you don't trust someone you can visit him with free teleport when being naked.

• Move permanently to America and problem is solved.

• Quote from OsKiDo: “Are you assuming that I sold silver to Saya ? :o ” I assume that one person who is no longer playing albion may sacrifice himself for a good cause admitting to selling silver to Saya. I would do it by myself but I've invested my money only on the islands which was much more profitable.

• What if the investment was just a cover, and actually some people were selling silver to @Saya?

Nieogar - - Gildie

Uczestniczyłem w tej rozmowie, doczytaj sobie paragrafy. Twoje paragrafy dotyczą sytuacji, w których ktoś włamuje się i w sposób nieuprawniony uzyskuje dostęp do danych informacji. Nieuczestniczenie w rozmowie miałoby miejsce, gdybym np poszedł sobie AFK i odsłuchał po powrocie.

• Cóż, jeśli gildia Scoiatael faktycznie trzyma się takich praktyk to powinni się tego wstydzić.

• Gildia funduje aktywność dla całego sojuszu ZJEB. Jest nią polowanie na zwiadowców. Mechanizm jest bardzo prosty, wystarczy wejść do jakiegoś lochu i pokazać się zwiadowcy. Cennik nagród znajduje się poniżej: Pokazanie się zwiadowcy : 5k nagrody Doprowadzenie zwiadowcy do opuszczenia mapy : 10k nagrody Przekazanie zwiadowcy pozdrowień skierowanych do Okocima: 20k nagrody Doprowadzenie ekipy z lochu do wciśnięcia A, żeby uratować zwiadowcę: 25k nagrody Zabicie zwiadowcy: 100k nagrody unknown.png …