Recent Activities

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Hollywoodi -

Posted the thread Ground effects damage you while in the air.

Thread
    Ground effects like burning can affect and damage you, while you are in the air
  • KowbojZalesia -

Posted the thread Trash Gildie.

Thread
    Od jakiegoś czasu coraz bardziej zastanawia mnie czemu powstaje tak dużo trash gildii, po kilku-kilkunastu członków, prowadzone przez niedoswiadczonych i/lub słabszych gracz. Bez wiedzy merytorycznej i zaplecza każdy nowy gracz nie jest w stanie…
  • Maks_Fry -

Replied to the thread Gypsies - на 100% PvP-ориентированная гильдия.

Пфф. Даже если кто-то уйдет, нам не жалко. Могут еще из CRP штук 10 взять, там есть парни владеющие русским языком. Гипси славные ребята, надуюсь сыграемся. PS: у нас рабства нет, каждый волен в любой момент выйти из гильды и уйти куда угодно.
  • Hollywoodi -

Posted the thread Unable to execute knock down.

Thread
    Full bz Srd If someone goes down in the toxic pools as he flew from you and is downed there you cannot finish as you take continuous damage Even workaround to let your self down by mobs does not help
  • Easy Calculate the value of your island, everything on it, put 30% markup on it, translate that to gold That's how I would do that ..but I am no dev
  • English is not my native language but i really need to post something about your great work. I nearly never post in any forums i always leech and learn so you maybe realize how good your work is if i need to write something down for you. Albion has very…
  • HaH Reported -

Liked Stormlord’s post in the thread [Service] Storm, Jack of all trades.

Like (Post)
    harpers_pin_by_sailmaster_seion_dc4gak8-350t.jpg Hey Guys If you have a job you think I could help with, friend me and send me a in game mail of what it is you require assistance in also my personal discord server is discord.gg/9PRtjzb -My Skillsets
  • Vivra -

Replied to the thread What do we say to a gankers? Not today! Become the first, famous anti-ganker!.

Just do black dungeons. It will give you a lot of fame.
  • Atena26 -

Posted the thread Devs didnot expect community and palyers will us eny exploit.

Thread
    yes dev not think palyers wll find eny way to exploit this game i see so meny exploit in this game and not being do eny thing whit it cos it so caled pvp or haw it shuld be noting is ok when it cant be block be mechanic be other player this why it…
  • ChainBlade -

Liked Tatsumi’s post in the thread AngryWolf - Niestabilna emocjonalnie osoba - złodziej.

Like (Post)
    O mnie tu nie chodzi xd Ja tylko wyszedłem z gildii, jasno mu określiłem. Niech olewa liderkę dalej :D I tak się skończyła jego przygoda o Albionie, a teraz scamuje graczy na rozliczeniach xD PS. Do nikogo nie pisałem priv
  • ChainBlade -

Liked Tatsumi’s post in the thread AngryWolf - Niestabilna emocjonalnie osoba - złodziej.

Like (Post)
    Witam! Otwieram wątek który jednak został wymuszony przez owego gracza AO: AngryWolf występującego na forum pod pseudonimem: WscieklyGaming Owy gracz przyczynił się do wielu dram, zasłaniając się wkładem pracy w życie gildii sprawił że…
  • ChainBlade -

Liked Xalpen’s post in the thread AngryWolf - Niestabilna emocjonalnie osoba - złodziej.

Like (Post)
    Cóż, niestabilność emocjonalna Angrego to niezbyt ciekawy ale jednak prawdziwy fakt. Jednego dnia jesteś jego przyjacielem a drugiego najgorszym wrogiem, bo zrobiłeś coś nie tak jak sobie to ułożył. Chciałoby się napisać "smutne ale…
  • Ragnarus -

Replied to the thread Gypsies - на 100% PvP-ориентированная гильдия.

Гипсы это та гильда которая ходит по альянсам и собирает себе опытных игроков в свои ряды из других гильдий! Epics будьте аккуратнее они вас кинут и еще игроков заберут, не танцуйте под их дудку!
  • Ragnarus -

Replied to the thread SITIS CAEDIS.

Одна из немногих гильдий которая может звз и к стремится к массовым боям!!
  • daniofordon -

Replied to the thread Problem z logowaniem.

ja mam 4gb ram i mi działa normalnie mam lekkie ścinki ale to przez starego procka i grafe. mój system bierze 800mb ram mam Windows 7 pro x64. jeśli masz windows 10 to polecam ci powyłączać te bajery jak aktualizacje telemetrie itp bo to zabiera…